sram x9 mu? shimano xt shadow mu?

amista

Üye
Tepki
6
yeni bisiklet alacağım arka aktarıcı sram x9 mu olsun shimano xt shadow mu olsun gerçekten bu sorunun cevabını uzun zamandır merak ediyorum yardım ederseniz

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
vites kollarınız shimano ise sram uyum sağlamaz ;) ama yinede shimano öneririm ;)

amista

Üye
Tepki
6
@gurkankas

yok yeni alacağım için ya shimano xt ve shimano yada sram x9 ve sram

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
bu konu benim açtığım başka bir konuda epey tartışıldı,ben 2.el sram aramak ve sram sisteme geçmek nasıl olur dedim.demez olaydım :)millet koptu.linkini pm atayım.sorunuza gelince shadowu kullan biri ile sram ı kullanan birinin söylediklerini artı ve eksisiyle dinleyin.benim tavsiyem yarış koşmayı falan düşünmüyorsanız shadow uygundur.sram ın kalitesinin arazide yarış esnasında belli olduğu kanaatindeyim.yinede sen bilirsiniz :D

• Beğen
Tepkiler: Levent Temiz

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Su aralar benim de emin olamadigim bir konu.

Aslinda iyi bir Shimano'cuyumdur, ama yeni XT'lerin fiyatlari cok yukarida, ayni donanimda Sram'li olan bisikletler daha dusuk fiyatlara satiliyor.

Eger sizin durumunuz da benzerse, fiyat dusunceniz yoksa XT derim. butce kisitli ise Sram'da mutlu eder... (Ben kendimi boyle avutuyorum :))

aykut52

Forum Demirbaşı
Tepki
204
xt asfalttami super.teknoljik olarak suan xt daha onde.ikisinide uzunsure kullandigmdan soyluyorum.tercih meselesi.vites gecislerde fark yok.

hsrv_khy

Daimi Üye
Tepki
241
öle bi anlatılmış ki sram kötüymüş gibi shımano ya göre ama ben %100 SRAM derim özelikle street te ve dag kullanışı gibi yerlerde......

• Beğen
Tepkiler: ujur

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Bende kendimce şöyle bir yorum yapmak isterim.Eğer gripshift kullanmak istiyorsanız mutlaka x9 alin.(Ki burada gripshift terciği 1-9 9-1 vites geçişindeki serilik ön plana çıkıyor.Fakat gündelik hayatta ve hatta yarışlarda kolay kolay gerekebilecek bir durum olduğunu sanmıyorum.Olmazsa olmaz değil ama olmasında fayda var ;) )

Yakın zamanda xt rapidfire vites kolu ile xt shadow arka attırıcıyı deneme fırsatı buldum.Vites geçişi olarak artık sramcıların özellikle üzerinde durduğu keskin vites geçişleri shadow teknolojisindede yer almış durumda.Vitesin her dişliye geçişini çok rahat hissedebiliyosunuz ;) Ve bildiğiniz gibi shadowda extra olarak arka vites 12 mm daha içeride.Bu da extra bir bonus. Kendi bisikleimde 500 km civarı xt rapid fire (2008) xt ters yay kısa bacak arka attırıcı kullandım (2007 veya 2006) açıkçası vites geçişi olarak yağ gibi kaymasını ben daha çok beğeniyorum.O yüzden şimdilik vites konusunda kişisel tercihim klasik sistem shimano viteslerdir. Kendi zevkinize de uygun tercihi yukarıdaki yazdığım bilgilerde bulabileceğinbize inanıyorum ;)

• Beğen
Tepkiler: ahmet ozgen

ilyasss

Forum Bağımlısı
Tepki
208
evet shadowun çok büyük artıları ve çok büyük getirileri var ama ben genede sramı öneriyorum