Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Specialized Sirrus Sport UPGRADE Tavsiye (?)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Muratcan Gümüş tarafından paylaşıldı.

1. Muratcan Gümüş

Muratcan Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar konuyu atölyemiz bölümüne açacaktım fakat her parça için ayrı ayrı bölümler var ben sistemi komple upgrade yapacağım (aynakol, jant, lastik, pedal, vites) o yüzden buraya yazmayı düşündüm, eğer hayır illa oralara açıcaksın denirse konuyu silebilirsiniz, yada taşıyabilirsiniz :) (bunun için özür dilerim)
    aşağıda fotosunu koyduğum bisikleti daha hafif ve daha hızlı hale getirebilmek için sizden tavsiyeler bekliyorum. Upgrade için ayırdığım bütçe 750TL bu bütçe ile yukarıda da yazdığım gibi vitesleri, aynakolunu, jantları, lastikleri ve pedalı değiştirmeyi düşünüyorum.. illa bütün parçalar ile ilgili yorum yapmanızı bekleyemem tabii ki ama en azından sadece 1 parça ile ilgili de olsa tavsiyelerinizi bekliyorum.. hafiflik benim için ön planda tabi ki görünüş olarakta daha çekici şık bir hale getirmeyi planlıyorum.. vitesleri set olarak sram x7 düşünüyorum fakat kesin kararımı vermiş değilim.. arkadaşlar bu konularda bana yardımcı olursanız çok çok sevinirim.. neler yapabiliriz bu bisiklete ?

Bisikletimin daha detaylı (kendi çektiğim fotoğrafları görmek için > http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=64052

Teknik Özellikler (kendi sitesinden)

FRAME >> Specialized Sirrus A1 Premium aluminum, fully manipulated tubing, compact design, hourglass speedstays, integrated headset
    FORK >> Sirrus carbon legs & crown, alloy steerer
    HEADSET Cage bearings integrated HS. w/ 20mm of spacers w/ top cap
    STEM >> Specialized Elite-Set, 3D forged alloy, 4-position adjustable, 4-bolt 31.8mm clamp
    HANDLEBARS Specialized Sirrus Elite, 6061 aluminum, small riser, 31.8mm
    TAPE >> Body Geometry Comfort Grips open-end with plug, alloy barend
    FRONT BRAKE >> Forged 6061 aluminum Mini V-Brake, 85mm linear pull, w/ cartridge pads
    REAR BRAKE >> Forged 6061 aluminum Mini V-Brake, 85mm linear pull, w/ cartridge pads
    BRAKE LEVERS >> Forged alloy
    FRONT DERAILLEUR >> Shimano Altus
    REAR DERAILLEUR >> Shimano Alivio
    SHIFT LEVERS >> Shimano EF-50, EZ Fire
    CASSETTE >> Shimano HG-40, 8-speed, 11-32t
    CHAIN >> KMC Z-51
    CRANKSET >> Shimano FCM-191
    CHAINRINGS >> 48 x 38 x 28T with Chainguard
    BOTTOM BRACKET >> Sealed cartridge, square taper, 68mm
    PEDALS >> Silver cage/black body, w/ black toe clips and strap
    RIMS >> Alex S500, aluminum, sleeve joint, CNC machined sidewalls
    FRONT HUB >> Forged alloy, sealed, QR, 32h
    REAR HUB >> Forged alloy, double-sealed, cassette, QR, 32h
    SPOKES >> Stainless 14g
    FRONT TIRE >> Specialized All Condition Sport, 700x32c, wire bead, 60TPI, w/ Flak Jacket protection
    REAR TIRE >> Specialized All Condition Sport, 700x32c, wire bead, 60TPI, w/ Flak Jacket protection
    INNER TUBES >> Standard presta valve
    SADDLE >> Body Geometry Sonoma, 155mm width
    SEATPOST >> Alloy, two-bolt clamp, 27.2mm
    SEAT BINDER >> Alloy, 31.8mm

-----------------------------------------------------------------------------------

Bu bilgiler bir işe yarar mı bilmiyorum ama yinede ekliyeyim (Bisikletin Geometrisi)

Süleyman Süleymanlı bunu beğendi.
  2. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Abi ayrntılı özelliklerini yazarsan bisikletinin daha mantıklı ve sağlıklı açıklamalar yapabiliriz sana :)

Benim aklıma ilk gelen (sramdan anlamam) deore lx bir aynakola geçerek hem ağırlıktan hemde konfordan kazanabilirsiniz.
    lx diyorum çünkü bisikletiniz bir tur bisikleti :)

Muratcan Gümüş bunu beğendi.
  3. Muratcan Gümüş

Seviye:
    tekrar düzenlendim teşekkürler.. :)

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  4. soner kulak

soner kulak Forum Demirbaşı

Seviye:
    bence full slx set ile upgrade edin.sadece aynakol değişimi bile yaklaşık 500 gr lık bir kafifleme sağlar.bisikletinizin şu an üzerinde olan parçalar oldukça düşük ve ağır parçalar.dolayısıyla toplamda bence 1kg yakın bir hafifleme sağlarsınız.yalnız jant setini değiştirmenizi tavsiye etmem.çünkü nedense ülkemizde citybike bisikletler için jant seti bulmak çok çok zor.bulunsa bile kalitesi tartışılır.illaki jant setini değiştirmek istiyorum derseniz yol bisikleti jant seti almalısınız ama yol jantları çok dayanıklı değil ve iyi bir jant seti oldukça pahalı

5. soner kulak

soner kulak Forum Demirbaşı

Seviye:
    eklemeyi unutmadan lastikleri değiştirmenizi tavsiye etmem çünkü bisikletinizin lastikleri hem patlak korumalı hemde çok hafif .benimde bir ara almak istediğim ama fiyatını yüksek bulduğun için almadığım lastiklerdi

6. özgür bağdatlıoğlu

özgür bağdatlıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Aynakol ve vitesler hariç değişime gerek yok bence! Lastiklerden ağırlık azaltmak istiyorsunuz ama daha ince bir tekerle konfor azalır diye düşünüyorum,lx yada slx set ler le çok güzel bir hale gelir...

7. Muratcan Gümüş

Seviye:
    arkadaşlar çok teşekkür ediyorum sanırım SLX Set düşüneceğim.. birde merak ettiğim; SLX ile LX arasında ne fark var ?

8. binRR

binRR Onursal Üye

Seviye:
    Sram X7 ve truvativ firex kombinasyonu shimano dan hem daha hafif hemde daha uygun;) ayrıca o bütçeyle üzerindekinden daha uygun bir jant seti bulman pek mümkün gözükmüyor:)
    Dün anlattım sana bunları Muratcan:)

9. Muratcan Gümüş

Seviye:
    :D amanın..

yine son söz Ertan abiden mi geliyor sayın seyirciler.. :D Muratcan uzatmaları oynuyor..

ve tamam o zaman jantta üstünde kaldı, sadece arka jantı değiştireceğim oda yine aynı janttan alacağım (s500)

sram x7 + truvativ firex kararı verilmiştir..