Spora gidip gelmek için Yol Bisikleti?

nolef

Üye
Tepki
40
İsim
ali
Bisiklet
b'Twin
Merhaba arkadaşlar spora gidip gelmek için, tek yön 4km gidiş geliş toplam 8km olan bi rotam var.

Bu yolun gidiştede dönüştede son kısımları yokuş yukarı.

Normalde arabamla gidip geliyorum bu yolu ve toplu taşıma yok bu rota üzerinde fakat bu yolu bisikletle gitsem diye düşünmeye başladım.

En az yoran bisikletler; yol-yarış bisikletleri sanırım? Peki ben bu yolda ne kadar yorulurum? Sırtımda yaklaşık 5kg lık bi spor çantamda olacak.

Toplu taşımayla spora gitmek için 1000metre kadar yokuş yukarı yürüyorum ve spora vardığımda gereksiz yere kendimi yormuş oluyorum buda beni sporda etkiliyor.Yol bisikletiylede gittiğimde bu şekilde yorulur muyum?

Ve nasıl birşey almak lazım? bütçe olarak sanırım 1000tl civarında ayırabilirim.Fakat bu macera benim için kısa süreli bir heves olursa bu parada çöp olsun istemem 2.elde olabilir.

Yardımcı olabilecek arkadaşlardan yanıt bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Boy 185
Kg 82

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yol bisikletinden ziyade city bike tarzı bir bisiklet almanızda yarar var sırt çantasını arkada bagajı olacağı için daha rahat taşırsınız.

Carraro 804 Elite Man 28 Şöyle bir model önerebilirim size.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
11-34 ruble 48-36-26 aynakol, amortisörsüz, 28 jant, bagajlı bi şehir bisikleti o yolu çile olmaktan çıkarıp zevk haline dönüśtürecektir. Hatta bir süre sonra bisikletin kendisi spor olacak.

nazo

Aktif Üye
Tepki
16
Yol bisikleti işini görecektir. Bisiklet fazlalığından dolayı hiç kullanamadığım yol bisikletim var. Düşünürsen konuşuruz.

• Beğen
Tepkiler: geloturikidakka

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Yokuş yukarı sizi yoran bisikletiniz değil, kendi kondisyonunuz.
İsterseniz 6kg'lık bir yol bisikleti toplayın, o yokuşta yorulacaksınız yine.
Bunu çözmenin tek yolu, kendinizi geliştirmeniz.
Hiç bir bisiklet kendi kendine ilerlemiyor

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
Yol bisikletinden ziyade bagajı olan bir şehir bisikleti bakmanızı öneririm. zaten 1000tl bütçe ile yol bisikleti macerası biraz çileli olur o fiyatlara bol bol şehir bisikleti çeşidi bulunabilir.

• Beğen
Tepkiler: Bicyle

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
bende bagajlı bir şehir bisikleti öneririm

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@UtkuSener
Forumda en az 100 kişi vardır 900 liraya satılan Triban 3 kullanıcısı... Neden çileli olsun? Henüz o bisiklet hakkında çok büyük bir şikayet duymadım ben.

hüseyingürgah

Aktif Üye
Tepki
104
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Cyclocross
@Berke K.
kesinlikle katiliyorum
benim triban 3 hakkinda tek pismanligim 51 kadroya 700c takmamis olmamalari su anda 650c var istedigim gibi yukseltme islemi yapamiyorum

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
@Berke K.

bisikletten zaten çok büyük şikayet olmaz 900 tl lik araçtan üstün performans beklemezsin. günlük ulaşım ve eşya taşımak için 1000 liraya şehir bisikletinden daha verimli bir bisiklet varsa söyle bende alayım hemen. triban3 arkadaş için bir opsiyondur ama şehir bisikleti optimum işini görecek bisiklettir. triban3 de microshift kullanılıyor, kaza-darbe durumunda yedek parçayı nasıl temin edebiliriz diye düşününce olay biraz çileli hale gelmeye başlıyor.

nazo

Aktif Üye
Tepki
16
Kaza darbe durumunda her parça zarar görür. Yapilabiliyorsa yaparsiniz ya da yenisini alirsiniz. Yol ya da şehir bisikleti fark etmez.

nolef

Üye
Tepki
40
İsim
ali
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar herkese teşekkür ederim.Kusura bakmayın geç girebildim.

Ben daha çok görüntüsü itibariyle Yol-Yarış bisikletleri ilgimi çekiyor.Gelen önerilerden sonra bunu anladım.Çantamla olacağım işi sizi yanılttı sanırım bagajlı birşey istemiyorum, sırt çantasıyla taşırım eşyaları :)

Triban 3 güzel gözüküyor bunun gibi alternatifler varmıdır yoksa bu bütçede en iyisi triban mıdır? Birde benim boyuma göre hangi bedenden almam gerekli?

Aslında şöyle bir hafta kadar kiralayabileceğim biryer olsa kendimi denemiş olurdum

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
@nazo

demek istediğimi anlamadınız sanırım, microshift in yedek parçasını türkiyede bulmak shimano parçaları bulmak kadar kolay değil. her semtde iyi kötü bir bisikletcide shimanonun malzemesini bulursunuz ama microshift için tedarik bu kadar kolay olmaz.

• Beğen
Tepkiler: özgürakt

nolef

Üye
Tepki
40
İsim
ali
Bisiklet
b'Twin
Dün akşam decathlondan 60 kadro Btwin Triban 3 aldım.Daha önce bu tür bi bisiklet sürmediğimden, çok kolay hızlanması (yani torku :p ) ve hızı beni şaşırttı.Bu kadar beklemiyordum.Şimdi mesai bitsede akşam spora bisikletle gitsem diye bekliyorum:komik:

hardal

Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
3 aydan beri düzenli olarak gym'e gidiyorum. Sabah erken saatte evden çıkıp 5 km'lik yolu bisikletle kullanarak önce salona sonra işe gidiyorum. Dönüşte 900 metrelik bir yokuşu yine bisikletle çıkıyorum. Yani hem spora hem işe bisikletle gidiyorum. Bence spor öncesi yorulmak gibi bir algı olmamalı. Zaten bisiklet üzerinde bacakları ısıtmış oluyorum. Sonra'da koşu bandında 9 km hızla cardio yapmaya başlıyorum. Çanta olarak postacı tipi çanta kullanıyorum. Böylelikle sırtım havasızlıktan terlememiş oluyor. Askısını da kısa tutup bel tarafıma hizaya gelecek şekilde taşıdığımda dizime ve bacağıma çanta çarpmamış oluyor.

Samet POLAT

Daimi Üye
Tepki
160
Bisiklet
Eddy Merckx
Spora biaiklet ile gidip gelmek yerine bisikleti bir spor aleti olarak kullansanız nasıl olur ? 8kmlik yolu zamanla 18 -28 vs bu şekilde yükseltseniz bence daha iyi olur. Önümüz yaz spor salonunda ki boğucu havayı da içinize çekmemiş olursunuz.

nolef

Üye
Tepki
40
İsim
ali
Bisiklet
b'Twin
@Samet POLAT
Benim kiloyla pek bi derdim olmadığı için(amacım kilo vermek değil) bisikleti yani cardioyu yükseltirsem kas kaybı yaşarım.O yüzden bisiklet biraz 2.planda kalacak.Birkaç haftada birde olsa, tecrübelendikce uzun mesafeler sürmeyi düşünüyorum

Berkay*

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Salcano
@nolef
Ben bisikleti sevdiğim için aldım. Spora ara verip turlar yapmaya başladım. :D Spora ara vermeden önce 1 kilo vermiştim (bu arada kilo vermeye değil kas almaya çalışıyorum) yemek hazırlamaya ve yemeye pek zaman bulamadığımdan ötürü. Bisikletle birlikte 4 kilo daha verdim. :D
Spora tekrar baslamadan önceki 3-4 haftada kendime söz verip 5 kiloyu geri aldım. İşin ilginç tarafı sırf makarna bulgur pilavı beslenmeme rağmen çok güzel bacak kası yapmışım. :D

• Beğen
Tepkiler: nolef