Sr Suntour Raidon aldım

Murat T.

Aktif Üye
Tepki
34
Bisiklet
Kron
Herkese iyi akşamlar dilerim. Uzun bir süre önce havalı maşa almak istediğimi ve bu yönde bakındığımı sizlere bu konuda anlatmıştım. Şimdi ise Raidon maşamı satın almış bulunmaktayım sıfır olarak. Kron neo maşayı bilen bilir. Bu konuda birçok eleştiri yazısı var.
Arkadaş biraz tepkisiz. Bunun üzerine maşamı yenilemek istedim ve hazır yenilemişken havalı olsun dedim. Açıkça söylemek gerekirse şehir içinde ve sahilde pek de öyle aham şaham bir fark yaşamadım fakat bazı yerlerde cidden maşanın çalıştığını görmek insanı tatmin ediyor. Kron neo maşamı neredeyse hiçbir zaman kilitlemezdim fakat raidonu hevesimi alınca bol bol kilitleyeceğim gibi duruyor şehir içinde :)
Maşam geldikten sonra şarft borusu uzun geldi ve kestirdim. Montajını tamamen ben yaptım(İlk defa maşa montajı yapıyorum.).
Yalnız şöyle bir sıkıntı var tekerleği bacaklarımın arasına alıp gidonu hafif sağa-sola zorlasam gidon hemen kayıveriyor. Sanırım şarft borusunu tamamen yağladığım için bu böyle(acemilik). Yalnız şöyle bir soru sıkıntım var, bisiklete bindiğim zaman maşanın %25'i içe çökecek şekilde hava bastım fakat sanki maşa boyu(100mm) bana öteki maşamdan daha kısa gibi durdu. Maşayı durduğu yerde yukarı kanırtınca içinden birkaç mm lik kısmı çıkıyor. 100 psi bassam bile gidonum önceki maşama göre biraz daha aşağıda duruyor artık. Biraz ergonomi bozuldu sanki. Alışamadım buna. İki maşayı yanyana koyunca bile yaylı maşamın çalışma mesafesinin daha yüksek olduğunu görebiliyorum.

Scudo