Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sram Force Vites Kolu Sistemi Hakkında

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında MHDR tarafından paylaşıldı.

1. MHDR

MHDR Yeni Üye

Arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum eğer yanlışlık yaptıysam şimdiden kusura bakmayın.

Bir yol bisikleti topluyorum ancak bi sorunum var. Çoğu parçayı bir araya getirdim ama aldığım fren ve vites kolları sram force ve ön vites sanki üçlü sistem içim çalışıyormuş gibi bir his var henüz aynakolu almadım bunu düşünme sebebim ön vitesi değiştirdiğimde ilk tık teli ilk başta çok az çekiyor ikinci tık ile biraz daha çekiyor ve 3. kez tııııııık dediğinde teli ilk haline salıyor anlatabildim mi bilmiyorum saçmalamış olabilir ama fikri olan varsa yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Sram hiç kullanmadım ama muhtemelen trimleme kısmından bahsediyorsunuz.Stı kollarda çapraz kullanımda zincir sürtmesini engellemek için ara trim kısımları mevcuttur (yarım derece teli serbest bırakabilirsiniz yada gerdirebilirsiniz) Kısaca ince ayar kısımı diyebilirsiniz.Kolların üzerinde yazan neyse odur. 3 lü sistemlerde kesinlikle trible yazısını görürsünüz.Zaten 3 lü kolları da da sizin söylediğiniz gibi sayarsak 5 yada 6 lı gibi sonuç çıkıyor.

3. MHDR

MHDR Yeni Üye

Forumu uzun süredir okuyorum ilk sizin cevap yazıcağınızıda tahmin etmiştim ilginize teşekkürler . Sanırım sizin de dediğiniz gibi zincirle alakalı koruma amaçlı bir durum zaten internette çok araştırdım ama sram force un 3 lü sistemine hiç rastlamadım umarım yanılmıyordurum

4. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sram 3 lü sistem üretmiyor bildiğim kadarıyla.

5. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Force,Apex,Rival ve Red.Mahşerin dört atlısı ve hepsi ikilidir.Yol grubunda sramda üçlü sti yoktur.Topladığım bisiklet için oldukça hatim ettiğim bir konuydu.

6. MHDR

MHDR Yeni Üye

Herkese teşekkürler... Sanırım benim sorunum ince bir ayarla çözülebilecek