Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spor olsun diye değil, araç niyetine bisiklet almak.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında alisenol tarafından paylaşıldı.

1. alisenol

alisenol Yeni Üye

Seviye:
    Herkese Selamlar,

Bisiklet almak için uzun zamandır araştırma yapıyorum. Evden iş yeri arası 10 km ve asfalt yol. O mesafeyi bisikletle gidip gelme niyetindeyim. Bisiklet hakkında bilgisi olan insan sayısı da ne yazık ki ülkemizde çok az. Buna bağlı olarak ta satıcıların kar oranlarına göre seçimler yapmak durumunda kalıyoruz.

Eğer beni doğru yönlendirecek biri varsa, aşağıdaki 4 modelden hangisini almamı tavsiye eder. Özellikle Univega modeli bu sene ilk kez TR pazarına girmiş. O konuda yardımı olursa çok sevinirim. Çünkü özellik ve fiyat olarak fena görünmüyor.

Forumda da araştırdım. Bir sonuca ulaşamadım. Aşağıdaki 4 modelden 2 tanesi Race. Yarışmayacaksam Race model almak çok mu anlamasız?

Teşekkür ederim.
    Güzel günler dilerim.

http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=32
    http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=35
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/v...etleri/giant-2011-roam-3-bisiklet-s-l-xl.html
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/v2.0.2/bisiklet/univega/univega-cr-7100-bisiklet.html

2. DreamMaker

DreamMaker Kıdemli Üye

Adı:
    Tuğrul TIRPAN
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Univega Terrano CR 7100 City Bisiklet (M-L) modeli forumda kullanan ve memnun olan bir arkadaşımız var. Bisikletlerinizin fotoğrafları kısmına bakarsanız görebilirsiniz.

Her gün kullanacaksanız, her hava koşulunda kullanacaksanız,
    Hafif,
    Kaliteli komponentleri olan
    Çamurluklu ve bagajlı bir model düşünün derim, trafikte kullanacaksınız ayna taktırın...

Bide hırsızlık konusu var;
    Böyle güzel ve gösterişli bisikletlerin riski büyük. Evde ve iş yerinde koyabileceğiniz güvenli yeriniz varmı?

Yoksa; kaliteli ve çok gösterişli olmayan ikinci el bir bisiklet alın. Spor olsun diye değil ulaşım aracı olarak kullanabilirsiniz. Bianchi'nin (benimde kullandığım) XC Meta Pro modeli 200-250, Peugeot'un Explorer 010 modeli, 200TL civarına bulunabiliyor.

Race almak anlamsızmı? Bence değil bu biraz zevk, amaç ve bütçe ile alakalı bir konu. Sporda yapacağım, turlarada çıkacağım diyorsanız race alın çalınamayacağından eminseniz günlük kullanın. Hafifliği ve hızı sizi çok tatmin edecektir.

Bunlar benim düşüncelerim.

Örnek:
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-bianchi-xc-meta-pro-79759017/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/alis...himano-21-vites-dag-bisikleti-78402430/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/alis...bisiklet-54970096/pasif-ilan/#classifiedTitle

alisenol ve bayramtok bunu beğendi.
  3. alisenol

alisenol Yeni Üye

Seviye:
    Tuğrul Bey çok teşekkür ederim. Ev ve iş yerinde çok güvenli şekilde muhafaza edebileceğim alanlar var.
    Görsel olarak race modeller çok hoşuma gidiyor. Özellikle aşağıdaki.
    Negatif bir yorum gelmezse bu modeli almak istiyorum. Yani sürekli yatarak kullanmak zorunda olacağım için konfor ile alakalı bir sıkıntı yaşayıp yaşamayacağımı merak ediyorum.

Sevgiler.

4. Rigel

Rigel Yeni Üye

Seviye:
    Linklerini vermiş olduğunuz bisikletler yarış bisikleti değil, ama amacınız için uygun görünüyorlar. Ben de her gün işe bisikletle gidiyorum. 20+20=40 km/gün. Bisiklet Bianchi Sauk Ultegra WH.

alisenol bunu beğendi.
  5. alisenol

alisenol Yeni Üye

Seviye:
  6. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    10km ve düz yol ise her türlü bisiklet işinizi görür zaten... bagaj takacaksanız, yağmurda çamurda binecekseniz bunları da düşünerek şehir bisikleti tipinde birşey alırsanız rahat edersiniz. yaz kış binecekseniz ben olsam göbekten 7-8 vitesli, çamurluklu, farları olan tam bir şehir bisikleti alırdım...

alisenol bunu beğendi.
  7. muratt35

muratt35 Kıdemli Üye

Seviye:
    Kesinlikle tavsiyem şehir bisikletidir.Yaşadığınız yeri bilmiyorum ama mutlaka şehirden bozuk yollardan geçiceksiniz.Dağ bayır turuda yapacaksınız.Mazgallardan geçeceksiniz.Kışın bineceksiniz ve yağmuru çamuru var.Benim fikrime göre şehir bisikleti almanız.Tekrar diyorum benim fikrime göre bu kararım şimdi sizin durumunuzda olup mutlaka yol kullananlarda vardır.

alisenol bunu beğendi.
  8. alisenol

alisenol Yeni Üye

Seviye:
  9. DreamMaker

DreamMaker Kıdemli Üye

Adı:
    Tuğrul TIRPAN
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Çok yakışıklı güle güle kullanın....

10. Onder Burak

Onder Burak Yeni Üye

Seviye:
    Benim de ev is arasi 14 km dalyandan girip maltepeden once sahilyolundan cikarak gidebilirim normalde durmadan 30 km civari gidebiliyorum ancak ise gitmeyi hic denemedim henuz aslinda aklimda var ama dus alma imkani yok isyerimde bu terleme olayi kafama takiliyor sadece. Siz nasil cozuyorsunuz bunu ozel kiyafet vb ile mi?

alisenol bunu beğendi.
  11. Rigel

Rigel Yeni Üye

Seviye:
    Bisiklet forması, tayt ve spd ayakkabılarımla gidiyorum. Kliniğe çıkınca elimi yüzümü yıkayıp, terin fazlasını havlumla kurulayıp cerrahi yeşillerimi giyiyorum, üstüne de beyaz önlük, tamamdır. Biraz günün haberlerine emaillere filan baktıktan sonra normal bir doktora dönüşebiliyorum. Bence sabah duş aldıktan sonra işyerine varıldığında tekrar duş almaya gerek yok, yani akşam fazla sarmısaklı soğanlı filan yemediyseniz... Bazı insanlar işyerinde bir takım elbise ve bir çift ayakkabı bulundurup işadamı dönüşümünü hallediyorlar..

California'da insanların işyerlerinde giydiği kıyafetleri bisiklet formaları ve taytları veya jogging şortları filan, orada bu format günlük giysi haline gelmiş. Avrupa'da ise insanlar takım elbiseleri, döpyesleri, pardesuları ile gidiyorlar işe bisiklet üstünde, ama onların bisikletleri biraz daha hacı amca normlarında. Memleketler de serin olunca terlemiyorlar herhalde.

Bence en kısa zamanda bisikletle işe gitmeyi deneyin. Gününüz çok mutlu geçiyor ve kendinizi süper zinde hissediyorsunuz. Kesinlikle kıyafet, trafik, bisikletin saklanacağı yer gibi şeyleri dert etmeyin, hepsini zaman içinde kolayca çözersiniz.

İyi pedallamalar..

ilker çelikcan ve alisenol bunu beğendi.
  12. Rigel

Rigel Yeni Üye

Seviye:
    alisenol bunu beğendi.
  13. Onder Burak

Onder Burak Yeni Üye

Seviye:
    Sarimsak sogan hic sevmem yemem de bu bir avantaj:) bu hafta bir deneme yapayim en azindan sabah giderim bir duruma bakarim. Bisiklet yeri icin de kiyafet degisimi icin de problem yok aslinda.
    Cesaretlendim simdi valla tesekkurler