Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sram göbekte tıkırdama

Konu, 'Tekerlekler' kısmında eRay.Akdeniz tarafından paylaşıldı.

 1. eRay.Akdeniz

  eRay.Akdeniz Aktif Üye

  Kayıt:
  21 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  174
  Beğeniler:
  56
  Şehir:
  Ankara
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  [​IMG]
  [​IMG]
  Sram MTH 406 R model arka jant göbeğim akıcılığını yitirmişti ve bende söktüm ve içinden bilya yatağını tutan somunlarda tırtık izi zedelenme belirtileri gördüm. Yolda giderken ki tıkırdama sesleri ve akıcılığın sebebi bu parça mıdır ? Bisikletçilerde bu somundan buldum ama parçaların çapı geniş ya da dar oldu. Bunun çözümü yok mu ?
   
 2. U BoRa

  U BoRa Kaptan

  Yaş:
  27
  Kayıt:
  2 Ekim 2014
  Mesajlar:
  184
  Beğeniler:
  231
  Şehir:
  Tekirdağ
  Seviye:
  Rulmanlarda bu tip hasarlar yanlış hatırlamıyorsam genellikle aşırı eksenel yüke maruz kaldığında meydana gelir. Kullanım ömrünü de doldurmuş olabilir ama sanmıyorum, çok eski bi parça gibi durmuyor. Belki somunlar fazla sıkılmış olabilir. Veya bilyelerin bazılarında hata olabilir. Renkte de yanık göremedim, yağsız kalıp aşırı ısınmış olması da muhtemel görünmüyor. Kullanım tarzınızı bilemiyorum ancak sadece fazla zorluyor da olabilirsiniz. Ben bu kadarlık bi analiz yapabildim, daha tecrübeli arkadaşlar daha kesin yorumlar yapacaktır, iyi geceler.
   
 3. Barış TURAN

  Barış TURAN Onursal Üye

  Yaş:
  37
  Kayıt:
  28 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  3.033
  Beğeniler:
  2.521
  Şehir:
  Bursa
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  Flaşsız fotoğraf çekilse daha sağlıklı görülebilir düşüncesindeyim.Somunlardaki kumlanma bana fazla gibi geldi.Bu tip parçaların sııfırları çok ucuz,bisikletçilerden 5 tl arası fiyatlara alabilirsiniz.