Spo2 kullanan varmı

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
Selamlar spO2 kullanan var mı ve Garmin bunu monitörize eder mi ? Yani kısaca parmaginizdan oksijen ölçümü yapan sensör, oksimetre https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR1VJNv5zNx3t6W_ChrYaLDBKAqooKiuR_RsdWGmZPDNKfLUkFTzLXApk1g

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Gürel
Scudo

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
@Tasogare bir dönem spO2 ölçümü işine odaklanmıştım. Moxy ve BSXInsight bu işi yapan ürünler. Kızılötesi ışık ve kızılötesine duyarlı sensörleri vasıtasıyla bacak kaslarına takılarak antrenman esnasında ölçüm yapıyor. Antrenman boyunca oksijen yoğunluğunu ölçüp cihaza gönderiyor. Ancak bu iş bacak kaslarından yapılmak zorunda, elden-parmaktan yapılan ölçüm hiç bir işe yaramıyor. Bunun karşılaştırması dahi var. Cihaz hem kola hem de bacağa takılıyor ve ölçüm yapılıyor. Moxy ve BSX Insight sitelerinde çok ayrıntılı açıklamalar var.

Garmin doğrudan veriyi alamıyor çünkü böyle bir protokol yok (nabız, güç, kadans gibi bir spO2 tanımı yok). Ancak Connect IQ üzerinde geliştirilmiş spO2 uygulaması var. Bunu Garmin'e yükleyince okuyabilir hale geliyor.

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@Bahadır Gürel hocam nedense cevabın sizden geleceğini biliyordum ☺
Şu an yoğun bakım dan çıkalı 4 gün oldu, yazmak hala çok zor, biraz toparlayinca size tekrar danisirim, hastalık hakkında da bilgi veririm, çok teşekkürler ☺
O zamana kadar foruma giremem 18 gün oldu, sadece yatakta, en azından çıksam da o gidona dokunabilsem bile yeter.
Hoşçakalın

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Gürel

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@Bahadır Gürel
Çok sağolun, 17 gün ve sayısız testin ardından karaciğerde çoklu apse tespit edildi.muhtemelen hastalık başlamadan maksimum 12 gün once enfeksiyon biryerden vücuduma girmis. Karaciğer de yapılıp beni hasta etmiş. Artık iyileşme sürecindeyim , hayati tehlikeyi atlatmisim muhtemelen 15 güne apseler vücudu antibiyotik sayesinde terkedecek.
Isin ilginci 80km bisiklet turundan sonra hiçbir şey hissetmemem, yalnız yataga düştükten sonra hızla beni acile gonderip hasta eden bu enfeksiyonun nedeni tam bilinmemekte, daha önce Kırım Kongo şüphesi ile teşhis kondu. Fakat son durum karaciğerde coklu apse ve akcigerde biriken 300 ml civari su çekildi. Nedenini bulamadiklari için bisiklet severlere bir uyarida bulunamayacagim.
(Bir arkadaşımdan yazmasini rica ettim, on on bes gun sonra görüşmek üzere, hoşçakalın )

Karaciğerde yapılıp değil yayılıp olmalıydı.