Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sram x9 arka vites in bacağı nasıl sökülür

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Şansal Uysal tarafından paylaşıldı.

1. Şansal Uysal

Şansal Uysal Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Evet arkadaşlar Sram x9 arka vitesimin arka bacağını sökmek istiyorum.
    Yaya monteli olan kısmı

Yardımlarınızı bekliyorum.

2. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    short gace
    medium gace
    long gace

x-9 un 3 çeşidi var ve short olanla diğerlerinin yapısı farklı. sizde hangisinin olduğunu söylerseniz daha çok yardımcı olabiliriz.
    ama yinede short ise aktarıcının zinciri geren yani alt bacağın ileri geri hareket etmesini sağlayan yanın kenarında bir vida vardır. vida olduğunu anlamayabilirsiniz çünki vidaya benzemiyor o vida aynı zamanda aktarıcının fazla geri gitmesini engelliyo. o vidayı sökün sonra aktarıcı kendi iki parçaya ayrılıcaktır. içini gördükten sonra nasıl takıcağınızı anlarsınız zaten.
    medium veya long ise aynı yerde vida yoktur ama aktarıcının geri gitmemesi için orada alt bacağın metalini yamultmuşlardır. o yamuk yeri düzeltirseniz aktarıcı açılır ama burda önemli bir nokta var o metali düzeltmekte bir sorun yok ama eski haline getirirken metal yorgunluğundan kırılabilir eğerki kırılırsa aktarıcıyı çöpe atabilirsiniz. ve aktarıcı ilk kez açıcağınız için açmanız 15-20 dk nizi alıcaktır ama toplamak eğer iç yapısını anlarsanız 30 dk civarı ama anlasanız bide yay süreki aktarıcıyı ileri iticektir ve sizin o vidayı veri yerine takmanız ve yamuk yeri yamultmanız çok zor olucaktır. tek kişi zor olabilir. bence hiç kalmışmayın bu işe yada uğraşırım diyosanız hemen dalın x-9 a bende x-9 u x-0 ımı sökmüştüm. yayın girdiği deliklere dikkat et geri aynı yere takman gerekiyor.
    kolay gelsin.

Onur Kula bunu beğendi.
  3. Şansal Uysal

Şansal Uysal Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Çok Saol kardeşim.Aldım penseyi elime :)