Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SR Suntour Epicon XC maşa

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ziyainal tarafından paylaşıldı.

1. ziyainal

ziyainal Forum Demirbaşı

Adı:
    Ziya
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  2. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    türkiyede bir dönem çok sattı, ancak sonradan türkiye temsilciliği değişince eski popularitesini yitirdi fiyatından dolayı. orta seviye bir maşa, hafif, süper olmasada iyi çalışan, hava şartlarından pek etkilenmeyen, servisi kolay, hatta istendiğinde 80-140 mm arasında çalışma mesafesi ayarlanabiliyor(tabiki içi açılıp değiştiriliyor). bunar artıları, eksilerine gelince bir miktar esniyor. bu kilonuza yada maşanın model yılına göre değişmekle birlikte maşanın büyük eksilerinden biri ancak sizin durumunuzda yani önceki maşanıza göre sıkıntı teşkil etmez(önceden üst seviye bir maşa kullanmadığınızı varsayıyorum yanlış anlamayın sakın). diğer eksisi model yılına göre ya aşırı sorunsuz yada ufak tefek sorunlar çıkartabiliyor, bunu şöyle anlatabilirim; benim bisikletimde bulunan epicon 2012 model ve 2014 temmuzuna kadar hava basma gereği duymadım maşanın sol bacağı yani hava basılan bacağının durumu mükemmeldi(aldığıımdan beri 2 defa hava bastım, maşa 4. yılına girdi). sağ bacak yani kilit ve reboundun olduğu kısım ise bu sürede diğer bütün havalı yağlı maşalar gibi yağ eksiltti ve rebound ve kilit yavaştan kendini bırakmaya başladı, ancak conta değişimi ve yağın yenilenmesiyle sıfır gibi oldu(bu bütün maşalar için geçerlidir yani negatif bir durum değil) son eksisi de 2013 yılında epicon maşalı mosso alan arkadaşlarımın çoğunda maşa problem çıkardı. ya küçük boşluklar vardı yada kilit tam kilitlenmiyordu kimisininki garantiden değişti kimisininki de düzeltildi ve sorunları büyük oranda çözüldü(5-6 kişiden bahsediyorum toplam). maşanın kolay kurcalanabiliyor olması çok büyük avantaj ve çok da narin bir yapısı yok eliniz alet edevata yatkınsa sizde yapabilirsiniz. böyle uzun uzun yazınca eksileri çok gibi görülüyor ama artıları çok daha ağır basan bir maşa fiyatını takip etmiyorum ama almayı düşünüyosanız tavsiye ederim. bu arada unutmadan ben aldığım günden beri maşa kılıfıyla kullanıyorum çok önemli bir ayrıntıdır maşanın düzgün çalışması ve ömrü açısından. son olarak çok kullanılan ve tutan bir maşa oldu çıktığı günden bu yana ...

ziyainal bunu beğendi.
  3. ziyainal

ziyainal Forum Demirbaşı

Adı:
    Ziya
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:

hocam açık söylim soruyu sorduğumda bu kadar detaylı bilgi verecek kimsenin çıkmayacağını düşünmüştüm zaman ayırıp ilgilendiğiniz için çok teşekkürler.

şuan kilitsiz rst gila kullanmaktayım ve çokca da kilometre yaptım bu maşa ile artık değişme zamanı geldi diye düşünmüştüm birde uzun süre kilitsiz maşa kullanınca önünüze gelen her kilitli maşaya can kurtaranmışcasına saldırıyosunuz :)
    siz artılarını ve eksilerini ayrıntılı şekilde yazmışsınız maşanın eğer fiyatta biraz indirim yaptırabilirsem almayı düşünüyorum.

4. Genar Batur

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    maşa fiyatları son bikaç yılda çok arttı şimdi 1500-2000 tl olan maşalar önceden çok daha ucuz ve alınabilir seviyede idi, önceden 300 tl olan epicon şimdilerde çok daha üzerinde 2 katı civarında fiyatla satılıyor, o seviyede de pek bir alternatifi yok. rst firstler var ama okadar tutmadı, rockshoxlar el yakıyor, ancak yeni yeni manitou marka maşalar tekrar ülkeye girmeye başladı ve fiyatları daha makul almadan önce onlarada bakmanızda fayda var.

5. ziyainal

ziyainal Forum Demirbaşı

Adı:
    Ziya
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    manitou dediniz bu olabilir mi ?
    NEW 2014 Manitou M Thirty M30 AIR Suspension MTB Fork Lockout 26ER 100mm 9MMQR | eBay

6. Genar Batur

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bu modelden yok galiba ama bunun yerine r7, minute, marvel gibi modelleri var.