Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spor amaçlı bisiklet

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Alpersimsek tarafından paylaşıldı.

1. Alpersimsek

Alpersimsek Yeni Üye

Adı:
    Alper Şimşek
    Bisiklet:
    Geotech
    Herkese merhaba,

Bisiklete her zaman bir ilgim vardı ve bu sene kendi adima başka bir seviyeye taşıdım ve haftada 4-5 gün, günlük olarak ortalama 60 km yol yapıyorum. Bunları 4 yaşındaki geotech dağ bisikletim ile yapıyorum. Genel olarak İstanbul un sariyer tarafında ki yokuşlarda, sahil yolu gibi yerlerde kullanıyorum ve Şehirlerarası uzun turlarda yapmak istiyorum.120-150 km. Artık yeni bisiklet alma vaktim de geldi ama ne alacağıma karar veremiyorum. Yol bisikleti almak çok istiyorum bütçem 2000 e kadar çıkabiliyor universitedeyim daha. Uzun turlar için bagaja ihtiyacım yok, bisiklet üzeri küçük çantaları yetiyor sırt çantam ile beraber. Baya kullanışlı bir çantam var. Ne onerirsiniz?
    Teşekkürler.

2. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yol bisikleti senin işini görür o bütçeyle salcano tiagra xrs02 alınabilir 2.el sayfada baya ilan var

3. Çağlar Çağlayan

Çağlar Çağlayan Cascade

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Uzun turlar için değil de günlük kullanım ve spor amaçlı yol bisikleti öneririm. Yol bisikletiyle de tura çıkarsınız ancak bazı şeylerden ödün vermeniz gerek.(Yol bisikletimle 170 km gidiş 170 km geliş 3 günlük bir tura çıkmıştım bkz.)

2000 ₺ 'ye xrs 02 bulmak çok zor olsa da 1500-1600 ₺ civarı salcano xrs 030 bulabilirsiniz. Ya da 2000 ₺' yi biraz daha geçerek sıfır xrs 030 alabilirsiniz. Türkiye piyasasında performans\fiyat olarak en cazip bisiklettir kendisi :) Beğenmezseniz de başka marka-modellere bakın, ama mutlaka yol bisikleti alın...

4. ahmtayd

ahmtayd Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    2000₺ ile Carraro cr 052 almanızı öneririm.

Mr. Potato bunu beğendi.
  5. Enver T.

Enver T. Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  6. Asmeransa

Asmeransa Yeni Üye

Adı:
    Emrah
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    2000 TL gibi bir bütçeniz var ise güvenlik ekipmanları, bakım ekipmanları gibi şeyleride dikkate almanız gerecek o yüzden bütçenin bir kısmını kesinlikle ama kesinlikle bunlara ayırın bende 2 ay içerisinde kardeşime ve kendime salcano xrs 040 sora aldım ve çok memnunum tam bir fp ürünü kesinlikle tavsiye ederim.

7. Alpersimsek

Alpersimsek Yeni Üye

Adı:
    Alper Şimşek
    Bisiklet:
    Geotech
    Çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Salcano almayı planlıyordum zaten ama bir türlü emin olamiyordum. Salcano alacağım. Bir de dediğiniz gibi ekstra ekipmanları güzel hesaplamam gerekecek.