Spor sonrası cok sağlam bir içecek çeşidi daha Ayran+Maden suyu.

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
Yoğun terleme sonucu kaybolan sıvı ve mineralleri yerine koymak için, gün içerisinde sıvı elektrolit dengemizi sağlamak ve kaliteli bir içecek için maden suyu+ayran ikisilini sizlere öneririm.

Gerçekten lezzetinede hayran olabilirsiniz :))

Scudo

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
içim süt üretmişti bunu.1 ay önce tüm marketlere dağıtıldı.çok güzel tadı var.içince aman süpermen olmayın:D

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
çok enteresan :D
normal ayranın yanında hediye vermişlerdi bunu, içme gafletinde bulundum hiç böyle kötü bişey içmemiştim. inanılmaz tuzlu ve acı bi tadı var. bidaha asla içmem :D

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@ManitoN

siz bilirsiniz yane :)) Ama eşit miktarda mineralli su ve eşit miktarda tuzlu ayran hakatten sporcu için işe yarar bi içecektir.

unformat

Üye
Tepki
20
@hayko-cepkin

Ben de çok beğendim. Uzun yürüyüşlerde mutlaka içiyorum. Eskiden kendim yapardım evde, buzlu buzlu çok güzel olurdu, ama hazırı daha güzel geldi :D

toprakec

Daimi Üye
Tepki
69
benim babam 30 senedir bunu yapar ve içeriz ama spor yapmadan içince tadı çok kötü olur.
Futbol maçı yapılır sonra hamama gidilinip yıkanılır.sonra 1limon suyu ve 2 dolu tatlı kaşığı tuzu 1 bardak sıcak suda karıştılır ortaya kilioluk yoğurt açılır.karışımından 1/5 oranında başka bardağı alınır ve üstüne bardağın 3/5 ü yoğurt koyulur güzelcene çırpar gibi karışıtılır üstüne bardağın 1/5 oranında soda koyulur yine karıştılır.Bardaktan köpükler taşmadan fondip edilir ve bu 3,4 bardak devam eder.sonunda bir oh çekilir güne tüm yorgunlğun bitmiş şekilde devam edilir.
Küçüklüğümde sırf bu içicek için spora gider sonrada hiç sevmediğim hamama giderdim.Çünkü Eskişehirler bilir eskişehir erkekler kaplıcasının havuzana her babayiğit giremez.Eh gidincede babam havuza girmeden çıkmama izin vermezdi:(Yıllar boyu haşlandım:D.Sonrada güzel içeceği iştim.:D

• Beğen
Tepkiler: ahmedseref

toprakec

Daimi Üye
Tepki
69
Bu ara kent ormanından yeni gelmiş ve yorulmuş durumdayım aklıma getirdiğin teşekürler hemen bir tane yaptım ama ayarı tuturamadım:D

inbox

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Scott
Bi efsane var maden suyu böbreklerede taş yapıyormuş bu konu hakkında bilgisi olan var mı birde günlük tüketim miktarı ne olmalı...

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@deniz AYLIKCI

Adındanda anlaşılacağı gibi sadece bir efsane. Maden suları vücudumuzun terle kaybettiğimiz minerallerini bünyesinde barındırır ve ayranla birleşince bu etkiside 2-3 misline cıkar. Ayranın içeriğinde sodyum(tuz) barındırması da çok işe yarardır bu konuda.

Gunluk bir sınırlama yoktur. Sadece yemek vakitlerinden önce ve sonra alınmaması tavsiye edilir . Buda miğdenin tembelleşmesini engellemek içindir.

En iyi içim ise spor sonrası ve kendinizi halsiz hissetiğiniz anlarda içmeniz iyi gelecektir.

saygılar.

• Beğen
Tepkiler: inbox

Hakan Bahrilli

Aktif Üye
Tepki
162
Bisiklet
Colnago
Zaten bu ikiliyi antrenman sonrasında kesinlikle ihmal etmem. Önce bol tuzlu yaklaşık yarım litre ayranı mideye indirdirip bir miktar aradan sonra bir de üstüne maden suyu içerim. Gerçekten çok iyi geliyor.

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
Maden suyunu bende günde 1-2 şişe içerim.Ama ayranla karışımını merak ettim.Yarın deneyelim bakalım,paylaşım için teşekkürler. :)

• Beğen
Tepkiler: gokhancan

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@Murat Çiftci

Hocam hemen deneyin mudavimi olacaksınız :))

Murat Çiftci

Daimi Üye
Tepki
244
Yarın kesinlikle deneyeceğim.Çok seveceğime eminim.Maden suyu ve ayrana bayılıyorum çünkü.Yarın görüşlerimi paylaşacağım. :)

mahmut16

Üye
Tepki
3
içimin pasifik adlı ürünü nasıldır tavsiye eder misiniz yoksa elde mi yapmak lazım oranları bilmiyorum ama