Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Srebrenitca anneleri için tek kolla 500 km yol gitti

Konu, 'Uluslararası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında CevdetBilge tarafından paylaşıldı.

1. CevdetBilge

CevdetBilge Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Suljo Keranović 17 yaşında Bosnalı bir genç .Doğuştan sol kolu yok okulda jimnastikle de ilgilenmiş ve Srebrenitca Soykırımı için birşeyler yapma arzusu ile bisikletle tanışmış ve 500 km lik tur organizasyonu başlamış
    İlk günlerde kimsenin ona inanmadığını ve bu mesafeyi almasına çok düşük bir ihtimal verdiklerini ifade eden genç arkadaşımız sonunda onları utandırdığımı ifade etti.
    4 ay öncesinde hazırlıklara başladığını ilk bisikletinin ağır olmasından kaynaklı çok zorlandığını ve bu sebeple yeni bir bisiklet edinmek zorunda kaldığını ifade eden Suljo hatta bu çalışma döneminde bir trafik kazası geçirip 1 ay kadar alçı içinde de çalışmalarına devam ettiğini sözlerine ekledi.
    Srebrenitca Annelerinin yüzünde bir gülümseme görmesinin herşeye değer olduğunu ifade eden Suljo bunun karşılığında dökmüş olduğu azıcık ter ve yorgunluğu umursamadığını hatta gelecek sene de aynı şekilde bir tur organizasyonuna katılacağını ifade etti
    [​IMG][/IMG]
    [​IMG][/IMG]
    [​IMG][/IMG]
    [​IMG][/IMG]

2. ulaş kaya

ulaş kaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Anlamlı bir proje paylaşım için teşekkürler.

CevdetBilge bunu beğendi.
  3. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    proje anlamlı fakat çocuk gerçekten büyük bir iş başarmış tek elle bisiklet kullanmak hele ki 500 km boyunca kullanmak vay anasını dedirtiyor

4. Salih Eroğlu

Salih Eroğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Helal olsun.. Ben izmirliyim izmirden istanbula, gezi parkı için yani siyasi olduğu her halinden belli olan bir tura katılmak yerine, bu arkadaşın peşinden giderdim! En ayar olduğum şey siyaset, nefret ediyorum acaip tiksiniyorum ve şu bisikletin de siyasete bulaşmasına acaip kıl oluyorum! düşünün puding'i çok seviyorsunuz kaşığı elinize alıyor ve tabağın içinden bir kaşık almak için daldırıyorsunuz ve kaşık çıkarken daha önce içine düşen sinekle birlikte çıkıyor.. Aynı bisiklet ve siyaset benim için bundan ibaret. Fakat buradaki olay can! masum canların katledilmesi! Bana deyin ki pkk'ya karşı teröre karşı DHKPC ye karşı bisiklet turu yapalım canlar ölmesin vatan bölünmesin! terör bitsin! eyvallah! Ama hükümet istifa devletin başına devlet(bahçeli) gelsin, kemal kılıçtaroğlu başımıza istiyoruz, tayyibin karısına küfürler! bisikletle toplanıp kk mitingine yada tayyibin yada bahçelinin mitingine destek için gitme yada bu siyasi partilere yada politikalarına destek yada köstek amaçlı turlar düzenleyip BİSİKLET SPORUNUN DA SİYASETLE KİRLETİLMESİNE ÇOK SİNİR OLUYOR KINIYORUM!

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Avrupa'nın orta yerinde, üstelik daha 18 yıl önce yaşanmış bir soykırımı; insanlığın balık hafızasına perçinlemek için böyle ne kadar organizasyon yapılsa azdır. Çocukların ve masum yetişkinlerin sadece Boşnak oldukları için katledildiği bir yakın tarih söz konusu iken sanat, spor, siyaset kavramları zaten anlamını ve amacını çoktan yitirmiş oluyor.

Paylaşım için çok teşekkürler.

Remzi YOL ve CevdetBilge bunu beğendi.
  6. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Müthiş bir iş başarmış... Tebrikler...

7. Gökhan kocatepe

Gökhan kocatepe Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Helal olsun..

8. Tolga Can

Tolga Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Söyleyebileceğim tek şey helal olsun. Ben daha iki elle cesaret edemedim. utandım.

9. Ersin sezer

Ersin sezer Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Gerçekten tebrik ediyorum bu arkadaşımızı.

10. hakan aydın55

hakan aydın55 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    iyi bir örnek bizler için.....

11. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bende bir Boşnak olarak buradan arkadaşı tebrik ediyorum helal olsun gerçekten.
    zamanında ve şimdi bile göz yumanlarada yazıklar olsun