Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Stevens f5 sport (1998 model) parça değişimi hakkında

Konu, 'Arşiv' kısmında necoopanik tarafından paylaşıldı.

1. necoopanik

necoopanik Yeni Üye

Adı:
    Necmeddin ENGİNOĞLU
    Bisiklet:
    Diğer
    Merhaba arkadaşlar,

Bisikletim de geniş kapsamlı değişlikler yapmak istiyorum.

1. Orta amortisöru değiştirmek istiyorum. Asfaltta kullanırken kadronun esnememesi için kilitlenebilir amortisör var mı ? ( Kilitlendiğinde rijit olan )

2. Ön ve arka frenleri diskli fren sistemine geçmek istiyorum ? Önerileriniz nedir ?

3. Arka dişliyi, ön dişliyi ve zinciri komple değiştirmek istiyorum. Hangi ürünü almalıyım ? hangisi uyar, hangi markalar olur v.s

Bu değişimleri yapacağım ama yeterli alt yapı bilgim yoktur. Nasıl ve nerden başlamalıyım...

Yardımlarınızı bekliyorum...

2. Süleyman Özgün

Süleyman Özgün Kıdemli Üye

Adı:
    Süleyman Özgün
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    takip

3. Berkay S.

Berkay S. Insomnia 29"

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    1. Evet orta süspansiyonlar var fakat böyle bir kadroya almanızı önermem . İkinci el bile alsanız en az 400-500 liranızı yer bu orta süspansiyonlar . Öyle ki o 400-500 olanların kilidi bile olmayabilir. Bisikletlerde maşa ve orta süspansiyonlar ucuz olmayan malzemelerdir ve eski kadroyu toplamanıza değeceğini sanmıyorum .

2. Diskli frene geçmek kolay. Verirsin parasını alırsın setini tabi bunun da tuzlu olanları var. Ama başlangıç seviyede bir ikinci eli 200-250 liraya alabilirsin. Fakat iş burada bitmiyor . Jant göbekleri rotor için yuva bulunduruyor mu ? Maşanın kaliperi takmak için kolu var mı ? İki sorunun cevabı da hayır maalesef. Hem yeni maşa hem de yeni göbek almanız gerekecek her iki jant için.

3. soruya cevap vermiyorum çünkü gördüğün üzere çok masraf çıkıyor. Bu kadroya para harcamaktansa yeni bir bisiklet alabilirsin. Ucuz yoldan konuşursak 400 orta süspansiyon , 400 doğru dürüst bir maşa , 250 fren seti , 100-150 ye de göbekleri (hepsi ikinci el) sayarsak 1000 liranın üstünde bir fiyat çıkar . Açıkçası hiç uğraşmana değmez stevens olsa da