Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sr Suntour XCR Birden Yumuşama Sorunu

Konu, 'Süspansiyon' kısmında gogo tarafından paylaşıldı.

1. gogo

gogo Yeni Üye

Seviye:
    Sevgili Üyeler,

Dün sabah, bisiklete binip ön freni kullandığımda anladım olağan dışı bir durum olduğu. Amortisör, önceki halinden farkedilecek şekilde yumuşamıştı. Üstten kuvvet uyguladığımda maşa amortisör sıkışırken bir ses de çıkartıyor. Hemen baktım sağ boruya dışardan görülen bir yağ sızıntısı yoktu. Görünürde bir şey yok.

Bisiklet o gece boyunca ters durmuştu, bununla alakalı olabilir mi bilemiyorum.

Problemi nasıl tespit edebilirim, nasıl onarabilirim? yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. alpay öztürk

alpay öztürk Aktif Üye

Seviye:
    aynı sorun bende de var. tam konu açıcaktım ki sen yazmışsın. bende nasiplenirim :)

3. gogo

gogo Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar,

Ben maşayı açtım, sağ boruda damping fixing cartrigde denen -doğru mu yazdım emin değilim- içinde basınçlı nitrogen bulunan bir sistem var, sol boruda da yay var. kısaca görünürde bir şey yoktu. ama yumuşayan bu cartridge olduğu belliydi. ama yapılacak bir şey yok ona anladığım kadarıyla. servise de götürdüm aynı şeyleri dedi ve garanti yeni olduğundan dolayı garanti kapsamında değiştirebileceklerini söylediler.

ben de öyle yapacağım. garantiye vereceğim. bence siz de öyle yapın.

zaten kullanılacak durumda değil zira, üstüne binince, neredeyse yarısına kadar esniyor. bisikletin tüm dengesi değişti.

4. ahmet tarık ok

ahmet tarık ok Aktif Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    SLM.
    hangi servise götürdünüz,