Sports tracker vs sigma 1609

Ertan Cen

Üye
Tepki
4
merhabalar
arkadaslar bisikletime sigma 1609 monte ettim ve kitaba uygun olarak ayarladim
lakin Sports tracker ile karsilarstirdigimda yüksek hizda fark var
Sports tracker 48,6 kmh gösterirken sigma 32,72 olarak ölctü sizce hangisi dogru
tesekkürler

Scudo

Orhanalkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
172
Bisiklet
Merida
sigma dogrudur bence kaldı ki dediğiniz program telefona yükleniyor sanırsam ha bunun bence - si olur çünkü anlık uydudan takip ediyor belki 4-5 saniye gecikme den dolayı böyle fazla gösteriyor kaldi ki o hızı yaptıgınız yolu siz biliyorsunuz kendinizin gücünüzü bilmiyor musunuz o yolda bu kadar yaparım felan filan 50 km den bahsediyoruz az değil

• Beğen
Tepkiler: Ertan Cen
D

Domestik

Misafir
Tekerin çevresini doğru girdiysen ve janta taktığın mıktanıs ile sensör arası mesafeyi iyi ayarladıysan Sigma'nın ölçümüne güvenmemen için hiçbir neden yok.

• Beğen

Ertan Cen

Üye
Tepki
4
lastik cevresini dogru girdim ve 50 km yapilacak bir yol degildi :) biraz garip geldi tesekkürler

Evren Uyanık

Daimi Üye
Tepki
282
Bisiklet
Scott
Program ilk açıldığında GPS uydularını bulup net konum tespiti yapması 10-15 saniye alabiliyor. Telefonun çekmediği bir yerdeyseniz, baz istasyonundan yaklaşık konum desteği alamadığı için bu süre daha da uzayabiliyor. Programı açar açmaz kaydı başlattıysanız sizin hareketinizden bağımsız olarak konum bilgisi git gel yapıp yol kat edilmiş gibi gösterebilir. Kapalı alanda programı açtığınızda da GPS konumunun sağa sola 40-50 metre git gel yaptığını sürekli gezdiğini görebilirsiniz. Ben programı açtıktan sonra tam yer tespiti yapması için 30 saniye kadar bekleyip sonra başlatıyorum kaydı.

Kaydı başlattıktan sonra 5-10 saniye daha yerinizde durup konumun oynamadığından emin olabilir, mesafe sıfır gösteriyorsa sonrasında sürüşe başlayabilirsiniz. Program ayarlarından auto-pause ayarlarsanız programı başlatsanız da hareketsiz durduğunuz için sürenin ilerlememesi 0 saniyede beklemesi, harekete geçtiğinizde sürenin başlaması gerekir.

Ben çok uzun süredir Sports-Tracker kullanıyorum, bisikletteki saatle aynı verileri gösteriyor her zaman. Sadece belirttiğim gibi ilk başta veya tünel vb. kapalı yerlere girerseniz hatalı veri gösterebiliyor, bunların dışında problem yok. Mola verdiğinizde veya durakladığınızda sürenin durması için auto-pause'u mutlaka açın, yoksa ortalama hız siz duruyorken sürekli düşmeye devam eder. Ayrıca mola verdiğinizde lokanta market lavabo vb. kapalı bir yere girecekseniz elle pause yapmak lazım. Kapalı mekanda konumu hatalı algılayabildiği için hareket ediyorsunuz sanıp auto-pause'u devreden çıkartabilir, süre ilerlemeye devam eder, tutarsız ara değerler oluşturabilir.

• Beğen

yavuzhan

Üye
Tepki
14
ArkadaŞlar bu programin adi nedİr. Hangİ telefonlara uyumludur yardimci olursaniz sevİnİrİm.