squat ve ısınma hk.

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
evet arkadaşlar ilk olarak tam olarak ısınamadığımı hissediyorum ondan dolayı kendimi fazla zorlayınca kas ağrımaları oluyor.dün basketbolda 2 tur esneme+ o kadar koşu + line drill lerle ısınınca antreman bittikten sonra bildiğiniz balerin gibiydim vücudum her tarafa dönüyordu bildiğiniz süper ısınmışım yani ( normalda yarı sahadan durduğum yerden yukarı zıplayarak çift ayak atarsam potaya ya zar zor değer ya da fazla zorlamadan potanın üstünden gider :D) üstüme değiştirmeye doğru giderken yerden bi tane nike baller 7 numara aldım yarı sahanın biraz gerisindeydim öylesine atıyım dedim kendimi zorlamadan el pozisyonu bacak pozisyonu ayarladım biraz zıpladım ve attım.şapp nasıl olduysa girdi.eğer hep böyle ısınabilirsem süper olur yani işin kısası doğru bisiklet ısınması nasıl olur?
kendi yaptığımı anlatıyorum acaba bir eksiğim var mı?
iki el ensede eller birleşik elleri geriyorum.
ilk olarak sağ eli başımın arkasından sol omzuna sol elimide baş arkasından sağ omzuma atıyorum ve geriyorum.ve aynısının tam tersi.
sol kolu dümdüz uzatıyorum sağ kolu sol kolun altından geçirip yumruk yukarı bakacan şekilde sıkıyorum ve tam tersi.
sağ el kafamın üstünden aşağıya sol elde bel arkasından yukarı atıyorum ellerimi birleştirip çekiyorum ve tam tersi.
eğilip yere dokunmalar falan.
bacak germeler.
elimi duvara dayıyorum bacak duvar arası mesafe en fazla oluyor birinde sağ bacak diğerinde sol bacak önde geriyorum diğerinde iki bacakta arkada.
bacağı öne yana arkaya kaldırma
yer hareketleri.
yere oturuyorum ayakları uzatıyorum parmak ucuna değmeye çalışıyorum.
yine yerde sağ ayak içe kıvırıyrum sol ayağa değiyirom ve tam tersi.
sırt üstü uzanıyorum sağ bacak dışa kıvrık yatıyorum ve tam tersi(not:çok acıtıyor.)

Scudo
Tepki
1
Bisiklet
Cannondale
acma ve germe hareketlerini static bir sekilde 15 20 saniye yapmak bunlari genelde bilinen gibi yapmaktan daha iyi, yere egilip elleri yere degdirerek surekli bir asagi yukari hareketi yararli degil diyorlar genelde.
Bisikletciler icin de soyle bir video var 10 dakika falan bu sekilde esnersen kaslarini acilmis hissedersin sanirim.

• Beğen
Tepkiler: observer

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
@Cagatay Menekay
teşekkürler bunu telefonuma indireceğim.