Spora ve Sporcuya Kesilen Ceza

hcyoldas

Daimi Üye
Tepki
130
Sivasda geçdiğimiz gün biskletiyle antrenmana çıkan Türkiye Bayanlar Şampiyonumuz (Kusura bakmayın ismini hatırlayamadım şuan.) arkasından gelen araca yol vermemiş.Aracı kullanan savcı ile aralarında ufak çaplı bir tartışma yaşanınca savcı bayan sporcumuzu aldırarark mahkemey sevk etmiş.Hakim karşısına çıkan sporcumuza 45 YTL para cezası kesilerek serbest bırakılmış.

Bence Türkiye de spora ve sporcuya verilen değer bu kadar az olmamalı.Ama Türkiye işte yapacak bişeyde yok açıkçası.

Sizlerde aynı duruma düşmemek için arkadan gelen araçlara yol verin arkadaşlar ve mutlaka KASK takın.Artık kasksız trafiğe çıkmanında cezası var sanırsam.Geçenlerde bizim arkadaşı polis çevirmiş ve o sölemiş.Sanırım 20 YTL miş.

Scudo

BsoD

Üye
Tepki
10
Anlatmayın şu olayları hem sinirleniyorum hem üzülüyorum...Kask takmak zaten zorunlu ama takan yok....Kim ne derse desin arkadaşlar etrafnızdaki ayılargüler eğlenir hiç takmayın kafanıza siz takın kaskınızı kendi canınız onlara ne?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
arkadaşlar.bu forumda ya da çevremizde üzücü haberler duymak istemiyorsak kask kullanalım..kullanmayanları özendirelim..

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
bende kaskı takıpda çıktığımda millet bana uzaylı gibi bakıyordu ilk zamanlar..( aslında hala böyle bakıyorlar.mahallenin bisikletcisi hariç:D ) ama artık kaska çok alıştım..kasksız bisiklete bindiğim zaman kendimi çıplak ve çocuk gibi hisse diyorum..

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
sayın savcıyı tebrik etmek lazım....acaba çevresinde gördüğü diğer olumsuzluklar hatta kanunsuzluklar için de suç duyurusunda bulunup mahkemeye sevk edilmesini sağlıyor mu merak ettim doğrusu...

yazık memleketin değerlerine...

Lay Lay Lom

Aktif Üye
Tepki
42
Sivas'da bir bayan olarak antreman alanı sokaklar olan bir sporu yapmak, sağlam medeni cesaret ister sanırım.

Taktir ettim arkadaşı.

afadas

Üye
Tepki
0
Tahminimce aksettirdiğiniz olayda biraz bilgi eksikliğiniz var günümüzde trafik cezalarının kesiminde söylediğiniz şekilde bir usul bulunmuyor ve yine tahminimce söylediğiniz ceza trafik kanununda bulunan trafiği aksatmakla ilgili maddeden kesilen trafik cezasıdır. Bu cezayı aşırı yavaş gitmekten maddi hasarlı trafik kazası yapmaktan yolda karpuz satmaktan ve araçların geçmesini önleyecek şekilde trafiği yavaşlatmaktan yiyebilirsiniz bu durumda dı geçen cezanın sırf sporcuya veya spora kesildiğini söylemek yanlış olur. Ayrıca ceza kesilen kişi belirtilen süre içinde mahkemeye başvurup haklı gerekçelerini kanıtlıyarak cezayı iptal ettirebilir...

Aynı zamanda tahmin edemiyceğiniz kadar ağır iş yükü altında ezilen savcılarımızın ve hakimlerimizin işlerini en iyi şekilde yaptıklarına emin olabilirsiniz.