Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sr suntour axon s-rl maŞada kİloya gÖre hava Çİzelgesİ!

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Emrah Catak tarafından paylaşıldı.

1. Emrah Catak

Emrah Catak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

7 ay kadar önce "Sedona 711V" bisikletime havalı maşa arayışına girmiştim. Her yere baktım fakat V-fren uyumlu havalı bir maşa ne yazık ki bulamamıştım. Fakat bir süre sonra Aslı Bisiklet'den Ömer bey "bir depolara sordurayım belki bir şeyler çıkar" dedi ve 3 adet 2006 model sıfır "AXON S-RL" maşa bulduğunu bildirdi. Ürünler sanırım o yıllarda üretilen üst seviye bisikletler için getirilmişti, çünkü herhangi bir koli veya garanti belgesi yoktu. Bende alıp bisikletime taktım. Ayrıca Sr Suntour sitesinde dahi bu maşa ile ilgili 100 mm çalışma mesafesi yazmasına rağmen, aldığım maşa 120mm çıktı :) Fakat aldığımdan beri tahmini 7 aydır hiç bir yerde kiloma göre kaç hava basmam gerektiğini belirten bir çizelge bulamadım. Bu konuda bilgi ve paylaşımlarınızı bekler hepinize şimdiden teşekkür ederim.

SR SUNTOUR AXON S-RL

http://www.srsuntour-cycling.com/dstore/products/Suspension+Fork/90/AXON/SF-Axon-S-RL.html

ICE Evet
    Yolculuk 100
    Sistem Hava / Hidrolik uzaktan hız kilidi
    Alt Magnezyum monokok
    Dizayn Lider aks
    Dustseal Metal takılı türü
    Bacak Renk Mat siyah, Metalik gümüş
    Taç Alaşım
    Entegre HD ID tipi / 50mm
    Stanchion tüpü Alaşım
    Bitirmek Shot eloksallı (Si veya BL)
    Sağ Taraf Uzaktan hız kilidi kartuşu
    Sol Taraf Hava bahar
    Steerer tüpü Alaşım
    Uzunluk (w / o thread) 255
    Uzunluk (w/55mm parçacığı) N / A
    Taç yarışı çapı 30
    Tekerlek boyutu 26 "
    Fren Disk veya V-tipi
    Preload ayarlayıcı Hava basıncını ayarlamak
    Dikkat Hız uzaktan kilit Shifter kullanılabilir / 80mm seyahat dahil

2. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kilonuzu lbs ağırlık cinsine çevirip ikiye bölün. Çıkan sonuç kadar psi'yi maşanıza bastırın. Örneğin: 80kg ağırlığındasınız diyelim. 80kg x 2,2046 = 176,368lbs / 2 = 88psi hava. Eğer kullandığınız maşa 80mm olsaydı böldüğünüz değer yarısı kadar değil dörtte üçü kadar olacaktı(%75)...

3. Emrah Catak

Emrah Catak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Teşekkür ederim oldukça faydalı oldu bu bilgi.

4. Kerem İldeş

Kerem İldeş Kıdemli Üye

Seviye:
    Halil Beyin Verdiği bilgilerde genel anlamda doğru olmakla birlikte, Suntourun havalı modellerinde (Epicon, Axon) Belli bir çizelge ya da formül yoktur. Maşanızın herhangi bir bacağına cırt dediğimiz plastik kilitlerden bağlayın ve enalta dibe indirin. Daha sonra bir yere tutunarak bisikletinizin üstüne binin, bu aşamada maşanızın sizin ağırlığınızla en fazla % 25 içeri girmesi gerekiyor, yani 100 mm çalışma mesafesinde olan bir havalı suntour maşada, maşanın 2,5 cm i içeri girmesi gerekiyor, kendi teknik dökümanlarında verdikleri bilgi budur, iyi pedallar...