Sram x7 rublesinde boşluk var

MuhammedAAA

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Muhammed
Bisiklet
Sedona

Ruble 1, 1.5 mm sağa sola oynuyor. Normal mi bu? Sıkmak için değişik bi anahtara ihtiyacım var sanırım. Tam anlayamadım ama

Scudo

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
garantisi yokmu bisikletin servise götürün bence

MuhammedAAA

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Muhammed
Bisiklet
Sedona
@mustafa genç

Bulunduğum yerdeki servis noktası mahalle bisikletcisi gibi. götürmek istemiyorum :(

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
@Muhammed Çakın

anladım da sram x7 oldukça pahalı ve kiteli bir seri dir işin ustasına goturmekte fayda var en yakın işini bilen servis çokmu uzak size acaba yada aldığınız yere götürün onlar bir çare bulurlar belki

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
rublede bir sorun yok. jantın freehub undan kaynaklı. her orta göbekte biraz olur. kimisinde çok kimisinde az.

• Beğen
Tepkiler: MuhammedAAA

MuhammedAAA

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Muhammed
Bisiklet
Sedona
@tuna karahan

Normal midir yani?

@mustafa genç

İzmir'e gitmem gerekiyor

ilkcan çağdaş

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Sizin bisikletteki durum normal değildir.
Hafif bir salınım ve/veya boşluk olabilir,fakat bu durum büyük ihtimalle dişli içerisindeki bilyalardan kaynaklanıyordur.Dişli içerisindeki bilyaları söküp,temizleyip,revizyon yapabilmek için dişliyi sökmeniz gerekir.
Dişli sökümü için forumda aramalar yapın,bilgiler mevcuttur.

• Beğen

ErcanArslan

Aktif Üye
Tepki
7
Bisiklet
Sedona
huba rubleyi takmadan önce tam oturması için pul takılması gerekiyor sanırım sizinkinde pul yok yada yeteri kalınlıkta değil. rublenin sökülüp, yeteri kalınlıkta pul takılıp rublenin tekrar takılması gerekiyor.

• Beğen

MuhammedAAA

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Muhammed
Bisiklet
Sedona
Sanırım bana izmir yolu görünüyor :) teşekkür ediyorum cevaplarınız için

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Ercan bey bahsetmiş tam bilgiyi yazayım bazı 10 lu rublelerde en arkaya özel bir pul speacer kullanılır bu shımano fliperlarda 1 milim kadardır mavic jantlarda 2milim civarıdır.yüksek ihtimal sizde o pul konmamış.Bu arada her rublede de kullanılmıyor.O pulu satın almak çok zor satan yer daha görmedim ben daha önce tornada yaptırmıştım ölçüleri vardı ama şu an yanımda yok.Arkada kalan boşluğun miktarına göre eğer boşluk çok değil ise kutu kola kutusundan veya konserve kapağı en kötü ihtimal cam kavanoz kapağından kuvvetli bir makas yardımı ile bir kaç pul keserek boşluğu alabilirsiniz.Kuşadasında ikamet ediyorsanız çarşı merkezde cafe bahane var (tansaşın karşısı) orada Aytaç Kalyoncu size yardımcı olacaktır forumdan ferhat abi adresinizi verdi dersiniz elinden geleni yapar :)

Not:tüm boşluğu pul ile alsanız bile bir miktar oynama olacaktır o oynama fliperin kendi iç boşluğudur zaten o boşluk olmasa ruble dönmez.Videoyu sonradan izledim sizdeki boşluk çok ufak muhtemelen cam kavanoz kapağından keseceğiniz yarım milimlik iki tane pul işinizi görecektir.

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük