Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

specilized mi cannondale mi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ygt127 tarafından paylaşıldı.

1. ygt127

ygt127 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    herkese merhaba bu iki marka arasınd kaldım.mtb almak istiyorum. sizce hangisi daha iyi bide cannondalenin ön süspansiyonuna pek güvenmiyorum.birde bu markalar arasında hangisini bana önerirsiniz bütçe sıkıntım yok

2. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    specialized dağ bisikletini ilk üreten firma haliyle bu işi biliyorlardır :)

3. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Güvenmediğiniz cannondale süspansiyonu derken lefty den bahsediyorsanız gayet başarılı olduğunu biliyorum, youtube da araştırabilirsiniz diğer çift bacak süspansiyonlara göre bi çok avantajı mevcut. İki markada tereddütsüz tercih edilebilir. Ben specialized hayranı biriyim ancak mtb alıcak olsam kesinlikle lefty maşalı bir cannondale seçerdim.

4. ygt127

ygt127 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    gönderdiğiniz yanıtlar için teşekkürler sağolun ama daha açıklayıcı bilgiler istiyorum

5. kemal.bahadır

kemal.bahadır Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    benım gördugum kadarıylada ve kullandıgım kadarıyla cannondale gercekten cok kalıtelı bı marka ve gercekten cogu markayla arasındakı farkı gösterıyor ama dıger markayı hıc yakından görme şansım olmadı anca fotograflardan

6. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    okey açıklayı bilgi verelim dostum.İki marka arasındaki tek fark kadroların üretim tekniklerinde gizli.Bunuda bilmiyoruz biz sadece komponantları ve ağırlıklarını biliyoruz.İki markada kadrolarına ömür boyu garanti veriyor demekki iyi kadrolar.İki markada amerikan iki markada dünyanın en iyi kadrolarını üretiyorlar.Daha fazla bilgisi olan varmıdır bilemicem ama olmadıgına eminim çünkü kadroların argesinde yer alması gerekir biliyorsa :)
    LEfty dediğimiz olayı bütün bisikletlere uyguluyabilirsin.HA lefty çokmu üstün hayır üstün olsa zaten xc yarışlarında herkez lefty kullanırdı.Kullanmadıklarına göre bir üstünlüğü falan yok sadece görece olarak hafif.Asimetrik şekil seviyorsan alabilrisin tabi.Ben specialized seviyorum ve stumpjumper ım var 1981 den beri üretilen bir model dağ bisikletlerinin en iyisidir.Bu markalarda ne alırsan iyidir.Gary fisher bulsa onu al derim.Yani zevk renk ne gözüne güzel geliyorsa al.Sonuçta iki kadro arasındaki farkı anlıyabilicek kadar bisikletçi değilsin.Olsaydın zaten bize sormazdın :) seni aşalamak için demedim yanlış anlama.Kadro geometrisinin yarışta ne gibi avantajı var ne gibi eksisi varı çözebilicek kadar bisikletçi olsaydın sormazdın demek istedim.Özetle otur üzerlerine parada derdi yoksa beyendiğini al.

7. Tuğrul Şanlı

Tuğrul Şanlı Aktif Üye

Bisiklet:
    Castello
    Seviye:
    açıklayıcı bilgi pek olmayacak ama şunu söyliyim size benzer bir durumda ben de kaldım specialized de karar kıldım.İkisi arasındaki farkları bisikletten iyi anlıyor diyebileceğim kişiler bana açıklamıştı fakat ne dediklerini pek hatırlamıyorum:) tek hatırladığım ikisinin de dünyanın en iyi markalarından oldukları ve aralarında kalite olarak çok farklar olmasıydı.Ayrıca specialiezd in mtb konusunda daha başarılı olduğunu söylediler.İki markayı da gördüm kendimce inceledim ve specialized de karar kıldım ayrıca specialized de çalışan arkadaşlar da bana müşteri-satıcı ilişkisi içinde çok güvenilir ve dürüst geldiler.Aldıktan sonra da pişman olmadığımı anladım ama dediğim gibi kalite olarak pek fark yok gibi bence beğendiğinizi alın ama kararsız kalırsanız specialized alın:) saygılar

8. Deniz Baran

Deniz Baran Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    ikiside aynı kategori de sayılır.. hangisini alırsanız pişman olmassınız.

9. kaymake

kaymake Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    specilized rockhopper comp 29 kullanıyorum bı oncekı bısıkletımde hardrock sport 26 modelıydı ben asla specilized den vazgecmem gerek geometrı gerekse teknık servıs acısından mukemmel gercekten
    baska cok marka bısıkllete bındım hepsıde cok kalıteyıydı ama nedense hıc bırı bana aynı zevkı vermıyor yolda akıp gıdıorsun gercekten bıraz pahalı bır markadır fakat sonunda kadr hakkını verıo