Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Speedmax AL 8.0 Vs Yol bisikleti

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında srdrmrs tarafından paylaşıldı.

1. srdrmrs

srdrmrs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba

şuan 23mm lastik ile cycle cross scott kullanıyorum. üzerinde tiagra sistem var. (arka aktarıcı 105) bisikletten gayet memnunum ama ilerde bisiklet değiştirmek istersem bu tip bir şey bakıyorum.

Canyon | SPEEDMAX | Speedmax AL 8.0

ama aradaki farkları çok net bilmiyorum. mesela bisiklet 9.25 kg oda pedalsız. biraz ağır değil mi? gerçi şuan kullandığım scott da 9,2 falan olsa gerek.
    bisikletin tipi çok hoşuma gidiyor ve kendimce triathlon yarışlarına hazırlandığım için istiyorum.

ne dersiniz?

2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu tip bisikletler grupla sürmeye veya trafikte sürmeye pek uygun değiller. Benzer seviyedeki yol bisikletlerinden de ciddi derecede ağırlar ama kullanım amaçları düşünülürse bu pek de önemli değil.

Hazırlandığınız triathlon yarışlarında yol bisikleti mi kullanılıyor, yoksa triathlon bisikleti kullanılabiliyor mu onu da araştırın bence.

3. srdrmrs

srdrmrs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İron man yarışlarında genelde triathlon bisikletleri var. ama haftada 2 kere çıktığım bisiklet antremanlarında şehir içinde de kullanmak zorunda kalıyorum. sanırım deneyip görmeden bilemeyeceğim..

4. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Direk Ironman yarışına katılacaksanız sorun yok. Ancak bildiğim kadarıyla ITU'nun (ve ona bağlı federasyonların) düzenlediği olimpik ve sprint mesafe triatlonlarda genelde yol bisikleti kullanılıyor.

5. srdrmrs

srdrmrs Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sizin kullanma şansınız oldu mu?