Starbike.com hakkında

Ender İplikci

Daimi Üye
Tepki
101
@Yavuz Çetin

CRCye özellikle bu konuda mail attım ve folding yani katlanabilir olmasına rağmen kargo fiyatının değişmeyeceğini söylediler. sanırım katlanamayan lastiklere göre fix bir fiyat belirlemişler değiştirmiyorlar. evans 50 pound üzeri kargo ücreti almıyor bu lastiklerde de geçerli ama lastik çeşitleri çok az, tubeless hiç yok. ben de bu nedenle starbike'dan bugün bir çift tubeless lastik aldım, kargo 15 euro idi ama 14 küsür euro vat düşünce kargo bedavaya gelmiş oldu. henüz kargoya verilmedi lastikler, crc veya evans gibi 3 günde gelir mi siparişlerim bilmiyorum ama bu kargo ücreti konusu iyi oldu :)

eğer istediğin lastiği bulabilirsen evans'ı tavsiye ederim ama bulamazsan da starbike lastik konusunda ucuz bir alternatif aklında bulunsun.

Scudo

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Arkadaşlar Bu siteden alışveriş yapmış ve gönderisi eline geçmiş birinden yardım istiyorum;

--80€luk bir alışveriş yaptım,15€ vat düştüler,15€ shipping eklediler.
--Sipariş verdiğim gün istediğim malzeme stoklarında yoktu,5-6 gün sonra kargoya verdiler.
--Bu aradaki sürede bankam işlemi açık provizyonda bekletti,sonrasında açık pozisyonundan çıktı ama harcamalar kısmına düşmedi...
--Bu gün tracking numaramı yolladılar(bankama göre hala ödeme yapmamış gözüküyorsa da) DHL ile göndermişler!

Durumum bu şimdi sorularıma geçeyim;

?? DHL ile almanyadan çıkan kargom,Türkiye sınırları içinde PTT'yemi geçecek yoksa DHL ile kapıma kadar gelecek mi? Birde alışverişim esnasında gönderi seçenekleri gibi bir sey görmedim,15 € fix idi.O zaman DHL de fix oluyor demektir.Fakat siz önceki mesajlarda PTT Demiştiniz ?:bilmiom:
?? Kredi kartı hesabımda göremememin sebebi gönderilerinin DHL ile Teslimatta yapılıyor olabilme olasılığı mı?
?? 80 € luk bir alışveriş olduğundan gümrüğe takılma yönünden endişe duymuyorum fakat DHL teslimatta (kapıda ödeme durumunu var sayıyorum) benden ek bir ücret talep etmez değil mi?

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
@Ender İplikci

Ender bey
Birşey öğrenmek istiyorum. Evans Cycle dan verdiğiniz sipariş hangi kargo ile geliyor. Geliş süresi gerçekten 3 gün mü?

Bende Evans Cycle dan sipariş vermeyi düşünüyorum o nedenle merak ettim.

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
@Selim Üsel

Royal Mail ile yollanıyor, Türkiye'de dağıtımını PTT yapıyor. Süre değişiklik gösterir yoğunluğa göre..

Selim Üsel

Forum Bağımlısı
Tepki
1.464
@FarukDemir

Bilgi için teşekkürler. O zaman sipariş vermemde bir sakınca yok gözüküyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Evans dan son sipariş haric hep PTT ile geldi, son siparişim ups ile geldi, paketin boyutu biraz büyüktü sanırım bu yüzden ups ile yolladılar..

Taner Rona

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Bianchi
evanstan sipariş vermiştim

ve adres bilgisinde bir yanlışlık vardı birde ups ile yollayın diye mail attım

salaklar hiçbirini dikkate almamış bugun mail geldi kusura bakmayın 24 ünde postaladık Royal Mail ile yani tracking no yok s: 75 euroluk mal aldım nasıl tracking no yok ya mallara birşey olsa? sorun değil ama adreste eksik bilgi vermiştim
herseyi yazdım fakat cadde ismini unutmusum sorun olurmu ? ptt ye geldiğini nasıl anlıyacağım ?

Taner Rona

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Bianchi
evanstan sipariş vermiştim

ve adres bilgisinde bir yanlışlık vardı birde ups ile yollayın diye mail attım

salaklar hiçbirini dikkate almamış bugun mail geldi kusura bakmayın 24 ünde postaladık Royal Mail ile yani tracking no yok s: 75 euroluk mal aldım nasıl tracking no yok ya mallara birşey olsa? sorun değil ama adreste eksik bilgi vermiştim
herseyi yazdım fakat cadde ismini unutmusum sorun olurmu ? ptt ye geldiğini nasıl anlıyacağım ?

DÜZELTME:kusura bakmayın tam gönderirken netteki bir sorundan dolayı aynı mesajı 4 kere göndermiş.

Cem Özkeser

Aktif Üye
Tepki
21
Bisiklet
Diğer
Merhabalar;

Starbike'dan ruble siparişi verdim. Değeri 45 avro civarı. DHL ile yollamışlar. Tracking kodu da var. Buradan aldığım bilgiye kargo göre 17 Kasım'da Türkiye'ye girmiş. Ancak bugün Kasım'ın 24'ü oldu, hala bir hareket yok. Kargom hakkında nereden bilgi alabilirim? Gümrüğe takılıp takılmadığını nasıl öğrenebilirim? Oldu da gümrüğe takıldı, ne yapmam gerekiyor?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
biraz konuyu hortlatmış olacağım ama kusura bakmayın :D yurtdışından evansdan alışveriş yapıyoruz biz ve 3-4 gün içerisinde kargomuz ptt ile adanaya eve teslim ediliyordu(gümrük limiti altındaydı tüm alışverişler).Şimdi ben sigma nabız saati alacağım ne evansda nede crc de ucuz birşey yok, türkiyedeki modellerde eski versiyonlar, ebay pahalı kargo ile, starbike da hem güncel versiyonlar var hemde tüm renk seçenekleri var hemde diğer yerlere göre çok ucuz kargo fiyatıyla.Bu site nasıl güvenlimi, teslimat nasıl ve ne kadar süre oluyor?Tüm yazılanları okudum ama pek işime yarar birşey bulamadım.Alacağım saat kargo dahil gümrük sınırınıda geçmiyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Starbike, hiç alışveriş yapmadım ama bildiğim kadarıyla güvenli bir site. Kargo teslimatı ise Almanyadan gelen diğer postalar gibi yaklaşık 1 ayı bulur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@kkazim

neden 1 ay oluyor?Almanyanın farkı ne?İngiltereden 3 günde geliyor almanyadan 1 ay çok ilginç :D cevapladığınız için teşekkür ederim :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Almanyadan gelen kargoların takip numarası c ile başlıyor, bunlar gümrüklü oluyor, yani türkiyeye giriş yaptıktan sonra ister 75 eu dan az olun, ister 75 eu dan çok olsun gümrük kontrolünden geçiyor muhakkak. Bu süreç de yaklaşık 1 ay sürüyor. Bu tek Almanyadan gelen kargolar için geçerli değil, takip numarası C ile başlayan tüm kargoar için geçerli.

Cem Özkeser

Aktif Üye
Tepki
21
Bisiklet
Diğer
Starbike'dan 45 avroya kaset almıştım en son 25 günde elime ulaşmıştı. Şimde de bir çift lastik almayı planlıyorum. Starbike fiyatları çok çok uygun. Ama uzun sürüyor gelmeleri. Gümrükte çok uzun süre bekletiliyor. Evans'tan aldığım bir ürün kargolandıktan 5 gün sonra elime ulaşmıştı halbuki.

Türkiye'ye girene kadar DHL, girdikten sonra da PTT ile dağıtımı yapılıyor.

Ekleme : Ayrıca yazdığınız mesajlara çok kısa sürede yanıt veriyorlar. Uzun süren teslimat dışında, starbike'dan gayet memnunum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
70 avroya nabız saati alacağım süre sorun değil zaten 1 ay sonra okul bitiyor memlekete dönüp bisiklet sürcem.Kargo kaybolmuyorsa yada gümrükte ek para istemiyorlarsa veya bizi çağırmıyorlarsa oradan alabilirim.Adanadaki gümrüğe gelir dimi?istanbula getirmesinler bizi :D
Ayrıca ürünün garantisi nasıl oluyor?Sigmanın türkiye dağıtıcısı aslı bisiklet görünüyor.Bir sorun olduğunda ne olacak?

Eskici

Üye
Tepki
78
İsim
İbrahim öğretmen
Bisiklet
Bianchi
Bir bakayım bu siteye.

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
Yakın zamanda alışveriş yapan var mı bu siteden ? Nasıldır gönderim süreleri vs. Birde sitede ürünler TL olarak gösteriliyor bu gümrük vergisini dahil etmiyor değil mi normal fiyatı oluyor sadece ?

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@EnesKlf07

Starbike'tan En son 6 ay önce falan alışveriş yaptım. (Express olmayan) DHL, Türkiye'ye getirip PTT'ye teslim ediyor; dağıtımını onlar yapıyor. Ortalama 2-3 haftada gelir. Ellerinde bulunan ürünleri (stok durumu sitelerinde gözüküyor) 1-2 gün içinde gönderiyorlar, fakat onun dışında verdikleri sürelere pek güvenmeyin. "10-14 gün içinde temin edilir" dediklerini ertesi gün yolladıkları da olabiliyor, "2-3 gün" dediklerini 2 hafta sonra yolladıkları da.

Ayarları siz değiştirmediyseniz, TL olarak gözüken fiyatların vergi hariç olması gerek.

EnesKlf07

Daimi Üye
Tepki
532
İsim
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
@Murat B.

Fiyatları çoğu siteye göre baya iyi teşhir ürün değildir umarım. Çünkü bir üründen bir kaç adet listeleniyor.

-Deniz-

🌴🌴🌴🌴
Tepki
917
İsim
Deniz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar merhaba. Bu siteden ilk alışverişimi yaptım. Pazar günü bir adet gidon aldım. 1-3 iş günü içerisinde temin gözüküyordu fakat bugün 5. gün hala ses yok. Ticket açtım vergi konusu ile alakalı uzun süre sonra geri döndüler. Ek bir ürün de ekleyecektim onun için de yazıyorum fakat geri dönen yok. Kargoya verme ile akalalı bir durum da yok. Face üzerinden canlı sohbetten yazayım dedim geri dönmüyorlar. Bir de face sayfalarında bir sürü dolandırıcısınız vs. yazan olmuş. Biraz ürküttü açıkçası. Siparişi iptal edip başka bir yerden sipariş vermek istiyorum şuan. Acaba bankayı arasam iptal ettirebilir miyim? Almanya'da olsam arayacağım adamları.