Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sram apex vs shimano 105

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Onat GÜRSOY tarafından paylaşıldı.

1. Onat GÜRSOY

Onat GÜRSOY Kıdemli Üye

Seviye:
    shimano 105 mi sram apex mi?

2. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    105 mi , Rivalmi diye sorsaydınız belki rival derdim fakat apex in 105 karşısında şansı yok ...

3. Onat GÜRSOY

Onat GÜRSOY Kıdemli Üye

Seviye:
    benimde kısmen görüşüm öyle aslında ama yinede emin değilim

4. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    105 kullanmadım fakat benim için vites geçirlerindeki hız daha önemli bu konuda apex mükemmel özellikle doubletap kollar harika.fakat oksal abinin dediğini de yabana atma çünkü 105 i biliyor sanırım biraz bilgi alabilirsin ama bana sorsalar kesinlikle shimanonun ultegradan aşağı bi setine dönmem sramdan

5. ATiCO

ATiCO Kıdemli Üye

Adı:
    Atakan K.
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  6. Ergun Yavuz

Ergun Yavuz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende Apex li bi bisiklet sipariş verdim ve salı veya çarşamba gelicek.. Sram tartşılmaz bence.. İtalya turu olsun Fransa turu olsun ve ispanya turlarında shimanodan sadece bir ekip gördüm dura ace li ama bi campognolo olsun sram olsun hep meydandır böyle büyük turlarda.. Tabi ki kullunanlar daha iyi yorum yapabilir benim görüşüm sadece ;)

7. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Turlarda kullanılma sıklığına göre bir markanın kalitesini belirleyemezsiniz . O tamamen sponsorluk anlaşmaları ile ilgili bir durum . Bu tür malzemelerin kalitelerinide tartışmak pek doğru değil . Hangi marka komponent kime sempatik geliyorsa o onu kullanır . Fakat komponentler arasında karşılaştırma yapılmak istenirse klasik olarak Durace - red , Ultegra - Force , 105 - Rival , Tiagra - Apex .

Burda şöyle bir handikap mevcut. Sram ilk yol komponentlerini çıkardığında en yüksek grubu Force oluşturuyordu . Bu yüzden ilk olarak Force ile Durace karşılaştırıldı . Şimdi bazı düşüncelere göre Force - Durace ile karşılaştırıldığı için Red otomatikman Durace ten üstün , Force Ultegradan üstün , Rival de 105 ten üstün gibi lanse edilmeye çalışılıyor . Fakat bu sadece bir görüş . Gerçeği pek yansıtmıyor . Aynı şey Campagnolo ile yapılan karşılaştırmalar içinde geçerli . Record en üst seviye komponentlerle karşılaştırılırken Super Recordun karşılığı bulunmadığı dile getiriliyor ki bu nispeten doğru . Ama aynı şey sram -shimano için geçerli değil...

8. ibrahim ALBAY

ibrahim ALBAY Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bence 105 Ekipmanı Ultegranin bir altı oldugu icin Calisma sistemi olarakda aralarinda pek bir fark yok sadece Set olarak Agirlik farkli var. Bence Shimano 105.

9. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    peki ben şöyle bir şey sorsam.gittim bisiklet almaya x marka bisikleti alıcam üzerinde dura ace set olacaktı da sorun oldu red oldu ya da 105 olacaktı da apex oldu ya da bunlara denk gelen campognolo oldu.sonuç ne olur yani bunların arasında ne kadar bir kalte farkı oluyor ki sram redin bana kazandıracağı bir yarışı dura ace kazandıramaz mı ya da apex in kazandıracağını tiagra ya da 105 ya da campo kazandıramaz mı ?

alper yazıcı bunu beğendi.
  10. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Sonuç değişmez. Gilberto Simoni bir zamanlar bisikletini ağırlaştırmak için Rival kullanıyordu .Dur ace yerine 105 kullanılsa bile sonuç değişmez. Ağırlık farkı dışında pek hissedilebilecek farklar yok . Elbette ciddi bir sürücü arasındaki farkı anlayacaktır .Daha net daha kolay daha sorunsuz vites geçişleri. Daha rijid (esnemez ) aynakol , daha güçlü frenler gibi .

Onat GÜRSOY bunu beğendi.
  11. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    hmm anladım teşekkür ederim oksal abi...