Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sram XX fren sorusu

Konu, 'Frenler' kısmında ali can çalış tarafından paylaşıldı.

1. ali can çalış

ali can çalış Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar frenlerim yazdığım gibi Sram XX. Toplasanız herhalde en fazla 300 km kadar kullanmışımdır. Aynı zamanda frenin tüm ayarlarını ve Avid in kendi bleed kitiyle hidroliğinide kendim ayarlıyabiliyorum. Bugun binerken durup dururken ön fren diske sürtmeye başladı ve fren kolu çalışmıyordu. Çalışmıyordu derken basamıyordumda, çok sertleşmişti. Ne oldu anlamadım. Eve gelince biraz önce söktüm, ve hidrolik takviyesi yaptım. Yaptım ama bir fark olmadı. Yani kısaca hidroliği değiştirdiğim halde fren kolu çalışmıyor. Sistemin havasını tam alamıyorum ve hidrolik tam anlamıyla bir şırıngadan basıp diğerinden çıkartamıyorum. Sanki boruda bir parça var ve arada tıkıyor. Arada tıkıyor dedim çünkü sistemden bir şırıngayı çıkardığım zaman diğer tarafdan hidrolik çıkıyor. Kısaca ben sorunu çözemedim. Fikri olan varsa, mesajlarınızı bekliyorum.

2. Egemen Tunc

Egemen Tunc Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    eğer yapabilecekseniz hortumu çıkartıp temizleyin yada sıfır hortum alın derim

3. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Sram xx frenlerde kronik bir problem var. Suana kadar xx kullanan 4 yakin tanidigimin 4 un de de xx frenler problem cikartti...

onurcan tokuş bunu beğendi.
  4. Özgür Demirci

Özgür Demirci Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    2012 oncesi xx lerde bende ayni sorunlar oldugunu okumustum. Master silindir ve piston contalari ile ilgili sikintilari var. 2012 lerde bu sorunun cozuldugu yaziyor. Sizinkinde de buyuk ihtimal ile master silindirden hortuma giden yonde parcacik var zaten sistem igne deliginden kucuk hassasiyette. Belki caliperlerin ordan yag basarsaniz sans eseri cikar ama kapali devre, bayagi sans lazim. Bu arada dikkat dot yag boyaya degmesin.

5. ali can çalış

ali can çalış Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar sorunum çözüldü. Çok şükür mekanik veya parçasal bir sorunum yokmuş. Fren pedalı altındaki alyan başlı setsecrew'ı fazla sıktığım için fren kolu çalışmaz hale gelmiş. Güngörler bisiklet sorunumu halletti Kendilerine birde buradan teşekkür ediyorum.

güngörler bunu beğendi.