specialized ???

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İyi akşamlar bisiklet sever dostlarım, elimde şu anda kron xc500 dağ bisikleti bulunmakta ve şehirde çok yorucu olmakta bu benim için (genelde şehir içi turluyorum). Yolda giderken köhne bi bisikletçide kenara saklanmış bi specialized transition yol bisikleti gördüm. Yol bisikleti hakkında pek bir bilgim yok ama, arka ön arttırıcılar shimano 600 serisiydi; vitesleri frenle birlikte sağ-sol parmak hareketiyle değiştiriliyordu, yine pedallar da bisiklet ayakkabısı için kilitlemeli cinsten pedallardandı, jantı da mavic marka bi janttı. Yalnız bisiklet 2. el; epey çizikler vardı üstünde, 6-7 yıllık olduğunu söyledi bisikletçi, geçen hafta bi arkadaşı aracılığıyla isviçreden getirtmiş, aslında kendi sürmek isityormuş ama beni istekli görünce bi fiyat biçti bana, 700 lira dedi. Bu arada bisikletin fotoğrafını internette bulamadım, çekmeyi de unuttum. Şöyle söylüyüm, specialized transition, turuncu renkli bi yol bisikleti. Etrafında bir çok yerinde her ne kadar çizikler falan olsa da kadro ve görünüş yine de specialized olduğunu hissettiriyordu resmen. Yarın bi bisikletçimle gidip bakacağım ama buradan da sizlerin bi görüşünü alayım dedim, kim bilir belki de 'aynısından bende var' ya da 'çok iyi tanırım dediğin bisikleti' diyerek bana yardımcı olabilecek birileri çıkar içinizden. Onun dışında yine yorumlarınızı bekliyorum tabi ki, ama pek bilgili olmadığım için bisikleti fazla anlatamadım ben, dolayısıyla ümitsizce de olsa şansımı denemek istedim.
Şimdiden teşekkür ederim :)

Ha bi de şimdiki transitionlar gibi değil, ince silindirik ve küçük çaplı bi kadrosu vardır, fazla ağır da değildi. Specialized ı görünce hemen alası geliyo insanın ama çizikleri çoktu ya.. nelerle karşılaşabilirim ki en çok? biraz bakım yapılsa kendine gelir mi sizce?

Scudo
Tepki
38
specialized kötü bisiklet yapmaz. yıpranmamışsa fazla alınır bence.

Borell

Aktif Üye
Tepki
110
Transition serisi bildigim kadari ile TT serisi o yuzden geometrisi yol bisikletinden degisik biraz. Pek rahat gelmeyebilir. Foto olsa daha iyi olabilir.

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
transition tt bisikleti bence almayın
http://brimages.bikeboardmedia.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2010/06/2011-specialized-transition-pro-triathlon-bike.jpg