Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sponsorlu karadenİz bİsİklet turlari

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Cengiz Yargıç tarafından paylaşıldı.

1. Cengiz Yargıç

Cengiz Yargıç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    OFİSASSİST SPONSORLUĞUNDA KARADENİZ BİSİKLET TURLARI

Ofisassist Sponsorluğunda gerçeleştirilecek Karadeniz Bisiklet Gezisine katılanların tüm masrafları karşılanıyor. Yurtiçi ve yurtdışından katılacak bisiklet tutkunları hem tatil yapacak hemde Karadenizi dünyaya tanıtacak.
    İstanbul’dan Artin’e kadar uzanan geziler otobüslerle gerçekleşecek, yaylalarda bisikletle dolaşılacak, çekilen fotoğraflar, videolar ve izlenimler bir web sayfasında toplanacak. Bu web sayfası yolculuk esnasında anlık olarak Facebook, Twiettter, Youtube gibi birçok sosyal medyadan da dünyayla paylaşılacak. Katılımcılara dağıtılan tişört, şapka, yağmurluk, bisiklet flaması gibi görsellerde bulunan logolar sayesinde hem sponsorlar hemde Karadeniz manzaraları kısa zaman içinde dünyaya yayılacak.

En iyi reklam, memnun kalmış kişi tarafından yapılır
    Sponsorlu gezilere ücretsiz katılanların bol bol fotoğraf / video çekmesi ve tur boyunca izlenimlerini internetten paylaşması isteniyor. Tur sonunda kendi bölgelerine dönen katılımcıların Karadenizin Gönüllü Turizm Elçileri olmaları hedefleniyor.
    Sponsorlu Turlara katılmak için; Sosyal kişiliğe ve kendi bölgesinde sosyal çevreye sahip olması, internet sosyal medya alanında faal olması, bisiklet, fotoğraf, doğa sporları, sanat, müzik, gibi alanlarda faal olması gibi kriterler aranıyor.

Ofisassist Niçin Böyle Bir Kampanya Yapıyor?
    Bir şirketin ihtiyaç duyacağı tüm programları bir arada sunarak iş hayatını kolaylaştıran “Ofisassist İş Teknolojisi” 2014 başında KMK Bilişim tarafından piyasaya sürüldü.
    Kampanyanın amacı gereksiz iş yoğunluğundan kurtulmak isteyen işletmelerin ihtiyacı olan uygulamaları internet üzerinde tek noktadan yönetebilecekleri ve artık sosyal hayatlarına daha çok zaman ayırabileceklerini vurgulamak. Bu reklamın hedef kitlesinde “Bugüne kadar iş yerimde düzeni sağlayamadım, başında durmadan işler yürümüyor, bir web sayfası bile istediğim gibi olmadı, tatile bile çıkamıyorum” diyen şirket yöneticileri var. Tatil yaparken bile bir web sayfası hazırlamak ve kısa sürede dünyaya tanıtmanın Ofisassist ile ne kadar kolay olduğu gösterilecek. Ofisassist profesyonel iş teknolojisini www.ofisassist.com sitesinden inceleyebilirsiniz.

www.euroasiavelo.com alt yapısınıda KMK Bilişim kurdu
    Avrasya Bisiklet Yolu Sanal Rota Ağı Projesi için hazırlanan www.euroasiavelo.com sitesinin teknik alt yapısı yine KMK Bilişim tarafından kuruldu. Projenin ilk aşamasında Ordu – Giresun – Trabzon – Rize – Artvin illerinin bisiklet gezi rotaları oluşturuldu.
    Karadenizin diğer illerinde de bisiklet gezi rotalarının oluşturulması ve bisikletli turizmin yaygınlaştırılması amacıyla Pedallıyorum Bisiklet Gurubu özel bisiklet gezileri hazırladı.

Sponsorlu Karadeniz Bisiklet Gezilerine katılmak için linkteki formu doldurun; https://docs.google.com/forms/d/1OZh3aUMNnwO2xbGdJGkCXLBMqIOoSYKQIbMbSY_3kxk/viewform

Sende Sponsor Ol, Firmanı ve Karadenizi Dünyaya Tanıt !
    Karadeniz Bisiklet Turlarına başka firmalarda sponsor olabiliyor. Sponsorluk bütçesi ile kişi sayısını sponsorlar kendileri belirliyor. Böylece sponsor firmalar hem kendilerini hemde Karadenizin dünyaya tanıtılmasını sağlıyor.

Sponsor Olmak İçin Linkteki Formu Doldurun; https://docs.google.com/forms/d/1IvInQQhjM9W6hsY2HOUpcW9uIS2fMmjqRNfJXhi72nY/viewform

http://www.euroasiavelo.com/

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  2. sezer_57

sezer_57 Forum Demirbaşı

Adı:
    Sezer Şentürk
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    harika bişey bu abi birşey sorucaktım nezaman düzenlenicek vede nelerimizi karşılayacaklar ihtiyac olarak ?

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Çok güzel bir proje tebrik ediyorum. Acaba 15 günlük yıllık iznimde değerlendirmek için katılım yapsam kabul edilir mi?

4. Cengiz Yargıç

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bu organizasyon tek bir turu kapsamıyor. Nisandan itibaren heray farklı etaplar küçük gruplarla tur yapılacak.
    Sponsorluk, Tur programı dahilindeki transferi karşılar yani katılacak kişi İzmirden - Karstan - İstanbuldan hangi ilden gelecekse tur başlangıcı olan şehire kendi imkanlarıyla gelecek. Otel konaklama, yemek, bisikletlerin transferi gibi masrafları sponsor karşılıyor.

Nisandan itibaren heray farklı etaplar küçük gruplarla tur yapılacak. Siz formu doldurun zaten değerlendirme sürecinde kişiler aranacak ve detaylar konuşulacak.

5. Cengiz Yargıç

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    SPONSORLU KARADENİZ BİSİKLET TURLARI İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

Nisan’da mı tur yapılıyor?
    Sponsorlu Karadeniz Bisiklet turları tek bir turdan ibaret değildir. Nisan dan itibaren her ay farklı etaplara turlar hazırlanıyor. Karadeniz Bisiklet Turları periyodik olarak satışa sunulacak turlardır. Sponsorlu katılanlar da bu turlar içine dahil edilecek.
    Sponsorluğa hak kazananlar ile irtibat kurulacak uygun tarih ayarlaması ve detaylar sonra karşılıklı görüşmeyle çözülecek.

Kaç günlük bu tur ?
    Karadeniz bölgesinde her bölgeye göre farklı tur paketleri hazırlanıyor. Örneğin; Kastamonu bölgesi 3 günlük... Sinop Samsun turu 4 günlük.... Ordu dan Artvine 7 günlük gibi.

Form doldurduk, kazandığımızı nasıl anlayacağız?
    Başvurular 2014 Şubat sonuna kadar devam edecek. Başvurular arasından seçilen kişilerle verdikleri telefon, emailden irtibat kurulacak.
    Başvurulardan elenenlere toplu email ile bilgilendirme yapılacak.
    Sponsorlu Turlara hak kazananlar ilan edilecek.

Neye göre belirleniyor kazananlar?
    Sponsor firmalar masraflarını karşıladığı kişilerden kendi tanıtımlarını yapmalarını istiyor doğal olarak. Bunun içinde sponsor olacağı kişiden kendi kriterlerini istiyor. Örneğin Ofisassist kendi sektör alanı internet ile ilgili olduğu için, web konusunda deneyimli olan, sosyal ağlarda etkin, sosyal çevreye sahip olması, planladığı hedef kitleye ulaşabilecek kişileri seçmek istiyor.
    Ama ilerde başka sponsorlarda olacak, o sponsorların kendi kriterleri değişik olabilir.
    Bu nedenle formu doldururken boş bırakmamanız ve bu ayrıntıları dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Kim Belirliyor Kazananları?
    Sponsor firmaların kendi reklam ajansları veya birim içinde pazarlama satış müdürleri son nihai kararları verirler.

İlla Sponsorlu mu Gitmemiz Gerekiyor?
    Türkiye’de yeni uygulanan turizm acentalarında satışa sunulacak Karadeniz Bisiklet Turları hazırlanıyor. Kısa süre içinde bu turlar acentalardan satılmaya başlayacak. Sponsorlu turlara katılanlar da bu turlar içine dahil edilecek. Şayet sponsorlu tur kazanamazsanız bile istediğiniz turlara kendiniz katılabilirsiniz.

Bisikletimi Getirecek miyim? Bisikletim Yok?
    Bisikletler gezi rotalarının olduğu konaklama yerlerinde mevcuttur. Sizler bisiklet getirmeyeceksiniz.

Hep Bisikletle mi Gideceğiz?
    Transferler minibüslerle olacak. Gezi rotaları içindeki konaklama yerlerinden alınan bisikletlerle gün içinde gezi turları yapılacak. Bisiklet gezi rotaları günboyu sürecek hafif parkurlardan oluşuyor, Yaylalardan iniş veya doğa içinde gezi parkurları gibi.

Ben Hem Kastamonu’yu Hemde Artvin’i Görmek İstiyorum!
    Karadeniz Turlarını bisikletle gerçekleştirmekteki maksat o bölgeyi yaşayabilmek, anlayabilmek ve doğaya dokunabilmektir. Bisiklet turları, mevcut tur acentalarının uyguladığı karadeniz kültür turları gibi uygulanmıyor. Bisikletle yapacağımız turlarda belirlenen bölgelerde seçilen etaplarda gerçekleştiriliyor. Kastamonu etabını veya Artvin etabını seçebilirsiniz ama aynı anda tüm etapları sponsorlu turlarla gerçekleştirmek zor görünüyor.

Bizim Gezi Masrafımızı Niye Karşılıyorlar?
    Bisiklet Turlarıyla Karadenizde dolaşmanın keyfini bilmeyenler için bu ilk bakışta anlaşılamıyor. Çünkü bu anlatılmaz ancak yaşanır. Bisiklet turlarını yaygınlaştırmak ve Karadenizde alternatif turizmi geliştirmek için reklam yapmak gerekiyordu. Tv, radyo, gazete, dergi, internet, elilanları gibi tüm klasik reklamlara para harcamak yerine böyle bir yöntemi daha uygun bulduk.

Sponsorlu Tura Katılanlardan Neler İsteniyor?
    Bu kampanyanın sloganı; “En iyi reklam, memnun kalmış kişi tarafından yapılır”
    Yani aslında sizden eğlenmeniz, gezinin tadını çıkartmanız isteniyor. Böyle olursa memnun kalacaksınız ve tekrar döndüğünüzde bu yaşadıklarınızı Karadenizin güzelliğini uzun zaman çevrenize anlatacaksınız.
    “Reklam yapın” derken sizden özel bir çalışma istenmiyor. Zaten sosyal çevrenizi değerlendirerek bu tura hak kazandınız o halde kendi çevrenize duyurmanız yeterli olacaktır.
    Tura gelirken yanınızda iyi bir fotoğraf makinası, kamera, Ipad, laptop veya akıllı cep telefonu bulundurmanız gerekecek. Tur esnasında bol bol fotoğraf çekmeniz ve sosyal medya ağlarından paylaşmanız. Gittiğiniz yerler hakkında gezi notları paylaşmanız isteniyor.

Hep Aynı Kriterde Kişiler Mi Seçiliyor?
    Verilen kriterler kesin bu tip kişiler gidecek anlamını taşımaz. Farklı illerden farklı çevrelerden seçimler yapılır. Hep aynı il ve aynı sosyal çevreye sahip kişilere sponsor olunması amacı yerine getirmeyeceği için farklı kriterlere sahip kişilerinde sponsorluk kazanma şansı vardır.

Kaç Kişi Seçiliyor ?
    Bu kampanyanın ilk uygulaması Ofisassist tarafından 10 kişiyle başlatılıyor. Bu sayının artışı uygulamanın başarısı doğrultusunda olabilecektir. Ayrıca farklı sponsor firmalarında katılması ile kişi sayısıda artacaktır.

(SORMAK İSTEDİĞİNİZ BAŞKA SORULARI İLETEBİLİRSİNİZ)

6. CAVOGUZHAN

CAVOGUZHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    her tur ne kadar suruyor ?

7. Cengiz Yargıç

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  8. Cengiz Yargıç

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

9. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Başvurular ne yoğunlukta bilmiyorum. Fakat konu çok yalnız kalmış gibi geliyor bana. Başvurumu yaptım. Kabul edilirse kesinlikle katılacağım. Zira olmazsa kendi imkanlarımla bir Karadeniz turu yapacağım. Bununla ilgili bir konu da açtım. Fakat ses seda yok. Planlanan turlar genelde Ege ve Akdeniz ağırlıklı. Katılımlar da öyle. Bir Karadenizli olarak bu tura büyük destek veriyorum. Ve imkanlarım doğrultusunda tüm turlarımı Karadeniz üzerinde gerçekleştirmeyi düşünüyorum.

Tahir Keskin bunu beğendi.
  10. K.Mercan

K.Mercan Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Calismak da olgum trekking vb yurt ici yurt disi turlar yapan doga sporlari firmasina sponsor olmalari icin konuyla alakali bir sunum yapicam umarim kabul eder ve sponsorluk icin basvururlar... Bende basvurumu yaptim doga sporlari ile bukadar ic iceyken ve fotografciyken benim icin kacinilmaz bir tur umarim onaylanir

11. Mustafa Güldal

Mustafa Güldal Aktif Üye

Seviye:
    Konu ölü bir şekilde duruyor. Sonuç nedir ?