Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SSK Göztepe 16.07.2009 gecesi bisiklet kazası..

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında aykutkarasac tarafından paylaşıldı.

1. aykutkarasac

aykutkarasac Aktif Üye

Seviye:
    selamlar arkadaşlar..

Dün gece 01.00 civarı eve dönerken minibüs caddesinden SSK Göztepeye dönen yolda araba bisiklete çarpmıştı.. arabanın ön camı ciddi miktarda içeri göçmüştü.. Yerdeki bisikletin modelinden, cinsinden anladığım kadarıyla kullanan kişinin kaskı yoktu diye tahmin ediyorum.. Bir aracın tam köşeyi dönerken vurduğu bisikletle camının içeri göçmesi aracın kırmızı yanar yanmaz yetişmek için hızlı bir dönüş yaptığı ihtimalini getirdi aklımıza (genelde bu ışıklarda bu yapılır çünkü).. Allah' tan kaza yeri hastaneye yakındı.. olay yerinde polisler vb. vardı.. İnşallah bisikleti kullanan kişinin önemli bir şeyi yoktur..

İnsan bu sahneleri görünce (maalesef) güvenli sürüşün, kaskın, kurallara uygun ve dikkatli kullanımın önemini hatırlıyor.. Arkadaşlar bu kötü vesileyle kaskın ve güvenli sürüşün önemini bir kez daha hatırlatmak istedim.. Olayla ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırsa sevinirim..

Kazasız sürüşler..

Mert tatlı, hız, burakb ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. fenris

fenris Yeni Üye

Seviye:
    Konuyla ilgili herhangi bir bilgim yok ama bisiklete binerken, özellikle aksam saatlerinde alınması gereken guvenlik onlemleri konusunda forumda yazılmıs olan ve ilerde de yazılacak olan (ne yazık ki butun bunlara ragmen kaskı sadece bas agrıtan bir nesne olarak goren arkadaslar var) yazılardan ziyade kask takmayan arkadasların bu kazayı kendi gozleriyle gormelerini dilerdim. :(
    Buyuklerimizin dedigi gibi "bir musibet bin nasihatten iyidir" hatırlatmasını yapmak istiyorum.
    Tabiiki kimse yaralanmasın, bisikletliler ve arac soforleri bu konuda bilinclensin istiyorum.
    Sonucta bisiklete (guvenli) bir sekilde binebilmek bizim de en dogal hakkımız.

Hastanede yatan arkadasın onemli bir seyi olmamasını umuyor ve kendisine sifa diliyorum.

Herekese keyifli (ve guvenli) sürüsler

burakb, blaco, aykutkarasac ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. Mehmet Karaçam

Mehmet Karaçam Bisikletkolik

Seviye:

öncelikle kaza geçiren arkadaşımıza geçmiş olsun...biz gurup olarak pazartesi - çarşamba ve cuma akşamları sahil yolundan pendik yapıyoruz...hemen hemen bütün arkadaşlarımızda kask,eldiven ve ışıklandırma mevcut hatta ben kolumu kırdıktan sonra dirseklikte takıyorum..gece sürüşü gündüz sürüşlerine göre çok daha fazla dikkat isteyen bir sürüş olduğu için çok dikkat etmek gerekiyor..bizim avantajımız ise kalabalık olmamız 15 yada 20 kişilik bir ekiple sahil yolunun en sağ şeridinden pedallıyoruz..gece sürüş yapacak arkadaşlara tavsiyem kalabalık bir gurup halinde çıkmalarıdır...herkese kazasız,belesız iyi sürüşler...

aykutkarasac bunu beğendi.
  4. korkmaz gök

korkmaz gök Yeni Üye

Seviye:
    slm arkadaşlar yeğenimin eşini 3 sene önce bisikletten düşüp kafasını kaldırıma vurdu 10 gün yoğun bakımda kaldı malesef kurtaramadılar kaskı olsaydı şimdi hayattaydı 2 yetim bıraktı allah rahmet eylesin

burakb ve aykutkarasac bunu beğendi.
  5. aykutkarasac

aykutkarasac Aktif Üye

Seviye:
    çok üzüldüm arkadaşım.. başınız sağolsun..

iç karartıcı bir konu oldu ama benim için konunun önemini bir kez daha hatırlatan bir tecrübe oldu bu kazayı görmek.. paylaşmak istedim..

6. FatihDokmeci

FatihDokmeci Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Öncelikle geçiş olsun..

Bu sene Antalya - Hatay turunda Ceyhan'a yaklaşırken dümdüz hem de kaymak asfaltta yere düştüm,meğer sağ şeritde yol 10-15 cm arası çaktırmadan yükseliyormuş,yarım kaldırım gibi,farketmedim,iki teker birden yanaşınca bisiklet devrildi...(Gündüz vakti).. Kaymak asfaltta da hızımız fena değildi.
    İlk darbeyi ellerimle karşılamışım,eldivenler olmasa şu anda bu satırları yazabileceğimi zannetmiyorum...Sonra ters dönüp kafayı yere vurdum,o an iyi ki kask var dedim,yara almadığım gibi boynumu da destekledi,kask ve eldivene nasıl sevindim bilemezsiniz....
    Kısaca gece/gündüz farketmiyor, ne zaman ne olacağı belli olmuyor,tedbiri elden bırakmamak gerekir.
    Sağ dizi yere çarpınca diz kapağında ödem oluştu,devam edemedim.Şimdi iyiyim...

Fatih.

Mehmet Karaçam ve aykutkarasac bunu beğendi.
  7. aykutkarasac

aykutkarasac Aktif Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun..

8. olcaybatu

olcaybatu Üye

Seviye:
    Vefat eden arkadaşımızın yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bugunlerde okul tatilimi Londrada geçiriyorum... ve insanların bisikletler saygısına hayranım... 1 bisikletli dahi evet evet 1 bisikletli dahi kasksız asla yola çıkmıyor... gecelerın farsız bisiklet görmek neredeyse imkansız bır olay... keşke bisikletimide buraya getirebilseydimde insanca bir saygının hüküm sürdüğü (konu yalnızca bisiklet) buralarda turlama şansım olsa... trafikte trafik ışıklarının olduğu yerlerde en ön kısım sadece bisikletlere ayrılmış ve arabaların o bölgede durması yasak... heryer bisiklet yolu... aaaah ah!!!!!!! Türkiye ne zaman bugünleri görür acaba?:(

aykutkarasac ve ZekiAlper bunu beğendi.
  9. MertDokur

MertDokur Kıdemli Üye

Seviye:
    valla londrada 3 hafta kadar bisiklet sürdüm kask takan çok az insan gördüm. orada da otobüsler çok hayvanca davranıyorlar (bisiklet yolu olmayınca otobüs yolu kullanılıyo...) ama yinede burayla karşılaştırılmaz bile...

10. Sercan Sözer

Sercan Sözer Forum Demirbaşı

Adı:
    Sercan S.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar ben de aynı dertten yanıyorum.Kask almam için para yok.Ben de ancak seneye kask alacağım hatta biriktirdiğim para yeterse eldiven ve dizlik alacağım.Bu arada araçlara dikkat.Herkese iyi akşamlar.