Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spor ve Şehir turu için öneri

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Emrah Özşahin tarafından paylaşıldı.

1. Emrah Özşahin

Emrah Özşahin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    İlk bisikletimiz Bmx'ti daha sonra 18 vites bisiklete geçelim dedik ve yaklaşık 13-14 yıldır Bianchi-Barracuda bisikletim bulunmakta. Hala kullanılabiliyor fakat beni yarıyolda bırakmaması için yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum.. Kullanım amacım genelde spor amaçlı şimdilik (3 aydır diyetteyim 108 den 89'a düştüm boyum 1.74 3 aya ideal kiloya ulaşırım)
    hem şimdi kilo vermeme yardımcı olacak hemde ileride kilomu korumak için gerek spor gerekse şehir turu olabilir kocaelide oturuyorum bisiklet grupları falan oluyor belki onlarada katılırız gezeriz beraber buna göre bir bisiklet almak istiyorum şuan dağ yollarıyla pek işim yok ama bu turlarda köye falan gideceğiz denildiğinde de çıkalım oraları :) ayak kaslarım iyidir uzun yıllar gerek bisiklet kullandık gerek futbol oynadık amatör olarak onun için kondisyon problemi pek sıkıntı olmaz.

Bütçem 1000 tl civarıdır şuan acele almak istediğimden kredi kartı ile taksit yaptırmak istiyorum ancak bisiklet seçiminde karar veremez ve süre uzarsa belki nakit olarakta ayarlayabilirim. ama kredi kartı seçeneği daha rahat gibi duruyor.

borakin bunu beğendi.
  2. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    28 inch tekerlek ebatlı, amortisörsüz bir şehir bisikleti alın. Her markada bu tip bisiklet vardır. Bütçenize uygun olanını seçersiniz.

3. muratcolakoglu

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    borakin bunu beğendi.
  4. Emrah Özşahin

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    forumu araştırdım çokça fakat hep önerilen markaların ürünleri istanbulda bulunuyor. Ben İzmit civarından almak istiyorum Körfez'de oturuyorum. Ayrıca kredi kartına taksit yaptırmak istiyorum. Onun için Salcano almak istiyorum hemen bayiden gidip bakma şansımda olabilecek onun için salcano ürünlerinden hangisini tavsiye edersiniz. Birde Salcano'nun benim istediğim fiyat aralığında amortisörsüz ürünü yok gibi bir tek Salcano City Sport 21 VR markası var

5. Emrah Özşahin

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    kafayı yiyeceğim ya araştırıyorum fakat bu sefer ürünü alabilecek yerlerim kısıtlı gidip mağazadan satın almak istiyorum. Ama izmitte malesef ünlü markaları satan yerler internetten baktığım kadarıyla yok.. şuana kadar Salcano ve Carraro markalarını bulabildim ancak..

Anlaşılan İstanbula gidip otobüsle getireceğim bayağı uğraştıracak ancak parça şeklinde buraya getirip burada montajını yapmam gerekiyor.

6. Emrah Özşahin

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Kararımı verdim ve Dağ bisikleti alacağım..
    İzmitte bayi adresini bulduğum markalar şöyle

Kron
    Salcano
    Carraro
    Whistle

max 1000 liraya kadar bir ürün seçmem lazım boy 1.74 kilo 89

7. muratcolakoglu

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Dağ bisikleti alma. Pişman olursun. Küçük tekerlekleri, amortisörü ve kalın lastikleri yorar ve spordan soğursun. Bir daha eline bisikleti almazsın. Halbuki şehir bisikleti ile zevk ala ala gezersin.

8. muratcolakoglu

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    borakin bunu beğendi.
  9. Emrah Özşahin

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    çoğunlukla asfaltta kullanmak istediğim için şehir bisikleti alayım diyorum ama öte yandan gezilerde turlarda köylere çıkarız diye düşünüyorum o zamanda dağ bisikleti alıp tekerlerini değiştirip şehirde mi kullansam diyorum 2 gündür forumu alt üst ettim bir türlü karar veremedim.

10. muratcolakoglu

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Şehir bisikleti al, köylere gideceğin zaman kalın lastik takmak her zaman mümkün. Zaten mevcut ince lastiklerle de köylere gidilebilir.

11. Emrah Özşahin

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Dağ bisikleti almaya karar verdim
    Carraro Daytona 436 alacağım sanırım.
    ağır olması benim açımdan daha iyi önemli olan bol kalori yakmam bunun içinde bol pedal çevirmemiz gerekir zaten trafik yoğun olduğu için öyle çok hız yapmamda mümkün olmadığı ve yollarda sıkça kasis ve sürekli yol yapım çalışması olmasını göz önünde bulunduruca dağ bisikleti daha iyi gibi geldi.

12. Emrah Özşahin

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    izmitte baktımda hiç bisiklet yok yahu ne saçma birşey :( daytona sorayım dedim Carraro crx812 var elimizde sadece dediler.. dedim ben istanbula gideyim en iyisi.. ama bir yandanda aklıma girdi araştırayım iyimidir değilmidir dedim ama izmitte bisikleti bulamayacağımı anladım.. işin içine istanbul girince tabi hesaplar değişiyor daha fazla alternatifim olacak şimdi. lan ne lanet birşeymiş şu bisiklet işi :)

13. oksagaslan

oksagaslan Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşım bence sedona 321 i alderim bende araştırdım okadar salcano astro aldım 2ay olmadı daha bisikletten memnunum ama gezmeye başlayınca anladımki çoğu yolu asfaltta gidiyoruz girdiğimiz köy yolları taşlık arazi filan çok ağır yerler olmadığı müddetçe üzerinde gelen tekerler iş görür bende sedonanın 321 modelini almak için araştırmalar yapıyorum

14. Emrah Özşahin

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Kron XC750 V Fren'de karar kıldım ilk günden beride hep yeşil siyah bir bisiklet alayım diyordum :)
    2 tane yol lastiği de aldığım zaman işimi görecektir fazlasıyla. . ileride donanımlarında değişimler yaparım..
    maşasında sıkıntı olduğu yazılıyor forumda.. bende disk fren o kadar şart değil v fren alıp o paraya da maşayı tamamlarım diye düşündüm ama daha sonra.. hele bi alalımda..

15. Emrah Özşahin

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bugün atladım gittim istanbul hareme ordan vapurla karşıya geçtim ve hemen 2 dk sonra efor bisiklete vardım ve bisikleti aldım tekrar şehirlerarası otobüsle izmite geldim toplam 3-4 saatimi aldı ama izmitte bulamadığımız için buna deydi. çok fazla sürmedim otobüsten inip eve geldim bisikletle ama çok rahattı koltuğu falan tabi uzun sürüşlerde daha iyi anlayacağız bunu.. kron bayisine gittiğimde orada Ergün Oskay abimizde vardı kendiside bisiklet hakkında çok olumlu şeyler söyledi artık dağ bayır asfalt bizi bekliyor :)

16. akn

akn Üye

Seviye:
    hayırlı olsun güle güle kullanın :)

Emrah Özşahin bunu beğendi.
  17. mustafatepe

mustafatepe Üye

Seviye:
    hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin..

Emrah Özşahin bunu beğendi.