Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sram x4 ten x7 ye terfi !!!

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Erdem Oktay tarafından paylaşıldı.

1. Erdem Oktay

Erdem Oktay Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    arkadaslar onde sram x3 arkada sram x4 attırıcılarımın ıkısınıde x7 yapmak ıstıyorum fakat sadece attırıcıları degıstırmek yeterlı mıdır ? arka sımdılık 8lık dişli olarak kalacak x7 uyumlu mudur 8lıkle,triggerlarında degısmesı lazım mı ?

2. Ercan Cebeci

Ercan Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    8 li sistemde 9lu aktarıcı kullanılabiliyor diye biliyorum yalnız zincir aktarıcıya göre biraz daha kalın olduğu için aktarıcı üzerindeki dişlilerde normalden daha kısa sürede aşınma olabilir. Ön aktarıcı konusunda net bilgim yok ama çokta düzgün çalışacağını sanmıyorum. Aslında en sağlıklısı komple uyumlu bir sistem takmak.

Bunların dışında birde bazen bisikletin orasını burasını değiştireyim derken astarı yüzünü geçebiliyor. Bisiklete uzun vadede yapmak istediğiniz değişiklikleri düşünüp yapacağınız masrafı hesaplayın(üzerine elinizde ki bisikletin 2.el ederini de ekleyin). o fiyata sıfır olarak ne alabilirsiniz bir bakın derim. Bende 700-800 liralık bisiklete 1000 liranın üzerinde masraf etme yolundayken ne yapıyorum ben diyerek elimdekini satıp sıfır bisiklet almıştım:)

Muhammed Şamil Deniz bunu beğendi.
  3. Erdem Oktay

Erdem Oktay Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    cevapların gayet mantıklı ama on aktarıcımdan memnun degılım bısıklet orta sevıye ama x3 gırıs sevıyesı bıle degıl bence herseyı bozuyor cok sorun cıkarıyor bana yolun ortasında bırakıyor zıncırı attırıyor.x4 ten cok memnunum gerı kalan donanımlardan da...x7 bıraz ust sevıye kacıyor.benım bısıklete fazla.sadece x5 on aktarıcı alabılırım belkı ılerleyen zamanda.malzemesı celık,dedıgın gıbıyse eger asınma durumu cok etkıleyecegını sanmıorum.son olarak x5 aktarıcı taksam triggerları degıstırmelı mıyım ? uyarlar mı?..yanı bu vıtes kolu aktarıcı mantıgını anlamıyorum her vıtes koluna her aktarıcı olmaz mı aynı dıslı mekanızmasında ?