Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SSE 2013 akıcılığı artırmak

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Yakup Kesenel tarafından paylaşıldı.

1. Yakup Kesenel

Yakup Kesenel Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar sse kullanıyorum bisikletlten memnunum. Merakım daha akıcı daha hızlı olması için ne yapılmalı? Mesela aynakol değiştirmek mi önemli sadece orta göbeği değiştirmek yeterli mi? Jant seti mi yoksa göbeği örneğin novatech rulmanlı almak yeterli mi? Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

2. Abdullah Cimis

Abdullah Cimis Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    kendi kilonuzdan verebilirsiniz ilk iş olarak.

Abdullah Cimis bunu beğendi.
  3. Yakup Kesenel

Yakup Kesenel Yeni Üye

Seviye:
    Şu An o aşamadayım 6 Kilo verdim ve devam ediyorum benim merakım bisiklet :)

4. Barış Onur

Barış Onur Aktif Üye

Seviye:
    Dropbar gidon da olabilir.

5. Ali Demir

Ali Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    dönen parçaları hafifletmek, kaliteli olanlarını tercih etmek akıcılığı artırır. özellikle jant seti farkını gösterir.

6. Yakup Kesenel

Yakup Kesenel Yeni Üye

Seviye:
    Önerebileceğiniz bir ürün varmı? Bide göbekleri değiştirmek yeterli mi? SSE üzerinden düşünürsek

7. KaanG

KaanG Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Akıcılığı arttırmanın en ucuz yöntemi lastikleri kaliteli lastiklerle değiştirmek. Mesela 25'lik Continental GP 4000s ve kaliteli & hafif iç lastikler takarak başlayabilirsiniz. Daha sonra ise jant setini değiştirmek en fazla faydayı sağlar, ama önce bir lastikleri değiştirip farka bakın. Benim Sirrus Pro'da ciddi fark yarattılar. (İç lastikleri de Specialized Turbo modeliyle değiştirdim).

8. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bisikletteki direncin önemli bir bölüm rüzgardan kaynaklanır. bisikletin aerodinamik yapısı ve sürücünün rüzgar açısına karşı oturma pozisyonu 35 km hızdan sonra tüm yapacağınız değişikliklerden daha önemlidir. Yüksek alın borusu ve rüzgara karşı sürüş pozisyonundan kaynaklı direnç nedeniyle yapacağınız masrafı yüksek değişikliklerin çok fayda sağlayacağını düşünmüyorum.

Uğur S. ve MehmetAliB. bunu beğendi.
  9. Yakup Kesenel

Yakup Kesenel Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim cevaplarınız için. Lastikleri 25 liğe geçirmek ve rulmanlı göbeklere geçmek ileriki zamanlarda yapacağım en mantıklı hareket olacak sanırım.

10. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    daha akıcı, daha hızlı olması için ne yapmalı?
    bisikletin jant, göbek gibi hareketli parçalarında hafifletme yapmak işe yarar. lakin çok fazla fayda beklemeyin. S Sirrus'un alın borusu uzun ve ön tarafı yüksek yapılmış. dolayısıyla dik kullanım düşünülmüş. bu yüzden yaptıklarınız bir noktaya kadar fayda sağlar.
    dropbar takabilirsiniz. ancak ince hesaplamalar gerekecek. çok masraflı ve bu bisikletin üst boru uzunluğu fazla...
    en mantıklı hareket olarak 25lik lastik düşünmeniz bence yanlış. her bisiklet türünün kullanım amacına uygun bir lastik genişliği var. jant çemberi ölçünüz 622x17 olduğuna göre
    28lik hafif lastik daha uygun olur...:in:

11. Yakup Kesenel

Yakup Kesenel Yeni Üye

Seviye:
    Verdiğiniz cevaptan tarmac almam gerektiğini düşünüyorum :p test Sürüşü yaptım yol bisikletiyle oturma pozisyonu baya rahatsız geldi. Yoksa bi tarmac alıp hiç bişey düşünmeden pedallamak isterdim :)

12. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    :D muhakkak Tarmac akar gider. zaten genelde Sirrus kullanıcıları yol bisikletlerine meyilli oluyor. forumda yola geçen epeyce kişi gördüm.
    gereğinden fazla lastik kalınlığı hakkında bir bilgi daha vereyim. eğer jantın müsaade ettiği ölçülerin sınırlarında lastik kullanırsanız, jantın havayla türbülansı ve yol tutuşu değişir. hatta daha fazla patlar. sizinkine 28 iyidir...

Tarmac'ın oturma pozisyonu rahatsız geldiyse endurance yol modeli olan Roubaix'e bakabilirsiniz. onun sürüş pozisyonu ve çatalları daha rahat sürüşe imkan veriyor. yalnız yurtdışından almak gerekecek. Aktifpedal fiyatları uçuruyor. örneğin sitesinde 1800 dolara olan bisiklet burada 6500 tl :eek:

13. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    O kadar da uçurmuyorlar, Amerika'da 1800 dolar olan Sora setli Roubaix modeli, Aktifpedal'ın 6500'e sattığı ise 105 donanımlı Roubaix Sport.

Bu arada, garip bir şekilde Tarmac modellerini daha fazla uçuruyorlar, Amerika'da Roubaix ve Tarmac'ın fiyatları aynı, burda Tarmac pahalı! Mesela 105 setli "Sport" modelleri 2100 dolar, daha gelişmiş kadrolu ve Ultegra'lı "Expert" 3800 dolar. Aktifpedal ise Tarmac Sport'u Roubaix Sport'tan 100€, Tarmac Expert'i de Roubaix Expert'ten 300€ pahalıya satıyor...

14. Yakup Kesenel

Yakup Kesenel Yeni Üye

Seviye:
    Ben kararımı verdim sayılır, öncelikle xrs 030 apex alıcam sonrasında duruma göre tarmac yada Scott cr1 20 ye geçmeyi düşünüyorum :) şuan ki tek isteğim SSE mi satmadan yola geçmek..

15. Semih Aydınlıoğlu

Semih Aydınlıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cesur
    Seviye:
    SSE'yi satıp direkt olarak XRS 030 alabilirsiniz. Çok az bir fark ödersiniz muhtemelen üstüne. Şehirde kullanmak üzere ucuz yollu bir şehir bisikleti alırsınız, Salcano City Fun gibi bir şey. Tabi sadece fikir. SSE'ye manevi bir bağlılığınız varsa bilemiyorum. :)

16. Yakup Kesenel

Yakup Kesenel Yeni Üye

Seviye:
    :) maddi olarak sorun değil sse nin yanına tarmac da alırım da annem daha bisiklet olayına farklı bakıyor:) yani bu yol bu şehir diyemeyeceğim için anneme tek bisiklet lazım:) aslında Yet sorunuda yok müstakil ev çoğu bisikletçiden daha büyük alanım var..ahhh ahh annen laf etmese 3 türede binerim :)