SSE için çamurluk arıyorum tavsiye, öneri ve tekliflerinizi yazınız lütfen

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar sse için yeni gelecek olan 700x32 lastiklere ve sse karbon maşasına uyumlu çamurluk arıyorum. İşin ilginç yanı sse ön maşa diğer maşalar gibi değil nasıl montajlayacağımı açıkçası bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Uygun temiz bir çift çamurluk kış için lazım olacaktır.

Scudo

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşar ikinci el arıyorum ancak yukarıdaki arz ettiğim gibi SSE ön maşasına ve 700x32 lastik uyumlu sıfır bir çift çamurluğunuz da olsa hatta başka bir sitenin de sattığı ve önerdiğiniz ürün de olsa değerlendireceğim.. teşekkürler.

not: tam boy çamurluklar her zaman ilgimi çekmiştir ancak kurulumu konusunda kaygılarım var bununla ilgili detay yazı yazarsanız da sevinirim saygılar.

Özgür Türker

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Bianchi
@Salih Eroğlu

Geçende carrefourun büyükçe mağazasının bisiklet yedek parçası reyonundan 26 inch lastikli MTB'me plastik çamurluk aldım. Çamurlukların fiyatını tam hatırlamıyorum ama uygundu.

Reyonda başka dandik çin malları da vardı ama çamurluklar kaliteli Portekiz malıydı.

Ek olarak plastikler ve çok hafifler. Şu ana kadarki kullanımımda bir şikayetim yok.

Sadece ön çamurlukta bisiklete tutturmak için L şeklindeki ayağı çamurluğa geçirmekte zorlandım. Onun için de hem ayağı hem de çamurluktaki yerini iyice yağlayıp taktım. Yağlayınca takma işi biraz kolaylaştı.

Arka çamurluğu sele borusuna takılan tip aldım. Her sele borusuna uyar. Ön çamurluğu ise V fren kelepçesinin kadroya takılan deliğine bağladım. Benim bisikletin ön freni disk. Sizinki V frense olur mu bilemem.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@Özgür Türker

Hayırlı olsun SSE kullanıyorum v fren ancak ön maşa malumunuz karbon ve geniş duruyor yani internette bir video izledim 28 jant bisiklete tam boy çamurluk kurulumu yapıyor birisi de ön maşa benimki gibi kalın geniş değil. Eğer bir 28 jant için çamurluk alsam ön çamurluğu takabilecek miyim takamayacak mıyım. Ayrıca 32 lastik var en fazla 35 lastiği destekliyor bilerek 32 aldım sse kullanan arkadaşların tavsiyesi ile çünkü çamurluk takamazsın dediler şimdi 32 lastiği takınca çamurluğu öyle bir almalıyım ki 28-35 lastiği desteklesin yani 32-45 vs olmasın ki çamurluk sığsın.. bilemiyorum ya.. kışın da binmek istemiştim çamurluksuz hayatta binemem her yerimizi batırırız :D

Özgür Türker

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Bianchi
@Salih Eroğlu

Sadece üstünü batırmazsın, kuru veya ıslak yol şartları farketmez; lastiğin attığı toz, toprak, su, çamur; zincirlere, göbeklere, vites attırıcılarının hareketli mekanizmalarına yapışır.

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
@Özgür Türker

Aynen ya lazım artık. kötü görünüyor muş filan falan umrumda değil podyumda manken yürütmüyoruz. iş görsün ;)

Özgür Türker

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Bianchi
@Salih Eroğlu

Kötü görünüyor diyenler sadece şu şehir bisikletlerinin klasik metal jantlarından başkasını görmemiştir belki. Benim aldığım plastiklerin stil olarak görünüşü epey de havalıymış; taktıktan sonra anladım. Cross motosiklet gibi görünüyor şimdi.

Görünüş umrumda da değil. Geçenlerde toprak dağ yoluna girdim. Yol kupkuruydu ama lastiğin attığı tozlar; tüm zincire, vites attırıcılarına her yere öyle yapıştı ki; önce yıkayıp temizleyip sonra da yağlayıncaya kadar neredeyse canım çıkıyordu.

Şimdi kuru yolda da ıslak yolda da hep çamurlukla dolaşıyorum.