Specialized vakası hakkında yardım

Siz hangisini tavsiye edersiniz ?

• mevcut kadroyu tamir ettir degisim ve satis dusunmeden kullan

• oldugu gibi omru bitene kadar kullan ve baska bir garanti sartinin olusmasini bekle

• esdeger 2016 kadroyu 1400$ a satin al

• son model s works 2016 kadroyu 2200$ a al

• karbonu birak paranida unut yeni bir aluminyum al !

• Yeter artık bıktık senin şu specialized konundan. -.-''

• Toplam katılım
    117

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Merhaba forum ailesi oncelikle konuyu bilenler bilir bunnla ilgili ozet gecip size danisacagim.Konuyu okumadan bilmeden yorum yapmazsaniz sevinirim.
Konu linki : (link)

Simdi arkadaslar gunlerdir Aktifpedal Specialized yetkilisi Hasan Çağrı beyle gorusuyorum.

1 - Kadromdaki kusur kullanici hatasi olarak goruldugu icin ucretsiz degisim olmayacak.
2 - Specialized'in kullanici hatasi veya garanti bitmis olsa da musterisine ozel Crash replacement uygulamasi 2016 yilinda bitmis fakat ben alirken bana uygulamadan bahsedildigi icin kadrom bu kapsamda degisiyor.Yalniz sadece iki model ve birer renk secenegim var.
1. Secenek = (tarmac expert 2016 kadro/masa) 1400$

images-3.jpeg

2. Secenek = (s works tarmac 2016 kadro/masa) 2200$

images-2.jpeg

Suanki kadrom ve durumu yazdigim linkte mevcut.Hasan bey catlak gozukmedigini soyledi ama eskisehir es bike karbon tamiri yaptigi icin birde fotograflari oraya yolladim kesinlikle catlak var ve cukura vs girince catlak buyur dediler.Ayrica o kisim acik oldugu islandiginda boya atmasi devam edecekmis. Ben kullanip zamanla karar vereyim ona gore degisim yaparim,hic yoktan elimdeki kadroyu biraz eskitmis olurum dedim fakat maximum 2 hafta kadar surem var imis.Suanda da specialized in stogunda degisim kadrolari bulundugu icin istedigim taktirde 15 gun gibi bir surede gelecek ve kadrolar degisecek benim kadrom kesilerek imha edilecek. Sahsen sadece boya dokuntusu/veya catlaktan sebep kadromu ayni seviyede gorselini begenmedigim bir kadroyla degistirmek istemiyorum.Cok para vermekte istemiyorum,ama mevcut kadroya da guvenemiorum. Tamir maliyeti maximum 600 lira kadar olacak ama satmaya kalksam kesinlikle satamayacagim bir kadrom olacak ve degisik hakkimi kaybedecegim belkide. Ayrica hasan bey crash replacement uygulamasini daha sonra kullanici hatasina iliskin herhangi bir olay oldugunda tekrar uygulayabileceginin de garantisini vermiyor.

Gunlerdir dusunup dusunup duruyorum her ihtimale karar verdim once ayni seviye 10r carbon kadro ile degisecektim sonra sadece bu renk oldugunu ogrenince vazgecer gibi oldum ve elimdeki kadroyu kullanma karari verdim.Sonra elimdeki kadronun catlak olma ihtimali ve indirimli degismeme ihtimaline karsin elimdeki kadroyu kullanma seceneginden de vazgectim gibi. Suan s works u alma secenegine daha yatkin gibiyim ama hala karar veremedigimden sizlere danismak istedim.Samimi sekilde yerimde olsaniz ne yapardiniz paylasirsaniz veya anketi oylarsaniz sevinirim.

Scudo

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
S-WORKS tarmac 2016'nın liste fiyatı 2850 sterlin, yani 11.400 lira. Size 6.200 liraya verecekler..
Hiç olmadı, kadroyu kullanmadan satarsınız, daha düşük bir kadro alırsınız, kalan parayı da cebe atarsınız.

Selami53

Tepki
963
Bisiklet
Specialized
@Serkan Mıstınoğlu
Aklimada gelmedi degil ama soyle bir fark var (4250 dolar da specializedin sitesinde)
O fiyata seramik aynakol rulmanlari furc ve sele borusu da dahil.Bildigim kadariyla seramik aynakol rulmani zaten 300 euro falanmis.Bana sadece kadro masa gelecek bendeki malzemeler ustune takilacak.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Selami53 evet dediğiniz gibi
(link)

http://cdn.sigmasport.co.uk/product-media/T7F/1000/1000/Specialized-S-Works-Tarmac-Frameset-2016-carbon-rocket-red-white.jpg

Sizin tercihiniz, ama iyi bir fırsat gibime geliyor. O kadroyu her türlü satarsınız

Selami53

Tepki
963
Bisiklet
Specialized
@Serkan Mıstınoğlu sahsen bu bahtsizligimi firsata cevirme anlaminda bana da suan en yakin gelen secenek o.Satma konusuna gelirsek acaba alicisi cikar mi ki.Sonucta 58 kadro olacak ve Tr de pek yok ust segment kadro arayan.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Selami53 var aslında ama biraz da çevrenizle alakalı. Pahalı bisiklet ve kadro satmak çok zor, ona katılıyorum. Ayrıca 58 kadro olması satılma ihtimalini biraz daha düşürüyor. 54-56 ideal

• Beğen
Tepkiler: Selami53

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam illa gelen kadronun 58mi olması gerekiyor?54-56 isteseniz gelen kadroyu satmak en mantıklısı yada komple bisikleti satıp başka markaya yönelmek fena fikir değil.

• Beğen

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Parasal anlamda bilmiyorum ama; fact 10r karbon yerine S-works her türlü sizi kara geçirir. Hiç olmadı E-bay üzerinden satarsınız ki maliyetini kesinlikle karşılar. Ki; Türkiyede bu kadar iyi kadrolar kullanan bir çooook kişi var. çevreniz önemli benim bildiğim 2 BMC 4 S-works 2 cervelo 5 Bianchi(orjinal italyan :) ) Merida, orbea orca, 3 Colnago c59, Trekler düz fact 10r spe'ler ve Benimki gibi team replica olan yani TDF'de yarıimış bisikletlerin kadrolarını kullan en az 8-9 kişi biliyorum ve biride benim zaten. (Saydığım kişiler genelde KKTC'de ama Türkiye'de de tanıdığım ve bildiğim buna eş bisikletler çok fazla.)

Hatta nedense KKTC'de Boardman bisikletler çooook revaşta ve çok güzeller :) fiyatlarıda :D

Yarış günü ortalık şekerci dükkanı gibi oluyor :) çok seviyorum o günleri :)

kısaca Kullanacaksanız ; Haftada 1-2 yerine 4-5 gün sürecekseniz kesinlikle zorlayın kendinizi ve S-works alın. buna değer. satarkende, alırkende, kullanırkende...

Selami53

Tepki
963
Bisiklet
Specialized
@Serkan Mıstınoğlu,@mehmet.ali @Yavuz S.
Acikcasi almisken su makinanin tadina bakmadan satmak istemem hatta madem kazancli kazanci neden kendimde tutmak yerine baskasina kiyak yapayim diye de dusunuyorum :D
Satip da alabilecegim aklima yatan baska bir kadroda gelmiyor suan aklima.
Hem s works e terfi edersem daha cok kullanma istegim kesinlikle olacaktir.Fact 10r da bile durduk yere sprint atar oldum,pedala yuklenince betona bastigini hissettiriyor birde s worksun hissini cok merak ediyorum :srnsml:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Anketteki seçeneklerin hiçbiri benim düşüncemi yansıtmıyor. Ben (eğer gerçekten bisikletin düşmediğine, darbe almadığına eminsem) hata bende değilse, firmayı suçluyorsam; bir daha aynı markayı kullanmazdım. Alıp satmak en mantıklısı.

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
Selami aynı markayı alma dedim diğer konularda ama sworks işin içine girince rengi değişiyor bütçeyi aşmıyor ise sworks alınır diyorum

veya 300 dolar farkla aero istenirse :) (link)

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yeni kadro alıp firmaya para kazandırmak bana mantıklı gelmiyor. Bence 2200$, bir kadro için harcanacak para da değil. O paraya yeni bisiklet alınır demiyorum. Ancak işin dibinde cebimden çok fazla para çıkmış olacaksa, mevcut bisikleti tamir ettirip kullanmak daha cazip geliyor.

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Bana iki seçenek makul geliyor. Eski kadroyu tamir ettirip devam edebilirsin. Yapan yerler var gayet basarili bir sekilde. Uzun sure de kullanirsin. Ama ikinci seçenek daha eglenceli. eger maddi imkanin musaitse s-works alinir çatir çatir binilir.

• Beğen
Tepkiler: Eibec ve Selami53

Selami53

Tepki
963
Bisiklet
Specialized
@BF Okuru kaza yapmadigina eminim,yan dustu ve o esnada olmus olamaz diyoruz ama karbon tamir eden arkadas olabilir deyince (ki kendisi defalarca kez bu tarz vaka ile karsilasmis) bende de isin rengi degisti. Yeni alirsam eger kesinlikle kullanmadan kaplayacagimozellikle arka bacaklari en kaliniyla kaplayacagim.
@Yağız Gökmen Acikcasi isin basindan beri s worksu de indirikli verirler mi acaba diyordum verirlerse olabilir oyle yapabilirim diyordum zaten,deneme firsatin oldu mu yagiz ?
@Erdal YILMAZ
Fakat mevcut bisikleti tamir ettirmenin de bana bazi dezavantajlari oluyor..
@Ahmet Onur Çakmak birde daha bir aylik kadroyu hasarli kullanmak,satmak isteyince satamamak (zaten kadro unlu oldu heryerde taninir) pek icime sinmiyor. Yine borca girecegim ama aylik 1000 lira kadar odeyebilirim sanirim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Selami53

Çok basit bir hesap yapıyorum, şu an sorun yaşadığınız bisiklet için yanlış hatırlamıyorsam 9000tl civarı para harcadınız, yanlışsam düzeltin lütfen.

Sworks değil Colnago kadro'da alsağnız, 2200$ ekstradan cepten çıkacak ise, bu değişim maddi açıdan bana mantıklı gelmiyor.

Benim için iki seçenek var, birisi kadronun tamir edilip kullanılması, diğeri kadroyu tamir ettirip zararına satıp bir daha bu markaya yaklaşmamak. Zaten sorun yaşamışım, ne diye kadrosuna 2200$ vereyim?

Benim düşüncelerim bunlar.

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
@Selami53 yukarida okudugum kadari ile eskisehirdeki arkadasla konusmussunuz. Ondan tamir ettirip memnun kalan biliyorum. Eskisinden bir farki yok diyordu. Eger amaciniz bisikletin son kullanicisi olmaksa 2200 dolar gunumuz sartlarinda epey iyi bir rakam. O yuzden tamire yonelmek mantikli. Ama gonul diyor ki al s-works bin çilginlar gibi :)

• Beğen

Selami53

Tepki
963
Bisiklet
Specialized
@Erdal YILMAZ evet sorun yasadigim bir firma fakat soyle birsey var urundeki problem markaya has degil karbona has imis.Yani en azindan ben oyle dusunmeye basladim.Tekrar kadroya para verme konusuna gelirsek de soyle dusunuyorum s works zararimi en fazla amorti eden secenek olacak 12 binlira gibi bir fiyati varken(hadi bunda seramik rulmanlariyla sele borusu olmadigi icin 10 diyelim)
Bana hemen hemen yariya gelecegi icin kaybettigim kadronun maddi degerinin butyk kismini amorti etmis olacagim.Ama tamir edersem degisim hakkimda olmayacak satarken satma imkanimda olmayacak.
@Ahmet Onur Çakmak acikcasi alirken satmayacagim diye aldim ama suan her ihtimali dusunuyorum,mevcut kadromdan da sogudum sanirim.Evet gonul s works diyor ama mantik da diyor mu o onemli :)

cagdas81

Üye
Tepki
24
İsim
çağdaş
Bisiklet
Specialized
@Selami53 merhaba. bence bu saatten sonra iki konu var. birincisi yapacağınız hamlenin içinize sinmesi, ikincisi bütçe. s-works en güzeli ama en maliyetlisi. ben "yaptırıp kullanayım ama sonra satamam" düşüncesine katılmıyorum. her malın bir alıcısı bulunur. hatta yaptırıp satışa koyabilirsiniz. yerine cannondale caad 12 ya da specialized e5 smartweld alüminyum kadro tercih edebilirsiniz. dediğim gibi önemli olan hangisinin içinize sinecek olması ve yeni bir hevesle spora devam etmeniz.

• Beğen

berktx

Aktif Üye
Tepki
200
İsim
Berk
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bütün herkesin yorumlarını okudum ben de görüş belirteyim dedim belki aklınızda bir kaç bişey değiştirebilirim.

Size kadroseti 2200 dolara vereceklerse ve bunu ebayda veyahut başka sitelerde 0 olarak daha yüksek fiyata satabilecekseniz sworksu alın, satın artan para ile ( ne kadar olur bilmiyorum ama ) kadrosu kendini kanıtlamış caad 12ye bakabilirsiniz üstüne biraz para ekleyerek. "Bu arada ben bisikletsiz mi kalacağım" derseniz, youtube ve google amcada karbon kadro tamir videolari var. Onlar yapabiliyorsa siz de yapabilirsiniz kanımca. Ne farkınız var ki onlardan.
Bakın benim binmeden bilmeden övdüğüm bi marka gelicek bu basit sebepten kırılacak sonra bana bi de bu hiç müşteri yanlısı olmayan teklifi sunacaklar; markadan soğumuş olurdum, bu teklifle bi daha soğurdum. Hiç de yanaşmazdım çünkü janjanli görünen bu kadro da aynı sebepten kırılabilir hissiyatını bana da verirdi her ne kadar sworks olsa da...