Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spor amaçlı bisiklet tavsiyesi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında 0zann tarafından paylaşıldı.

1. 0zann

0zann Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar,

Forumda yeniyim, 23 yaşındayım ve istanbul anadolu yakasında oturuyorum. :)

Gelecek hafta yeni bir bisiklet alarak bisiklete başlamak istiyorum. Uzun yıllardır bisiklete binmedim ancak şuan çok hevesliyim. Asıl amacım yağ yakmak ve bacaklarımı güçlendirerek kondisyonumu artırmak. Alacağım bisikleti sadece asfalt veya beton zeminde kullanacağımı tahmin ediyorum. (istanbul anadolu sahil yolu, bağdat caddesi, büyük ada gibi. )
    Biraz araştırma yaparak yarış/yol bisikletlerinin bana uygun olduğunu düşündüm ve salcano xrs 800 geotech corsa gibi modellerle karşılaştım. Bu 2 model veya tavsiye edebileceğiniz başka modeller, sebepleri, ve tavsiye ettiğiniz modelleri en uyguna nerelerde bulabileceğim konularında fikirlerinizi merak ediyorum. (bu arada ayırdığım bütçe 800 900tl şayet değecekse 1000-1100tl zorlayabilirim) Bisikletin hafif olması ve zamana/pasa karşı dayanıklı olması önemli benim için.

Bir sorum daha olacak; bu yol/yarış bisikletleri, ince seleleri, öne eğimli yapıları yeni başlayacak biri için çok yorucu/sıkıntılı olabilir mi?

Boyum 1.80 kilom 82 bacak boyumu 81cm olarak ölçtüm

Teşekkürler..

2. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    El gidon üstünde iken gayet rahat pozisyonda kullanılabiliyor. Bu pozisyonda kullanırken çok sert fren yapmak zor. Yoğun yolda hızlı gitmek emniyetsiz olabilir.
    http://www.youtube.com/watch?v=Guk7Q0QslOU&feature=related
    Seçtiğiniz yol bisikleti bundan daha rahat ya da biraz daha aerodinamik süreşe izin verebilir. Pür yarış modelleri tabi biraz daha öne eğik sürüşe zorluyor. Tabii gidonu yükseltip biraz daha konfor sağlamak da mümkün.

Sele sizin seçimize kalmış

0zann bunu beğendi.
  3. hsnbky

hsnbky Üye

Seviye:
    http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=35

Yukarıda linkini verdiğim modele bir bakmanızı öneririm. Ben kullanmadım yalnızca hoşuma giden bir model ayrıca yol yarış sınıfına koymuşlar. Vaktiniz olur bir bakarsanız daha sağlıklı bir fikir edinirsiniz.

0zann bunu beğendi.
  4. 0zann

0zann Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler. Şuan için 5 model buldum.

sedona 601
    salcano xrs 800 sora
    carraro 915 d'ambiez
    kron active
    geotech bulls

Hepsi farklı marka. Bu markaların menşei nereler. Ve önemlisi hangisini tercih etmeli ?