Sr sontour xcr sağ bacak sıkıştı

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar bisikletimin parçalarını teker teker kurcalıyorum :D sıra maşaya gelmişti zaten kilitlemesinde bi aksaklık vardı kilitleniyor fakat ağır bi darbe almadan maşa tekrar açılmıyordu dur ben şunu bi sökeyim dedim süspansiyonu tamamen parçaladım yayı falan gayet güzel yağlanmış durumda fakat bu sağ bacaktaki nitrojen tüpü mü nedir onun mekanizması azcık paslanmış bu da maşamın açılmasını engelliyor https://i.hizliresim.com/pR3vDm.jpg

https://i.hizliresim.com/gk0jD2.jpg
ne yapmam gerek ?

Scudo

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Merhaba. O tüpü de, bacakların içine girdiği alt bölümün içini de beyaz gres yağı ile yağlarsanız tekrar çalışmaya başlar.

• Beğen
Tepkiler: emre özbay

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar tekrar ben söylediğiniz gibi nitrojen tüpü dahil alt yuvayı vs yağladım fakat bu sefer alt kısım ve üst kısımı birbirine oturtamadım sol bacağın alt tarafındaki vida sokma yuvası yeterli seviyeye gelmiyor

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Kolayı var. İçerideki boruyu elinizle çekip uzatır sonrada kilitleme kolu ile kilitleyin sabit kalır. Sonra da bacakların içerisine Monte ederseniz vidalayabilirsiniz.

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
:) kilit mekanizmamız bozuk

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
O zaman yapacağınız şey masayı ters çevirip üzerine abanacaksiniz. Masa içeri cokecegi için vidalayabilirsiniz. Yalnız gidon daki kollara "fren ve vites" dikkat edin.

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Abi nitrojen tüpünün bozuk olma durumu gibi bir şey olabilir mi 65 kiloyum şahsen benim gücüm onu aşağıya indirmeye yetmiyor :D maşa şuan bisiklete bağlı değil tüp de çok sert

veya birleştirme sırasını uygun yapmıyor muyum farklı şeyleri mi sokuyorum

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
o tüpü içine sokamadım soksam da yaylanmıyordu çıkardım sağ bağacı bantladım vs böyle kullanıyorum sol bacaktaki yay işime yarıyor hatta şuan direnç azaldığı için dahha iyi yaylanıyor :D bunun bi zararı olur mu ?

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şimdi o tüpün yenisini almaya çalışsak astarı yüzünden pahalıya gelecek en iyisi üst model havalı maşalara geçmek şu bayramlar gelsin de azcık para toplayalım :)