Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sram rival

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında burhanozer tarafından paylaşıldı.

1. burhanozer

burhanozer Forum Demirbaşı

Seviye:
    merhaba arkadaşlar son zamanlarda pek çok arkadaş sram soruyor kendimce gözlemlediklerimi paylaşmak istiyorum
    öncelikle sram rival grup setin ağırlığı 2.244gram
    shimano 105 5700 ise 2.624gram
    shimano ultegra 6700 ise 2.441gram
    shimano duraace 7900 ise 2.111gram ------totalcycling.den alıntı yapılarak yazılmıştır-----
    yeni set kendi fiyatının 2 katı olan 7900duraace setten sadece 133 gram ağır!!!

sram rival 105 e denk olarak kabul edilmekte ama bunun sebebi shimano kullanıcılarının çogunluklukta olmasıdır

kollar
    arkadaşlar sram double tap kollardan bahsedeyim 340 gram ağırlığında magnezyumdan imal edilmiştir
    fren kolu olarak kullanılan kol sabit sağa sola hareket etmiyor
    alttaki küçük kolu ile vites geçişlerini sağlıyorsunuz kısa basınca vitesi büyütüyor uzun basınca küçültüyor daha uzun bastıkca 3 vites birden küçültüyor
    iç aksamı çok basit bir makarada çalışıyor shimanolar gibi yaylı deği basit ve pratik bir makarası var buda kolları daha uzun ömürlü yaıpyor
    ayrıca fren ve vites telleri sargının altından geçiyor.
    aynakol
    arkadaşlar aynakolu sıfır olarak almıştım kutusunu görünce bayıldım gerçekten çok güzel bir ambalajı var
    gri olan yerleri okadar parlakki göz alıyor dişleri ise oldukça sağlam 7075 aliminyumdan imal edilmiş
    oct ve gxp teknolojileri vardır gxp srama ait bir orta göbek hollowtech ile birebir aynı sadece aynakolu sıkması gerektiği kadar sıkıyor sonrasına müsade etmiyor hollowtecden artısı bu
    arka aktarıcı
    arka aktarıcı oldukça hafif 188 gram ve çok seri aktarıcıyı elinle dahi gerdirmek neredeyse zor yaları benim gözümce çok kuvvetli
    arka aktarıcılarında shimanolarda olmayan bişey var makaraları rulmanlı yani çok daha seri ve bakım gerektirmiyor
    makara diyip önemsemediğimiz şey bisikleti ençok yawaşlatan unurlardan birisi buna emin olun
    arkadaşlar zincirinin üzerinde powerlock geliyor temizlerken vs çıkarabilirsiniz shimanolarda pim geliyor tek kullanımlık takarsın o zincir bitene kadar o bisiklette kalır çıkarırsan yurt dışından pim getirtmen gerek
    ön aktarıcısı 88 gram kelepçesiz olan 100 gram kelepçeli oldukça parlak ve 9 vites görüyor 9x2 18 seçeneğiniz var
    fren ayakları rüzgarı yarıp geçmek için tasarlanmış pabuçları süper ötesi tutuyor bikere takla atcaktım nerdeyse:D

arkadaşlar kısacası rivalmi ultegramı derseniz rival derim daha ergonomik kollar ve çok serikola bastığımla geçmesi milisaniye sürmüyor
    herkese şiddetle sram öneriyorum saygılar

2. laciverti

laciverti Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Güzel anlatım. Teşekkür ediyorum.
    Sram rival kullanmaktayım ve gerçekten alışkanlık yapıyor.

3. burhanozer

Seviye:
    aynen duraace7900 ile takas edermiyim emin degilim

4. metinakin

metinakin Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    burhanozer bunu beğendi.
  5. burhanozer

Seviye:
    canpagnolo 2013 siyah athenalar çok deli duruyor
    canpagnolo setin en alt seviyesi olan xenon dahi süper..
    kollar karbon ama bi dez avantajı var tırnaklı sistem gerçi canpagnolo süper recordlar dada bu tırnaktan var
    bunun amacı diyelim 140km yolda shimano kollarla 5 dakikanızı sram kollarla 4 dakikanızı campany kolların bu tırnagı sayesinde 3.5 dakikanızı harcıyormuşsunuz
    yani mili saniye hesapları
    set çok hoş duruyor ama campany ile uyumlu jant bulmak sıkıntı campany satmay yine aynı sıkıntı ama bence güzel set
    kararı sen ver bnce:D

6. burhanozer

Seviye:
    http://www.bikeforums.net/archive/index.php/t-702229.html

bu sitede sram ile athenayı denk görmemişler rival daha ii olduğu söylenmiş ve tırnak olayından millet gıcık kapıyor bende öle
    ama 11li olması avantaj olsa bile tırnak insanları kaçırıyor
    athena çok fazla tutmadı bnce rival al derim yada apex alabilirsin fiyat sıkıntısı varsa apexde rivalden pek farklı sayılmaz

7. metinakin

metinakin Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Cok tesekkurler hocam, tırnaklı sistemi anlatırsan çok sevinirim.

8. Cömert

Cömert Kıdemli Üye

Seviye:
    Rival set kullanırım. Fren performansı hakikaten çok çok iyi.

Sram set kullanmanın yegane kötü tarafı arıza çıkartan bir parçanın tedarikinin , shimanoya göre zor olmasıdır.

9. ömer faruk erdoğan

ömer faruk erdoğan Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bahsettiğiniz sitede shimano sora kollarda tırnak olayının çok kötü yapılmış olmasının kasıtlı olarak campyden milleti soğutmak için olduğu yazılmış, gerçeklik payını merak ettim şindi açıkçası, pazarlamanın dizayna etkisi mi diyelim ne diyelim buna doğruysa eğer?

10. murat aslan

murat aslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    sram parçaların tedariki demişken acaba nasıl tedarik edeceğiz mesela ben apex satan yere pek rastlamadım rivalin de aşağı kalır yanı yok

11. burhanozer

Seviye:
    sram parcalari erdoganlarda ve marintekde var ebayda var chainreactions da var

12. Cemre Can Süral

Cemre Can Süral Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bakalım benimde bisiklet yarın geliyo deneyimleri bende aktarırım.