SrSuntour Swing Shock Maşa

Metehan Mendi

Daimi Üye
Tepki
296
Selam arkadaşlar
Scott sportster P55 bisikletim için 28 "maşa araştırması yaparken bu ürünle karşılaştım , benim gibi arayışta olan arkadaşlar da varsa yardımı olur diye paylaşmak istedim.. Bu maşayı gören , inceleme ya da kullanma şansı bulan arkadaşımız var mı acaba .. Yurtdışı fiyatı 120 euro , Türkiye de nerden temin edebilirim .. Nette bulduğum bilgilere göre 1400 gramlık bir maşa , şuan bisikletimde olan maşadan en az 1 kg daha hafif .. Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum

http://cdn.mos.bikeradar.com/images/news/2009/09/15/1253027415719-9hjrc7eoc22p-798-75.jpg

http://cdn.mos.bikeradar.com/images/news/2009/09/15/1253027415720-wjjvl9clccxv-798-75.jpg

http://cdn.mos.bikeradar.com/images/news/2009/09/15/1253027415726-1nn26ccaevgkc-850-65.jpg

http://tmimg.tripolis.com/ezine/6310/197592/Bike_Europe_Website_Suntour_Swing_150.jpg

Travel 25 mm
System Swing shock coil
Lower Magnesium
Design Straight
Leg Color Mat black, Metallic silver
Crown Alloy / Swing arm design
Integrated HD Semi ID type / 48mm / integrated lamp holder mountable / Rebound rubber mounted
Finish Mat black, Metallic silver
Steerer tube Alloy / coil spring integrated
Lenght ( w / o thread ) 255 mm
Crown race diameter 30 mm
Wheel size 700C
Brake Disc (IS type) & V-type
Preload adjuster YES (by 4mm allen wrench)
Note Disc & roller brake type lower legs available

(link)

• Beğen
Tepkiler: tolga1976
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Türkiyede böyle bir maşaya hiç rastlamadım eğerki varsada cok güzel ama sanmıyorum bulabiliceğinizi.

zafersidal

Forum Bağımlısı
Tepki
640
Bisiklet
Scott
tasarım olarak çok ilginç geldi bana. kullanılan pivot noktası ve tekerin yukarı aşağı hareketi sırasında bu pivot noktasına göre yapacağı hareket biraz ters gibi yani klasik bir ön amörtisörde ön maşa esneyince tekerlek arkaya doğru gelirken bu maşada ise tam tersi öne doğru bir harereket yapacak yani gidondan bastırınca tekerlek az da olsa öne doğru hareket edecekki bence çok saçma bütün süspansiyon sistemlerinde buna otomobillerde dahil tekerlek yukarı çıkarken az miktarda geriye gelicek şekilde tasarlanmıştır.
bunun dışında bisiklete ya zincir takmayı unutmuşlar yada yeni bir çekiş sistemi bulmuşlar:D

Metehan Mendi

Daimi Üye
Tepki
296
suntour Türkiye distrübütörü kimdir bilen var mı?

http://www.bauerbikes.co.nz/delta.html

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Tabi ön yargılı yaklaşmamak lazım ama ben bu maşanın Türkiye yollarında çok fazla iyi randuman vereceğini sanmıyorum.. Hani kullansanız bile servisinden anlayan kaç kişi çıkar o da meçhul..

Şekli gerçekten entresan ve insan merak etmiyor değil çalışma şeklini..

Ne bileyin es keza bi taşa çarpsan gider bu maşa gibime geliyo.. Dedim ya ön yargılı yaklaşmamak lazım.. Bende merak ediyorum kim cevap verecek diye..

İyi araştırmalar..

• Beğen
Tepkiler: Metehan Mendi

Metehan Mendi

Daimi Üye
Tepki
296
28"Şehir ve tur bisikletlerinde kullanılmak üzere geliştirilen bu ürünün 2009 yılında aldığı birçok ödül varmış , bikeradar.com dan öğrendiğime göre .. şu an için önemli bisiklet markaları tarafından kullanıldığını göremedim ... Çalışma mesafesi 25 mm yani of road şartlarına pek uyumlu olduğu söylenemez , asfalt ve hafif bozuk yollarda verimli olabileceğini düşünüyorum , teorik olarak tabi ki:) ... En cazip tarafı da ağırlığı , 1400 gr. .. Türkiye distribütörü kimdir öğrenebilsem görüşmek isterdim ..

• Beğen
Tepkiler: tolga1976
Tepki
1
Bisiklet
Trek
Kullanışlı bir maşa. Tek noktadan yaylı sabit görünümlü maşalara nisbeten frenleme ve çarpmalara karşı ön taraftan gelen şok ve dirençlere karşı dikey salınımı algılayan önlü arkalı çalışan kompak bir yay ve süspansiyon ünitesinden teşkil. Hoşuma gitti hem kendim için hem de çevrem için elimde bulunduruyorum. Eğer karar verirseniz sizin için uygun fiyata temin edebilirim. Keyifli dakikalar :)

fatihy

Daimi Üye
Tepki
277
İsim
Fatih Yağız
Bisiklet
Carraro
merhaba arkadaşlar bu maşa bugün elime ulaştı akşam takacağım bakalım neler olacak

• Beğen
Tepkiler: isasntrk

fatihy

Daimi Üye
Tepki
277
İsim
Fatih Yağız
Bisiklet
Carraro
denedim 100 km üzerinde yol yaptım yokuş çıktım yokuş indim kampa gittim adaya harika fren yapınca bisiklet yere doğru esniyor ama durduğun yerde soru bombardımanına tutuluyorsun bilgin olsun @isasntrk :D

• Beğen

isasntrk

Üye
Tepki
19
İsim
İsa
Bisiklet
Merida
@fatihy
:) sağolasın aldım bende gelsinde bi deneyelim bakalım

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fatihy

Daimi Üye
Tepki
277
İsim
Fatih Yağız
Bisiklet
Carraro
hayırlı olsun ben çok memnunum şimdilik

nereden aldınız @isasntrk

• Beğen

isasntrk

Üye
Tepki
19
İsim
İsa
Bisiklet
Merida
@fatihy özceylandan aldım. Epeydir almaya niyetliydim de tereddüt ediyordum :)

• Beğen
Tepkiler: fatihy

fatihy

Daimi Üye
Tepki
277
İsim
Fatih Yağız
Bisiklet
Carraro
bende aynı yerden aldım tekrar hayırlı olsun sizde yorumunuzu burada paylaşırsanız güzel olur @isasntrk ben şimdi römork bakınıyorum yada kendim yapacağım fiyatlar baya uçuyor

• Beğen

isasntrk

Üye
Tepki
19
İsim
İsa
Bisiklet
Merida
@fatihy bi inceleme yazarım :) evet piyasa uçmuş :( ateş gibi herşey