Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SR Suntour XCR LO Masa temizleme(acil yardim)

Konu, 'Süspansiyon' kısmında şans topoğraf tarafından paylaşıldı.

1. şans topoğraf

şans topoğraf Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaslar,masayi linkte verilen fotograflarda gordugunuz sekilde actim ve temizledim,sonrasinda 2 numara gres yag ile fotograflardaki gibi yagladim.Masayi kapatmadan once hic bir sorun yoktu fakat masayi topladim vidalari sktim ve su an masa cok tepkisiz ve sert oldu.
    Acaba yanlis gres mi kullandim? yada 5w-10w gibi fork oil mi kullanmam lazim?
    Basit bir hatadan masa kullanilmaz durumda,bosuna servise para akitmak istemiyorum,yardimlarinizi bekliyorum.Simdiden tesekkurler... iyi forumlar http://www.mtb-bg.com/index.php/special/repair/293-repair013

2. şans topoğraf

Seviye:
    Masayi tekrardan actim,belki cok gres surmusumdur vs...kabasini temizledim kapattim simdide lockout bozuldu :(

3. turan kelleci

turan kelleci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    maşanın bacaklarına gres sürmeyin sadece en alt kısımdaki çubuk gibi görünen yerlere sürün gresi birde üst contların oraya fazla olamyacak şekilde sürün bacaklarada ince bi yag yani 30 numara gibi sürün birde dikkat edin ala bacagı yani contalı kısmı yaglayın ama fazla içine dogru elinizi sokmayın içinde dönen bi plastik var o farklı yöne dönerse maşa alt bacagı geri takılmaz lockout nasıl bozuldu onu anlamdım ??

şans topoğraf bunu beğendi.
  4. turan kelleci

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    ve anlatımdaki arkadaş gresi çok az sürmüş siz o alttaki çubuklara komple sürün gresi

5. şans topoğraf

Seviye:
    masa acikken lockoutu kurcalamistimda,cubuklarin ucundaki plastik donuyordu lockoutu cevirince...tekrardan kurcaladim bala duzelttim :D

Ic bacakdaki gresi temizledim.Su an daha iyi durumda ama yine kotu.Sanirsam kullandigim gres yagdan kaynaklaniyor.30 numara dediginiz yag bu siyah motor yaglarindan mi? yada fork oil die satilan,ozel suspansiyon yaglarimi?

6. turan kelleci

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    özel süspansiyon yagları daha etkili olur tabi ama 30 numara motor yagıda olur sanayide bulabilirsiniz greside beyaz lityum sabunlu olarak sanayide arayın bulabilirseniz ondan alın yoksa kauçuksuz olsada olur anlatımdaki gibi az sürmeiz alttaki çubuk gibi yerlere baya dürün bacaklara 30 numara yag sürün tamamdır üstteki contalı kısmada gres süreceksiniz iyi günler

7. şans topoğraf

Seviye:
    Aslina bakarsaniz,cok kolay islem fakat bilmeden girisince bu tip tecrubesizlikler oluyor...Yardimlariniz icin tesekkurler iyi forumlar :)