sram mı shimanomu

Scudo

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Yol bisikletindemi tur bisikletindemi.İlk olarak bunu belirtin.Karşılaştıracağınız vites modellerini belirleyin.Şahsen bende shimano mu sram mı diye ortada kalmış biriyim.Ben ise 2011 alivio set sadece arka arttırıcı deore ile 2011 x.5 set arka arttırıcı x7 nin karşılaştırmasını yapmaya çalışıyorum.

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
İkisi de iyi ama ben Shimano derim.

Babamdan beridir, kendimi bildim bileli Shimano kullanırız ve hiç sorun yaşamadık.

Örneğin, yakın zamanda acera set kullanıyordum, 8li sistem hiç sorunsuz kullandım. Sonra aynakolla birlikte xt'ye geçiş yaptım; yine kusursuz. Hele ki xt dual kolların keyfi birbaşka. Yakın bir arkadaşım da xtr kullanıyor ki diyecek söz yok.

Kısaca Shimano her zaman kalitelidir, sağlımdır, hangi tür ve sınıfta kullanıyorsanız kullanın hakkını verir.

Tabii ki Sram da kalitelidir, bu tercih meselesi...

Kolay gelsin, selamlar

Kürşat AKINCI

Forum Bağımlısı
Tepki
710
Bisiklet
Giant
1:1 oranda aktarım sramda var 1 adım önde. Sramın geçişleri shimanoya göre serttir hissedersiniz. Ben twisterlı x7 set kullanıyorum çok memnunum. sizlere tavsiyem sram set olan bir arkadaşınızın bisikletini denemeniz, kıyaslama yaparak kendi kararınızı verin derim.

ilkerturker

Forum Bağımlısı
Tepki
197
Bisiklet
Merida
çok genel bir soru :)
vites geçişleri sram da daha hızlıdır,daha hissedilir.
Ben 2 yıl kadar shimano kullandım son bir senedir Sram kullanıyorum.
Öyle çok bi farklılık da yok genel olarak bakınca.Tamamen tercih meselesi.
Sram olursa X.7 ve üstü ,Shimano ise SLX ve üstü iyidir bence :)

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
(link)

Daha önce aynı başlıkta bu konu tartışılmış....

Gokhan Arikan

Aktif Üye
Tepki
157
Bu XTR'nin kusursuz olduğunu göstermez kardeşim.XTR hidrolik frenlerden kullanıp da çok sıkıntı çeken çilekeş arkadaşlar var ,bilesin. :D Yani kusursuz değil.
Ayrıca XT vites kolları da kullanımda Sram trigger lar kadar rahat değiller.Göstergesiz halde çok iticiler.

• Beğen
Tepkiler: Ali_Rıza

çağrı ilter

Aktif Üye
Tepki
61
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar yapmayın etmeyin, Vites sistemleri konusunda çok çok çok kereler tartışıldı bu konu. Biraz araştırıp konu açsak lütfen;)

Emirhan Kaya

Daimi Üye
Tepki
149
Ben 2 sinide kullandım bence Sram ! daha iyi görünüyor ve daha kusursuz deore ve x-5 kullandım deoreden daha beğendim ama sizin tercihiniz

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
herşeyde olduğu gibi bu konudada hiçbir teknik uzmanlığı yada eğitimi olmayanlar sadece birkaç deneyim ve sağdan soldan duyduklarıyla yorum yapıyorlar.

bu iki markada milyar dolarlık dev firmalardır ve her ikisinin ürettiği ürünlerde mühendislik ve malzeme kalitesi olarak bisiklet kullanıcılarının % 99'u tarafından ayırt edilemeyecek kadar iyidir.

Verdiği histe yada görüntüde farklılık olabilir ve ancak bunlar kişisel tercihtir.

• Beğen
Tepkiler: koray_can

Arda Yavas

Üye
Tepki
39
her gun bisiklete biniyor, kondisyonunu yuksek tutmaya calisiyor, bisikletim daha hafif olsun diyorsan sram xx. yoksa shimano'nun deore xt'leriyle daha rahat edersin diye tahmin ediyorum.

su deore xt'leri bi eskiteyim ben de sram'e gececem galiba.

yol bisikletiyse, zaten hic dusunmeden campagnolo.

mustafa susam

Daimi Üye
Tepki
76
Bisiklet
Motobecane
mercedes mi ? bmw mi diye sormak gibi bişey bu hangisi hoşuna giderse o güzel.