sram x4 yerine..?

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
slm forum dostları;bisikletimde sram sistemi var,sram x4,vites kolları da sram,acaba orta aktarıcıyı x4 den daha iyi ne ile değiştirebilirim?arka dişli 8 li...

• Beğen
Tepkiler: Derviş Özcan
Scudo

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Samet Koç
kardeşim biz daha çok köylerde dağda bayırda dolaşıyoruz,o yüzden tur bisikleti hiç dayanmaz bize... :)

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
@bülent samsunlu

Abi ben taşlı derelerden çok bozuk taşlı yollardan geçiyorum dağlara çıkıyorum patika yollardan iniyorum ve 100 kiloyum. Bana dayandıysa sana hayli hayli dayanır :) Meridaların crossway serileri gerçekten çok iyi mtb açılarına yakın ama sen bilirsin yinede :)

• Beğen
Tepkiler: bülent samsunlu

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bir bakalım ozaman...

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Sram x4 orta aktarıcı görmedim de X3'ü biliyorum.Gözümde piyasanın fiyat kalite malı Shimano Tx-51,Ömürlük hiç fazla paraya bilmem ne serilerinden almaya gerek yok.

• Beğen

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Derviş ÖZCAN
tabi x5 x7 x9 u biliyorum ama benim bisiklete uymuyor,x7 ve x9 24 vitesle uyumsuz..x5 inde x4 le arasında hiç bir performans farkı yok,belki shimano nun bir modelini takarsam diye açmıştım konuyu,bizim burda birçok bisikletçi arkadaşa sordum uyar bir sorun olmaz dediler...bende emin olmak için foruma sorayım dedim..!

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Salcona astro 241 srv kullanıyorum.Sram x4'ten memnunum.Orta aktarıcı için üst model almaya bence hiç gerek yok.İşlevini yerine getiren orta aktarıcı alabilirsin.Sram x3 takabilirsin.Shimano set vites sisteminde shimano megarance ruble uyumlu oluyor.Shimano magerance rublenin büyük dişlisi sayesinde ağır yük ve yokuşta 10'lu sisteme geçmeye gerek kalmıyor.Sram 8'li sistem için 8'li shimano megarance cassette ruble takmak sorun olurmu? Uyumluluğunu merak ediyorum.

• Beğen