Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

starbike.com sitesinden alışveriş

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında sercan hakan tarafından paylaşıldı.

1. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar merhaba ben bu siteden alışveriş yapma niyetindeyim sormak istediğim sitenin üst kısmında türkiye için sorunsuz nakliye demiş sizce buralara gelmesi 1 ay sürer mi http://www.starbike.com/en/sigma-sport-rox-6.0/ şu aleti almak istiyorum henüz stoklara girmemiş ama yakın zamanda girecek ne dersiniz siz daha önce buradan alışveriş yaptınız mı yardımcı olursanız sevinirim

2. illgnsyyz

illgnsyyz Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    almanyadan posta türüne göre ortalama 10 gün sürüyor. fakat fiyatı 75 euro üstünde olduğu için gümrüğe takılacaktır bunu gözönünde bulundurun. bir de talep ederseniz, alman siteleri genelde yurtdışı satışlarda vergiyi düşüyorlar yaklaşık %15-17 lik indirim oluyor. siteye bunu bir sorun.

3. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    gümrüğe takılması gelmeyeceği anlamına mı gelir peki yoksa bayağı bir bekleyip öylemi gelir

4. illgnsyyz

illgnsyyz Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    yaklaşık %20 oluyor gümrükde ödenen para yanılmıyorsam, hiç gümrük ödemedim tam emin değilim.

5. Mert Koçer

Mert Koçer Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Arkadaşım oradan alışveriş yapıyor, sepete atıp ödeme yapmaya geçtiğinizde avrupa da ki vergi oranını direk düşüyor yaklaşık %20 (tam oranı bilmiyorum.) Bildiğim kadarıyla, fiyatı 75 euro altında gösterebilir misiniz dediğinizde bunu da yapıyorlar. Ama gümrüğe takılırmı takılmaz mı tam bilmiyorum. Gelmesi 1 ayı bulmaz, bildiğim kadarıyla 1-2 hafta da geliyor ürün.

6. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    anladım dostum saolasın ben az önce ürünü sepete koydum dediğin gibi %19 kesinti yaptı ayrıca 15 euro da kargo bedeli var https://www.starbike.com/php/basket.php?lang=en gördüğünüz gibi toplam 110.84 euro yapıyor bunu nasıl 75 euro ve altı gösterebilir nasıl iletişime geçecem acaba onlarla

7. illgnsyyz

illgnsyyz Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bazı hong kong siteleri ve bazı ebay satıcıları siz talep ederseniz fiyatı düşük gösteriyor faturada. fakat alman disiplinini düşününce bu sitenin yapacağını sanmam. mail atarak talep edebilirsiniz fakat bunu hakaret alabilirler çünkü yasadışı bişey talep edeceksiniz, ben bi alman satıcıdan talep ettiğimde sert tepki almıştım zamanında

8. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    yapma ya bu kadar disiplin ve iş ahlakı da çok fazla sonuçta ikimiz de kazanıcaz :) peki dostum sence mağazalarında ki fiyatta aynı mıdır yakın zamanda bir akrabam gelecek almanya dan belki onlar oradan alıp getirebilir böylece kargo parası da ödemeyiz

9. illgnsyyz

illgnsyyz Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    mağza fiyatı konusunda bişey diyemem fakat şöyle yapabilirsin: ordaki adresi verir internetten alırsın, gelirken getirirler. hem kargodan hem gümrükten tasarruf edersin.

10. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    valla hiç aklıma gelmemişti bu eywallah kardeşim çok yardımcı oldun en iyisi dediğin gibi yapmak peki bir sorum daha var siparişi internetten oraya verecem ama parayı ben kendim ödemek istiyorum yani türk kredi kartımla sorun olmaz herhalde ordaki akrabaları zor duruma sokmamak için parayı buradan tr den ödemek niyetindeyim

11. illgnsyyz

illgnsyyz Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    valla bu dediğimi ben bikaç kez yaptım amerikadan gelen arkadaşlara getirtmek için sorun çıkmadı. sorun olmaz sanırım.

12. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye:
    ödemeği paypal aracılığıyla yapsam iyi olur herhalde

13. Mehmet Fehmi Karadağ

Mehmet Fehmi Karadağ Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    tabi kardeşim neden olmasın

14. sercan hakan

sercan hakan Aktif Üye

Seviye: