Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sporcuların geliri

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında CaCaLa tarafından paylaşıldı.

1. CaCaLa

CaCaLa Yeni Üye

Seviye:
    Türkiye de yapılan yarışlarda 1.2.3. lere ne gibi ödüller veriliyor.Bir kuru madalyamı :D

Birde yabancı ülkeye bakacak olursak bu işi meslek haline getiren adamlar ne kadar kazanıyorlar.

Fatih Toraman bunu beğendi.
  2. turan kelleci

turan kelleci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Tabiki kuru madalya degil 1.2.3 belirlenen yarış kazancını alıyorlar ve yol yarışlarında gördügüm kadarıyla ara sprint kapıları,tırmanış bunlarında ek ücretleri olabiliyor.

3. CaCaLa

CaCaLa Yeni Üye

Seviye:
    Bildiğiniz yada içinde bulunduğunuz yarışlar varsa kazanç yada hediyeler nelerdi söylermisiniz.

4. turan kelleci

turan kelleci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    http://www.bisiklet.gov.tr/tr/ siteden daha ayrıntılı bakabilirsin

5. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    bu işin futbol kadar kazancı olsa çin nifusu kadar sporcusu olur :D

6. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    ancak, futbol insanlari uyutmak icin kullaniliyor. futbol izleyicisi gibi mi bisiklet fanatikleri? uyanigizdir biz :)

7. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bisiklet ile ugrasmayan izleyici yok kadar azdir belki.

Ayrica benim bildigim sporcu olucam diye yola cikilarak sporcu olunmaz. :)

8. Msgl

Msgl Forum Bağımlısı

Adı:
    Musa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    İnsanlar ilerde çalışacağı işlerin maaş gelirlerine bakar ama, yapacağı sporu gelirine göre seçmemeli bence :D

9. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kulüpler arası yarışlarda para ödülü yok, yarışı bitirene çoook uzun zaman sonra harcırah veriliyor onu biliyorum. Uluslararası yarışlarda ödül olması lazım.

10. N. Burak Önder

N. Burak Önder Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu yüzdendir ki bisiklette geri bir ülkeyiz adam para kazanıp ev mi geçindirecek antrenman mı yapacak...

11. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    valla hobi bile olsa, hem iş hem bisiklet zor yahu... yaşıyorum, biliyorum :S

yarışlar da hep başka başka illerde... mazotuydu, oteliydi derken, bisikletciğime hiçbi'şey kalmıyo... bi gün bi parçası kırılıcak, benim bisiklet hayatım biticek, ondan korkuyorum :)

12. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    sosyal sorumluluklarımızı eksiksiz yerine getirirken profesyonel anlamda spor yapabilmek gerçekten özveri ister
    bugün çok yoruldum idman midman yapamam valla dedinmi olmaz bu iş
    para kazanma hedefi ile zaten bisiklet sporcusu olunmaz baştan kaybedersiniz çok çok iyi olmanız gerekir önce siz bu spora birşeyler vereceksiniz sonra o verdiklerinizin karşılığını alacaksınız malesef ülkemizde pek ilgi görmeyen bu sporun sevenlerinden biri olarak tek dileğim bizden sonra yetişecek olan neslin bu spora gereken ilgiyi göstermeleri umarım bu dileğim gerçekleşir
    futbol takımları bisiklet branşları açsa durum inanın bana çok değişir

ihtiyar bunu beğendi.
  13. CaCaLa

CaCaLa Yeni Üye

Seviye:
    Kesinlikle haklısınız

Allah bisikletinize zeval vermesin diyelim o zaman selenin altına nazar boncuğu felan takmak lazım :)

Para kazanma konusunda dediklerinize katılmıyorum.Her koşuyu zırt pırt kazanan atletizm de başarıyı yakalayan ancak ülkesinde kıtlıkla savaşan sporcuların sadece koşmaya hasta oldukları için bu işi yaptıklarını sanmıyorum :) Spora birşey vermek derken tabi ki çok sağlam çalışmak gerek bir şeyleri başarabilmek için.

Futbol takımları konusunda kesinlikle haklısınız.

Maddi konuya bakmamak gerek diyen arkadaşlara katılmıyorum.HER BAŞARI ÖDÜLLENDİRİLMELİ.Ödül olmazsa heves istek azim hiç bir şey kalmaz.
    Kimisine göre ödül ünlü olmak isminden bahsettirmektir.Kimisine göre paradır bu tabi ki kişiden kişiye değişir ama ödül mutlaka olmalı olmadığı için durum ortada.

14. N. Burak Önder

N. Burak Önder Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu cümlenize katılmıyorum bisiklet bir tutkudur istek azim gibi şeyler maddiyata bağlanamaz maddi kısım işin sadece kaymağıdır. Bir bisikletci icin en iyi ödül orda podyumda bulunmaktır. Bisikletciler iyi kazanıyormuş lan diyip bisikletci olunmaz zaten. Bisiklet alanında önemli başarılara imza atan isimlerin geçmişlerine baktığımızda da bunu görebiliriz.

15. CaCaLa

CaCaLa Yeni Üye

Seviye:
    Aylarca antreman yapıp zorluk çekip hem işini hem sporunu bir arada yürüttükten sonra.Aha sana podyum gel vali bey madalyayı ver.Hadi herkes yalla ile bitmemeli iş benim anlatmaya çalıştığım budur.

Bisiklete binmek tutku dur .Ama sebepsiz yere yarış kazanma tutkusu saçma değil mi ?
    Orada podyumda bulunmaktır derken benim yukarda kendinden bahsettirme örneğime geliyorsunuz.

Mutlaka bir amaç vardır yapılan her şeyde.Kendimden örnek vereyim.Halka açık bir bisiklet yarışında 1.geldikten sonra bir antranör beni takımına aldı lise yıllarında yine sağlam antremanlar yaparak devamlılık sağlayarak yarışlar kazandım fakat baktım ki bana hediye edilen bisiklet ayakkabısına bile el konuluyor.Bıraktım.
    Benimle birlikte antreman yapan sporcuların devam etme sebebi ise 'bak olum bizi yurtdışınada götürecekler' 'ödülleri' düşüncesiydi.

Bisikleti sevdiğim için şimdi tekrardan geri dönüyorum.Bu sefer hiç bir klübe dahil olmayı düşünmüyorum.Ferdi katılıcam.
    Para çıkacaksa benim cebimden çıksın bir şey kazanacaksam benim olsun.

Tekrarlıyorum
    HER BAŞARI ÖDÜLLENDİRİLMELİ.Ödül olmazsa heves istek azim hiç bir şey kalmaz.