Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sram x7 mi Shimano slx mi ?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında ibt1994 tarafından paylaşıldı.

1. ibt1994

ibt1994 Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar almayı düşündügüm salcano ng020 bisikletin sram x7 ve shimano slx setlisi var
    sram x7 li ile slx arasında 1kg farkvar ama slx li sramlıdan 250 lira kadar ucuz arkadaşlar vites sistemi olarak hangisi daha iyidir sram lının fren leri avid elixr 3 +avid rotor
    shimano nunki slx fren seti ve slx rotorlu

2. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    sram x7 kullandım tavsiye etmiyorum slx çok çok daha iyi her konuda vites geçişleri ve sağlamlık konusunda....benim sana tavsiyem slx set

3. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    shiamanonun SIS 6lı sisteminden 2012 XT sine kadar herşeyini kullandım. tam bir shimano sempatizanıyım. SLX de kullandım. sram hiç denemedim. haliyle SLX diyeceğim.

erendiz çetiner bunu beğendi.
  4. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    X7 diyorum

5. Kürşat AKINCI

Kürşat AKINCI Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sram iyidir sramı daha çok seviyorum, çünkü 1:1 orana sahip bir teknolojisi var daha sert vites geçişleri benim hep hoşuma gitmiştir, yük altında iken vites değişimi oldukça iyi. Dolayısıyla bende sram derim..

ibt1994 ve gok bunu beğendi.
  6. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sram vs shimano hakkında yabancı forumlarda olsun o kadar çok kıyaslama,makale yazılıyorki hatta youtube'de vsler.İşin içinden çıkmak nerdeyse tercih gibi gözüküyor.Shimano(japon menşei) vites geçişleri yumuşak,sağlamlıktan ödün vermeyen firma,Sram(Amerikan menşei) Shimanodan daha yeni sayılır ve argesi hızlı şekilde gelişen firma ve iddalı olduğunu unutmamak lazım.Sram viteş geçişler daha sert rijittir.Rijitlik olması avantaj.Önemli.Özellikle sağlamlık ve hafiflik olarak sram setlerin x7 ve üstünün daha iyi olduğuna dair bilgiler var. Yinede o kadar çok abartılı olarak bir fark olduğunu sanmıyorum.Shimano'nun sadece bu işte en eski firma olduğu için fiyatların bu kadar kabarık olduğunu düşünüyorum.Srame kötü diyemem.Rekabet iyidir.Müşteriye daha hesaplı geliyor.Yinede sizin imkanınız varsa slx alırsanız daha iyi olur.Ben yinede sram x7 derim.Yerli markayı desteklediğim için bizimde kendimize ait setimiz olsa, gönül isterki kendimizin setini almak iyi olurdu.Deltabisiklet bu konuda kendine ait ruble,göbek üretimini gördüm.Kendisini tebrik ediyorum.Aktarıcı olsun,yerli malı iyi ürünler,yerli üreticilerden bekliyoruz,destekliyoruz:D.Şımarmadan,emin adımlarla ilerleyerek başaracağımız hiç bir engel yoktur.Biz istersek herşeyi yaparız.

Hüseyin Odabaş ve ibt1994 bunu beğendi.