Specialized vienna nedir ne degildir?

trdr

Üye
Tepki
5
estetik oluşu su götürmez fiyatı da nisbeten uygun,donanımsal özellikleri + ve -'leri hakkında tecrübeli arkadaşlar bilgi verecektir diye umuyorum,birde agırlıgı nedir tabloda göremedim.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Specialized Vienna gördüğüm kadarıyla başlangıç seviyesi diyebileceğimiz bir şehir - tur bisikleti.

Alu. kadrolu , düz maşalı , 28'' jantlara sahip bir bisiklet.

Yapılma amacı şehir ve tur olunca , konforlu diyebileeğimiz bir bisiklet , zaten duruşuda bunu gösteriyor ,
Amortüsörlü sele borusuda bunu destekliyor.

Ağırlık konusunda tahmin yürütmek gerekirse : 11.5 - 12 kg'den aşağı değildir.

Son olarak yerinde görmenizde ve denemenizde fayda vardır...

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
Halil arkadaşıma kesinlikle katılıyorum çok güzel özetlemiş

trdr

Üye
Tepki
5
trabzonda ikamet ettigimden gelip görme arada çay içme şansım yok.

sanırım donanımı vasat kalıyor ama beni üzmemek için söylemiyorsunuz gibi geldi:)

toplamda 1500 ytl'i son kuruşuna kadar harcayarak tur ve uzun süreli kullanım için yapılabilecek(oldugu kadar) en ideal upgradeler neler olur acaba,gerekli olursa bütçe daha da esnetilebilir önemli olan ideali yakalamak..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
O zaman şöyle yapalım , siz aşağıda verdiğim konuyu biraz inceleyin ;
Ve incelemenize ''Bisiklet Seçimi'' başlığı altındaki diğer konularla devam edin.

Yinede kararsız kalırsanız yardımcı oluruz...

https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=34285

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Bu arada resimde görünen bisiklet Vienna 3 modelidir...

Bu sene stoklarımızda olacak olan ise Vienna 1 modeli olacaktır...

2008 sezonu içerisinde Globe serisi içerisinde bulunan bir başka bisiklet olan Sİrrus modelinden oldukça fazla miktarda sattım ve her alan daha sonra gelip bize teşekkür etti...

Bu bisikletler MTB oturma pozisyonu ile oldukça konforlu 28" lastikleri ve büyük dişli oranları sayesinde atikliği ile kesinlikle göz dolduracaktır...

Donanıma gelince: Siz Specialized alığınız zaman arka vites ve aynakol değil kadroyu ve kaliteyi satın alırsınız... Daha iyi bir vites sistemi daha hızlı götürmez sadece daha hızlı vites değiştirmenizi sağlar. Ama daha iyi bir kadro, daha iyi oturma pozisyonu ve daha verimli sürüşü sağlar böylece daha hızlı ve etkin bir kullanım kazanırsınız...

• Beğen
Tepkiler: Son Selim

trdr

Üye
Tepki
5
sevgili firma yetkilisi bir iki konuda bilgilendirirseniz sevinirim..

ürün alırken fiyat farkını ödeyerek donanım yükseltebiliyor muyuz?

cevabınız olumluysa fiyat/performans odaklı ve biraz daha hafifletmeye yönelik olarak hangi degişiklikleri önerirsiniz?

Specialized markasının telafuzu nasıldır muhatab olurken madara olmayalım:)

birde vienna modelinin net agırlıgını ögrenebilir miyim nette bulamadımda.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@trdr

Fiyat performans odaklı olarak donanımı yükseklmeniz pek mümkün değil... Çünkü üstündeki ekipmanlar zaten fiyatına göre yüksek perofrmanslı elemanlardır... Ama benim tavsiyem aynakoldan yana olurdu...

Onun dışında ben dükkana gelen bütün bisikletleri tek tek 17" olanlarını tartıp listeliyorum. Fakat Vienna modeli henüz gelmediği için canlı tartamadım...

Ancak Sİrrus un aynı donanıma sahip bisikletleri 10.9kg geliyordu... Buda o civarlarda olacaktır... Geldiği zaman tartar koyarım...

Markamızın okunuşu ise SİPEŞILAYZDşeklinde yazılabilir...

emrea

Üye
Tepki
68
Bir da aşağıdaki link de Sirrus'a bakın. Fiyatı biraz daha yüksek ama donanımı daha yüksek.
(link)

Son Selim

Daimi Üye
Tepki
482
İsim
Selim A.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Hasan Çağri Merhaba. Geçen yıl ikinci el bir şehir bisikleti ararken rastladım, marka/model konusunda önceki sahibinin de bir bilgisi yoktu, sonra internette kısa bir araştırma sonrasında bisikletin "Specialized Globe Vienna 2" olduğunu öğrendim, satın aldım, bir yıl oldu, herhangi bir sorun yaşamadım, kadro olarak dikkat çekici, merak edip soranlar oluyor.