Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sram X-9

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında burak altınsoy tarafından paylaşıldı.

1. burak altınsoy

burak altınsoy Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar sram x-9 serisi kompanentler hakkındaki görüşlerinizi alabilirmiyim...xt serisine alternatif oluşturabilirmi..trek in 2011 modellerini bekliyorum ağustosta gelicek ve alıcam alır almazda yükselticem..onun için görüşlerinize ihtiyacım var sram kompanentleri hiç tanımıyorum çünkü..

2. M.Cilasun Bayülgen

M.Cilasun Bayülgen Kıdemli Üye

Seviye:
    Denklik olarak tam karşılığı ve rakibi aslında... Ben xt kullanmaktayım, kuzenim de x9, denediğim kadarı ile aralarında önemli bir fark yok. Kısaca keyfinize göre yükseltebilirsiniz. Kimileri sramın arka aktarıcılarını (salınarak çeki borusuna vurmadığı için...) ağırlıklı olarak arazide binenlere tavsiye ediyor...

burak altınsoy bunu beğendi.
  3. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    XT'nin Shadow tip arka aktarıcıları da çeki borusuna vurmuyor. Sram nasıl bir sistem bulup uyguladıysa, Shimano'da onu görüp biraz daha geliştirmişti. Hatta Sram arka aktarıcılar bugün biraz daha dış tarafa doğru duruyorlar konum olarak. Shimano daha avantajlı bahsettiğiniz konularda. Yani aktarıcı hem çeki borusuna vurmuyor, hem de dışardan gelebilecek darbelerer karşı olabildiğince iç tarafta duruyor.
    Yine de çok ciddi bir fark olduğuna inanmıyorum. Ama genel olarak kıyaslarsak, ruble konusunda XT öne çıkıyor, diğer konularda ise kullanıcılara göre üstünlük değişiyor.

4. burak altınsoy

Seviye:
    tekekküler verdiğiniz fikir için ben turcuyum daha önce trek fx 7.1 kullanmıştım gerçekten rahat bir bisiklet..ama üzerinde 7 li vites gurubu var. bana düz yollarda sanki olsa 8 li veya 9 lu grupları kullanabilirmişim gibi geldi yani düz yolda alet vites istiyor daha..onun içinde yükseltmeyi düşünüyorum hemen. aslında turlarda daha verimli olur dediğiniz bir model varsa onuda öğrenmek isterim...çünkü vites sistemini şimdiden almak istiyorum vakit kaybetmemek adına ve bi aksilik olmazsa eylül gibide uzun bir tur düşünüyorum...

5. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Ben X7 sistem ve truvativ firex ayna kol kombinasyonunu kullanıyorum, X9 ile aralarındaki en görünür fark X9 un biraz daha hafif fakat neredeyse iki misli da pahalı olması;)
    Benim kullanımıma göre fiyat performans açısından X7 daha uygun:)
    Birde malzemeler hafifledikçe ömürleride biraz kısalıyor bana göre:)

6. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    9 lu guruplarda arka rubleyide 11-32 gibi kullanırsanız, vites geçişleride daha yumuşak oluyor özellikle 4-9 arası:)

7. burak altınsoy

Seviye:
    bu tavsiyenize uyacağım..çünkü vites geçişlerinin yumuşak olması gerçekten önemli...yaşayarak gördüm :)

binRR bunu beğendi.