Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

statik maşa boyası yardım lütfen

Konu, 'Süspansiyon' kısmında mustafa kırbıyık tarafından paylaşıldı.

1. mustafa kırbıyık

mustafa kırbıyık Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar elimde manitou maşa var alt bacağını statik boya ile boyatmak istiyorum ama bir korkum var .Maşa boyaya girince 200 derecelik bir ısıyla karşı karşıya kalıyor ve maşanın içindeki burçlarda haliyle ısınıyor ben maşanın içindeki burçların aşırı ısıdan yapıştığı yeri bırakacağını düşünüyorum yanlışmıyım eğer daha önceden maşa boyatan arkadaşlar varsa bilirler bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler mustafa_693

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bütün maşayı sökmen gerekir boyatmadan önce... Tabi daha sonrada toplayacak şekilde... İçindeki conta vs herşeyi sök boya ve tekrar topla...

koraymalkoc bunu beğendi.
  3. mustafa kırbıyık

Seviye:
    kardeş teşekkürler ama benim öğrenmek istediğim tam olarak bu değildi Yani maşayı statik boya ile boyatsam maşa ısınacağından dolayı içerisindeki burçlar bırakırmı

4. borab

borab Forum Demirbaşı

Seviye:
    sadece magnezyum kısmını boyatıcan herhalde.
    maşan ne marka suntour un yaylı modeli filan ise yatakları çıkıyor onların hemde çok basit.....

5. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Zaten Çağrıda komple maşanın sökülmesi gerektiğinin söylüyor...
    Maşalar komple söküldüklerinde;
    İçlerinden havalı ise hava ile ilgili yaylı ise yay ile ilgili sistemler ve ayrıca birer hidrolik kontrol mekanizması çıkar...
    Maşa komple söküldüğünde Sadece dış borular kalacak şekilde boyaya girmelidir...
    Aksi takdirde Dediğiniz gibi herhangi bir parçanın eriyip yapışma olayı olma olasılığı çok yüksek hatta boyanın kimyasından dolayı plastik bozulmaları bile yaşanabilir...

Kolay gelsin...

Elman TEMEL bunu beğendi.
  6. İdris ACA

İdris ACA Onursal Üye

Seviye:
    Sanırım arkadaşın derdini hala anlamadınız.Yada ben yalnış anladım..
    Yanılmıyorsam;maşanın dış borularını boyatmayı düşünüyor,gereken herşeyin söküleceğinin de farkında,ama dış borulardan keçeler de söküldükten sonra, dış borunun iç /orta kısmında bulunan ve maşanın boşluk yapmasını engelleyen burç'ların (ek parça ama sabit duran)yüksek ısıdan dolayı, düşüp,düşmeyeceği hakkında fikir almak istiyor.

Elman TEMEL bunu beğendi.
  7. guneeymurat

guneeymurat Aktif Üye

Seviye:
    Al sprey boyayı boya at üzerine mat sprey vernik iş bitsin ( AKÇALI ) Diye bir marka vardı ben bisiklet boyadım burç murç düşmez hemde boyamayı 25 cm den homejen bir şekilde yaparsan ve birkaç katda yavaş yavaş astarlayarak boyayabilirsen fırın boyaya yakın performans alırsın homejenden kastım seri hareketlerle spreyi maşanın üzerinde gezdirmen ( aynı noktayı çok boyarsan akıntıllar yaşarsın çok kötü bir görünüm olur dikkat)

HADİ KOLAY GELSİN

8. mustafa kırbıyık

Seviye:
    idris kardeşim sana teşekkür ederim benim derdimi bir tek sen anladın diğer arkadaşlara da teşekkür edrim ama ben sorumun cevabını tam olarak almış değilim çünkü hiç kimse tam bir cevap veremiyor ben maşanın alt boru iç kısmındaki burçların yüksek ısıdan düşüp düşmeyeceğini soruyorum arkadaşlar bana maşanın komple sökülmesi gerektiğini sölüyor ben bunun farkındayım ben ilk defa maşa sökmüyorum bir çok maşayı tamir ettim boşluğunu aldım bunların hepsinden anlarım benim sormak istediğim bu değil sadece BURÇLAR YÜKSEK ISIDAN BIRAKIRMI sorum bu

9. MertDokur

MertDokur Kıdemli Üye

Seviye:
    isterseniz böyle bir riske girmek yerine güzel bir spray boya yaptırın, oto boyacılarda çok güzel yapabiliyorlar bu tür işleri ve elektrostatik kadar iyi gözüküyor bisiklet üzerinde de.

10. caner(bmx)

caner(bmx) Forum Demirbaşı

Seviye:
    butun parcalarini sok ve elektrostatik boyaya ver 200 derecelik firina falan gerk kalmiyor hic dusunmeden boyat bir sorun olmuyor ama 60 derecelik firina giriyor butun parcalarini cikarmaya bak

11. borab

borab Forum Demirbaşı

Seviye:
    Suntour maşaların burçlarıda sökülüyor..
    Biraz araştırdıktan sonra başka markalı maşalarında tam anlamıyla parçalanıcağını görebilirsiniz.