Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Spider-Man III

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Murat EVGİN tarafından paylaşıldı.

1. Murat EVGİN

Murat EVGİN Bisikletkolik

Seviye:
    Spider-Man 3, 4 Mayıs'ta dünya sinemalarıyla aynı anda Türkiye'de de gösterime girecek ve her sinema severi ağına düşürecek.
    1962'de Marvel çatısı altında Stan Lee ve Steve Ditko tarafından yaratılan Spider-Man, 45 yıldır hiç gündemden düşmedi ve 'Süper Kahraman' kalıbı altında genelde en sevilen karakter olarak kendisine yer edindi.
    2002'de Sam Raimi (The Gift Evil Dead 1-2, Army of Darkness) tarafından vizyona taşınan ilk Spider-Man filmi büyük ilgi gördü ve yapılan gişe hasılatı 2 yıl sonra ikinci filmi getirdi. İkinci filmle de umduklarını bulan yapımcılar, 3 yılın ardından, 4 Mayıs'ta üçüncü filmle görücüye çıkıyor ve gördüğümüz kadarıyla Spidey'in başı bir hayli dertte.
    Hayatına çeki düzen veren Peter, zamanla kibirli bir karakter haline bürünür. Ardında da çevresi ve özellikle Mary Jane'le problemler yaşar. Bunun da tek nedeni artık içine işleyen ve onu kontrol etmeye başlayan Venom Suit idir. Örümcek Adam'ın ilk düşmanı artık kendisi olmuştur ve bu dertten hemen kurtulması gerekmektedir. Tabii ki diğer kötü karakterler de filmde bulunmakta. Harry Osborn, Venom ve Sand Man'i izlemek kuşkusuz büyük keyif verecek.
    Filmde Tobey Maguire (Örümcek Adam), Kirsten Dunst (Mary Jane), James Franco (Harry Osborn), Thomas Haden Church (Sandman), Topher Grace (Venom) rol alıyor.
    140 dakika sürecek ve birçok ülkede de IMAX versiyonuyla gönülleri fethedecek ...

nuriaktürk bunu beğendi.
  2. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    spiderman 2 den çıkar çıkmaz sabırsızlıkla beklediğimm bi film. gerçekten favori filmim.1 haftacık kaldı.büyük ihtimalle ilk gün ilk seansta gidicemmm :D

3. Burak Meşe

Burak Meşe Forum Demirbaşı

Seviye:
    Büyük ihtimal film vizyona girmeden izleme fırsatı bulacağım :) Uzun zamandır beklediğim filmlerden.

4. simplonmurat

simplonmurat Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat ALTINCAN
    Bisiklet:
    Simplon
    Seviye:
    Kesinlikle harika bir film olacak.Gerçi bu filmin çizgi filmini izlemiştim.Umarım efektler beni hayal kırıklığına uğratmaz.

5. Sinto

Sinto Onursal Üye

Seviye:
    çok güzele benziyor :)

6. Ergün Gündoğar

Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Müthiş olacak, az kaldı, ama bu yılın asıl bombası transformers olacak, sadece 2 ay kaldııııııııııııııııı.

7. emreden

emreden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    harika bi film olacağa benziyor.. vizyona girdiği tarihi civarında da ne ödevim ne projem ne de vizem var; harika bi durum valla, ilk gün daha gidebilirim umarım..

ardından bi kaç hafta sonra daha büyük bi bomba olan carabian prites:at the worlds end (karaip korsanları: dünyanın sonunda) geliyor... pek bi fevkalade olacağa benziyor....

8. dümenci

dümenci Kıdemli Üye

Seviye:
    Ergün seninde bahsettiğin gibi süper bi film geliyo,diğeri biraz gölgede kalır gibime geliyo transformers ın yanında.Fragmanını izlemeniz yeter diye bilirim...

9. sevgili

sevgili Üye

Seviye:
    Yıllar önce okuduğum ve en beğendiğim cizgi kahramandı, beyazperdeye uyarlanmasna cok sevinmiştim ama hic bir zaman cizgi roman tadını veremedi.

10. cartman

cartman Yeni Üye

Seviye:
    maalesef sana katılıyorum.ayrıca filmde Tobey Maguire ın Harry nin başında ağlama sahnesini dikkatli izlemenizi öneririm.Heralde hüzünlenmemiz gereken bir sahne ama arkadaşlarla gitmemizin bir etkisi olacak ki Tobey nin ağlama mimiklerini gördüğümüzde 10 kişi birden katıla katıla güldük. Öyle ki sinemadan kovuluyoduk az daha :D:D dikkatle izleyin lütfen

Ergün Gündoğar ve sevgili bunu beğendi.
  11. Ergün Gündoğar

Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Üstteki mesaj film hakkında SPOİLER içeriyor, dikkat!

12. AloneInTheDark

AloneInTheDark Yeni Üye

Seviye:
    spiderman'ın gerçek serisini,hikayesini bir avuç yapımcı nasıl yapsakta böyle tutan bi kahramanı sinemaya uyarlasak az para versek görsellik yapsak sinemanın en saçma izleyicisi (görsellikten zevk alan) gelsin izlesin filmi.
    ha ne yaptılar başardılar evet.
    çizgiromanlarını orjinal seriyi okudum yazık oldu sinemadaki spider man gerçekle yakından uzaktan alakasız olmuş.
    bunu bir spider-man sever olarak protesto ediyorum ki hiçbir filmini sinemada izlemedim hasılat kazandıran spiderman'ın s sini bilmeyen kişilerin izlediği ve milyonlarca dolar hasılat yapan marvelin herzamanki sinemaya berbat uyarlamalarından birtanesi. çizgi roman uyarlicaksan bu sin city gibi yada v for vendetta gibi olmalı. okuduktan sonra izlemenin tadı ayrı ki çizgi romanın asıl hikayenin sevilen şeylerin tapılan şeylerin orjinalliğini bozmadan sinemaya aktarabilmek önemli olan. biraz süsleyip püsleyip görsellik katıp boyayıp filmden anlamayan seyirciler tarafından tutulan bi film yapmak değildir sinemacılık..
    bu yoruma aksi şekilde ben bunu yaptım ben şunu yaptım ben hede hödö şeklinde yorumlar gelicektir ama hiçbirisinin sağlıklı ve objektif olmiyacağını düşünüyorum neden mi çünkü taptıkları film işe yaramaz ve saçma bir film bunu kabullenemeyen bünyelerin eleştrileri kaldıramaması üzerine gelicek yorumlar ilgimi çekmez. anlayışlı izleyicilere teşekkür ederim.

not:
    transformers olmamış.bekleneni veremedi nezaman bir çizgi film çizgi roman uyarlaması gelicek adam gibi bekliyorum..herzamanki görselliğe ve ilgi çekiciliğe önem verip asıl önemli olanları unutulan yayıncılar megan foxu koyup üstüne bi düşük bel kot giydirip önümüze salmışlar. millet seksi kadınlar görmeye değil çoğumuzun çocukluk kahramanı olan "ben büyüynce optimus prime alcam kendime babaa" gibi cümlelere kaynak olan transformerse hak ettiğini verememişler evet.
    ha bu arada bu film bize çok büyük birşey kazandırdı.
    neymiş o ?
    robotların dövüş sahnelerindeki ayak haraketlerinin koordinasyonu. negüzel miş sadee onları izleyebildik çünkü..

not2 : buradan constantine'yide eleştriyorum ve kınıyorum. ne o keanu reeves ya
    constantine çizgiromanda sarışın bi ingiliz ne alaka keanu reeves?