spora kendimden emin gittim ama ...

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Gozde Kadırgan

yaşasın google transtlatate yada her neyse. :D

yıkılmadım ayaktayım. :cool:

an itibari ile biraz daha iyiyim. gerçekten farklı kas grupları çalışıyor. ve daha ilk 10 dakkada yorulmaya başlıyorum. savunma sanatı dediğim de kick box.

Scudo

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@harun tınas

10 gün sürermi :agla: hapşırırken bile her yerim ağrıyo hapşıramıyorum. zorla hapşırıyorum :agla:

fatihözüdoğru

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
Fatih Özüdoğru
Bisiklet
Bianchi
Bende geçen yıl kick boksa gittim senin yaşadıkların ( kas ağrıları, zorla hapşırma) bende de oldu zamanla geçti. Zamanla geçer diye düşünüyorum.Hatta devam edin uzun seneler, Ligt Conctach ,sonraları Kick conctach müsabakalarına katılırsınız.

chnkrmz

Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@fatihözüdoğru

maksadım müsabakalara katılmak değil. sadece fit vucudum olsun. malum bacaklarım her ne kadar ronaldo gibi gözükse de. üst kısımlar ayrı bi ülke gibiler. bide malum istanbul gibi bi yerde kendini korumak için lazım olabilir.

fatihözüdoğru

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
Fatih Özüdoğru
Bisiklet
Bianchi
Kendini korumak için kick boks yetmez. Elinde delici kesici aletlerle size saldıran kişiye kroşe, apakart, low kick vuramazsın Kick Boksun yanında Aikido, kung fu gibi daha teknik olan savunma branşlarına da gitmen gerekir. Yani Özel Kuvvetler gibi bir kaç tane savunma branşlarını çok iyi bilmen gerekir.

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
Birden fazla spor için çok zaman lazım bisiklete zor zaman buluyorum :confused::agla:

Rehavet

Daimi Üye
Tepki
102
döğüş sporları, dışarda lazım olur diye yapılmaz. spor sağlık için yapılır. eklemleri zorlayan sporlar oldukları için ileriki yıllarda kireçlenmeye yol açar ve benim gibi yarım saatten fazla yürüyemessiniz. ama bisiklet sürerken aynı şey geçerli olmaz. saatlerce sürebilirsiniz.
dışarda lazım olur diye yapmak için bu işe 10 yaşında başlayıp yıllarca aralıklı olsa da devam etmek, sözde değil özde profesyonel olmak gerekir. ama önünde sonunda ne kadar prof olursanız olun bire bir konumlarda avantajınız olur. birden fazla kişi sözkonusu olduğunda profluğunuz teorikte kalır pratiğe geçmez çünkü hiçbirimiz süpermen değiliz.
yüzme,body bulding,bisiklet vs gibi ileride zarar değil yarar getiren sporları tercih etmenizi öneririm.
ama ısrarla dövüş öğrencem banane banane diyorsanız en gerçekçisi boks tur.

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
karate'yi ve diğer dövüş sporlarını küçümseme huyu var millete. tam olarak ne olduğunu bilmeden, antremanlarını görmeden, nelere karşı eğitildiklerini bilmeden. bu tarz sporlarda öğrenme eğrisi diktir. kick boksta 6 ayda hemen bir şeyler kapar, sağlamlaşırsınız belki. zaten bir iki hareket vardır ve tamamen bir kick boksucuyla dövüşmek üzere çalıştırılırsınız. emin bir şekilde söylüyorum ki 2 yıllık bir karateci, 2 yıllık kick bokscu karşısında her yönden avantajlıdır.
kaldı ki, kick boks muay thai'nin basitleştirilmişidir. sizin dediğiniz mantığa göre en iyisi kick boks değil, muay thai olur. sokak dövüşünde kick boks sanılanın aksine zayıftır. yumruğunuz ve tekmeniz ağırdır belki ama hareketleriniz tekdüzedir ve ruhu yoktur.
bir de beş altı kişiyi alt etmek için süpermen olmaya gerek yok. yetkin bir dövüşcü beş altı kişiden korkmaz.