Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sportive 225 destek

Konu, 'Carraro' kısmında Samil Altundal tarafından paylaşıldı.

1. Samil Altundal

Samil Altundal Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba

Carraro 225 aldım 2 hafta filan oldu ilk bakım ücretsiz mi oluyor.

Bugün dik bir rampa indim ön freni sikinca ön lastigin sola doğru kaydığını fark etti bu normal mi ?

2. fahrettin başaran

fahrettin başaran Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Öncelikle bisikletiniz hayırlı olsun. kazasız belasın bol pedallar diliyorum.
    ön freni sıktığınızda jant hafif sola doğru yatıyorsa ve freni bıraktığınızda düzeliyorsa bu sorun büyük ihtimalle jant montajı sırasında mili tam olarak yuvasına oturtmadan sıkmış veya gevşek bırakmış olabileceklerini gösterir. Ayrıca mil maşalı olduğu için herhangi bir yere uğradığınızda bisikletinizden indiğinizde veya bisikletin başına çoluk çocuk geldiğinde ve bisikletinize el sürdüklerinde, mil kilit maşalarını kontrol ediniz kurcalayıp açık bırakmış olabilirler, allah korusun avrupada suikast sayılabilecek birşeydir.
    Bisikletin lastiğini durduğunuz yerde boşta el ile serbest döndürdüğünüzde akordu bozukmuş gibi sallanma,yalpalama yapıyorsa aynı nedenden olabilir. en kısa zamanda servise gitmeniz iyi olacaktır. zira servisler fatura tahinden sonra ilk 1 ay boyunca ücretsizler..
    Bende aynı bisikleti 4 gün önce aldım ve alyan vidaların birçoğunun yeteri kadar sıkılmadığını fark ettim. Allah'tan başıma geleceği biliyormuşum gibi alyan set almıştım. (aliminyum yüzeye sahip bölgeleri fazla sıkmamak gerekmektedir.)
    Selam ve saygılarımla bol pedallar dilerim..

3. Samil Altundal

Samil Altundal Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Fahrettin bey çok teşekkür ederim.