Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Speed pedal hakkında

Konu, 'Giyim' kısmında mehmet.oz tarafından paylaşıldı.

1. mehmet.oz

mehmet.oz Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    arkadaşlar ben yol bisikleti kullanıyorum.
    speed pedale geçmeye karar verdim ama yol bisikletimde yol pedalimi mtb pedalimi kullannacağıma karar veremedim.
    daha önce mtb bisikletimde mtb pedaller kullandım.
    gayet memnundum ama yol pedalinin daha verimli olacağını düşünmeden edemiyorum :)
    benbi düşündüren yol pedali kallerinin mtblere göre büyük olması bu yüzden esneme payının nerdeyse hiç olmaması, ve mecbur kalıp yürüyeceğim yerlerde bu kallerin rahatsız etme gibi durumunun olma ihitimali....

tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler..

2. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Öncelikle 'speed' değil 'spd' olacak herhalde.Yol pedalı mtb pedalına göre performans olarak öndedir.İkisinin de çalışma prensibi aynı olsa da yol pedalından daha iyi verim alınır.Yürüme olayına gelince de evet yol kalleri rahatsızdır ama turlarda ne kadar yürümek zorunda kalacağınıza bağlı olarak engel teşkil edip etmeyeceği konuşulabilir.Olmadı yanınıza bi terlik alırsınız:)

3. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Antrenman amaçlı kullanmayacaksanız ya da ciddi anlamda performans değerleriyle haşır neşir değilseniz, bence yol pedalına geçmeyin. İlla geçecekseniz de, MTB pedal da dursun bir kenarda. Çünkü yol pedalı gezi amacı ile kullanıldığında, cidden sıkıntı veren bir pedal. Ördek gibi yürümeniz, kaygan zeminlerden geçememeniz falan, esneme payları falan; hepsi sıkıntı. Böyle turlar için MTB pedal kullanın.

SPD denen şeyin açılımı Shimano Pedal Dynamics oluyor. Genel olarak kilitli pedal diyebiliriz sanırım.

KaanG bunu beğendi.
  4. haliloncen

haliloncen Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Sevgili mehmet gayet verimli olur ben öyle kullanıyorum.

5. NKurtuldu

NKurtuldu delann

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Yol ayakkabılarını zemini daha sert olduğundan pedala basma performansı daha yüksek oluyor. Ancak parketaşı üzerinde yürümek, yokuş çıkmak ve merdiven inip çıkmak çok zor oluyor.

6. kaan0513

kaan0513 Yeni Üye

Adı:
    Kağan UĞURLU
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Konuyu ilgi ile takip ediyorum. Benimde spd pedala geçmeye niyetim var. Ancak gezi için kullanıyorum 30-35 km lik kısa turlar yapıyorum şimdilik. Önerilerinizi bekliyorum...

7. mehmet.oz

mehmet.oz Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Konu hortlamış arkadaşlar :) O dönem forumdaki tavsiyeler üzerine mtd spdsi ile balkadım 6 ay kullandım. Daha sonra yol spd sine geçtim halen kullanmaktayım. Performans olarak yol spd si ciddi anlamda daha çok etkiliyor. Tek kötü tarafı o ayakkabılarla yürüyememeniz :D Eğer yürümem gerekiyosa yanıma yedek ayakkabı alıyorum. :D:D